Szaunavilág (kizárólag wellness)
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

A téma leírása

Próbáljunk segíteni egymásnak a hazai és külföldi wellnes fürdőkkel illetve szállodákkal kapcsolatosan. Osszuk meg tapasztalatainkat a szolgáltatások változatosság és minősége, a tisztaság,a szaunamesterej, a felöntések, a szaunázási szokások és illem, stb. vonatkozásában. Örömmel venném, ha rangsorolnánk is a szaunákat, például a neve után zárójelben egy helyezési számot írna a hozzászóló.

Az eddigi hozzászólások

1
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal
#14   2016. 02. 11. csütörtök 17:00
szp1979 szp1979
Sziasztok!Galerius Fürdő szaunavilágáról tud valaki valami infót szolgáltatni?siófokon
#13   2014. 10. 06. hétfő 11:28
Masszőr 1 Masszőr 1
Én is egészségesen szeretek szaunázni(meztelenül).
(Ez egy válasz X üzenetére (2014. 10. 01. szerda 20:36), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (902281)
2014. 10. 01. szerda 20:36
a legjobb ,ha van irha bundád és kifordítod, belül hűt,és izzadhatsz vele,ne reklámozzd az olyan szaunát ami egészségtelen használatra ösztönzi az amúgy is prűd magába roskadt elszomorodott magyart!
#12   2014. 10. 01. szerda 20:36
X Törölt felhasználó (902281)
a legjobb ,ha van irha bundád és kifordítod, belül hűt,és izzadhatsz vele,ne reklámozzd az olyan szaunát ami egészségtelen használatra ösztönzi az amúgy is prűd magába roskadt elszomorodott magyart!
(Ez egy válasz Masszőr 1 üzenetére (2014. 05. 02. péntek 19:48), amit ide kattintva olvashatsz)
2014. 05. 02. péntek 19:48
Fürdőruhás szaunában is nagyon fontos, hogy csak a saját törölközőnkre üljünk és minden esetben szintén úgy, hogy közvetlenül semelyik részünk se érintkezzen a paddal.A műanyag fürdőruhák nem arra lettek kitalálva, hogy tartósan 90-100 fokon olvasszuk őket, ettől tönkre is mehetnek, gyakori szauna használat alatt elvesztik rugalmasságukat. Igyekezzünk olyan fürdőruhát találni ami jól tűri a forróságot és minél kisebb részen fedi a testet, zárja el az izzadság párolgásának útját. Speciális helyeken lehet kapni férfiak és nők számára kifejlesztett szaunaruhákat ezekben a szaunázás kényelmes és mégis ott takar ahol arra szükség van. Ha a szaunázás fürdőzéssel van egybekötve, akkor a fürdőruhából kipárolgó medence víz közvetlenül belélegezve (inhalálva) nem az egészséget szolgálja., sőt kifejezetten káros. Tehát, talán egészségesebb ha szaunázás után megyünk úszni, és nem pedig fordítva.
Minden szaunamenet előtt, le kell zuhanyozni alaposan meg kell mosakodjunk, hogy bőrünk minél tisztább legyen a lehető legkevesebb vegyszer maradjon rajta. Zuhanyozás után, törölközzünk teljesen szárazra, mert a szaunában a nedves bőr nehezebben kezd el izzadni.
Miután testileg és lelkileg készen állunk arra, hogy elfoglaljuk helyünket a szaunában, gondoljuk végig, hogy lehetőség szerint hova szeretnénk ülni. A magasabb helyeken intenzívebb a szauna hatása, többször éri testünket nagyobb forróság, míg alul valamivel kevésbé tűnik melegnek. A hatás szempontjából teljesen mindegy, hogy lent vagy fent találunk magunknak helyet, mivel a szervezet 50-60 fok felett már gőzerővel dolgozik a hűtésen és megindul az izzadás folyamata ez egész testfelületen.
Mielőtt a szaunába lépnénk nézzük meg az ajtót vagy az ajtó környékét nem jelöltek e rajta éppen futó szaunaprogramot. Amennyiben jelezve van rajta, akár mennyire is kíváncsiak vagyunk ne lépjünk be a szaunába, ne zavarjuk meg a szaunamester munkáját és a bent ülők pihenését. Ha részt szeretnénk venni mi is ráöntéseken, szaunaszeánszokon, kérdezzük meg a személyzetet a következő program kezdetéről és áráról. Modern szaunákban az ajtó felett világító led vagy lámpa jelezheti ,hogy meddig ne lépjünk be, meddig tart a következő párásítás időtartama, ilyenkor az ajtó nyitogatása illetlenség, továbbá a friss gőzt is kiengedjük az ajtón.

Ha nincs program nyugodtan de a lehető leggyorsabban lépjünk be a szaunába, úgy, hogy az ajtó minél rövidebb ideig legyen nyitva, feleslegesen ne nyitogassunk ha esetleg már az ajtón keresztül látszik hogy sokan vannak bent ,akkor várjunk egy kicsit míg fel nem szabadul hely részünkre. Papucsunkat mindenképpen hagyjuk az ajtó előtt ne vigyük be. A mai papucsok jelentős része különböző ragasztókkal van összerakva és hőre lágyuló műanyagból készül. A szauna melegében mérgező gázok szabadulhatnak fel belőle, és ez már nem mondható egészségesnek sem saját magunk sem szaunázó társainak számára. Mikor belépünk és ha már tartózkodnak bent akkor illik köszönni, csendben ,de érthetően üdvözölni velünk sz
#11   2014. 05. 02. péntek 19:48
Masszőr 1 Masszőr 1
Fürdőruhás szaunában is nagyon fontos, hogy csak a saját törölközőnkre üljünk és minden esetben szintén úgy, hogy közvetlenül semelyik részünk se érintkezzen a paddal.A műanyag fürdőruhák nem arra lettek kitalálva, hogy tartósan 90-100 fokon olvasszuk őket, ettől tönkre is mehetnek, gyakori szauna használat alatt elvesztik rugalmasságukat. Igyekezzünk olyan fürdőruhát találni ami jól tűri a forróságot és minél kisebb részen fedi a testet, zárja el az izzadság párolgásának útját. Speciális helyeken lehet kapni férfiak és nők számára kifejlesztett szaunaruhákat ezekben a szaunázás kényelmes és mégis ott takar ahol arra szükség van. Ha a szaunázás fürdőzéssel van egybekötve, akkor a fürdőruhából kipárolgó medence víz közvetlenül belélegezve (inhalálva) nem az egészséget szolgálja., sőt kifejezetten káros. Tehát, talán egészségesebb ha szaunázás után megyünk úszni, és nem pedig fordítva.
Minden szaunamenet előtt, le kell zuhanyozni alaposan meg kell mosakodjunk, hogy bőrünk minél tisztább legyen a lehető legkevesebb vegyszer maradjon rajta. Zuhanyozás után, törölközzünk teljesen szárazra, mert a szaunában a nedves bőr nehezebben kezd el izzadni.
Miután testileg és lelkileg készen állunk arra, hogy elfoglaljuk helyünket a szaunában, gondoljuk végig, hogy lehetőség szerint hova szeretnénk ülni. A magasabb helyeken intenzívebb a szauna hatása, többször éri testünket nagyobb forróság, míg alul valamivel kevésbé tűnik melegnek. A hatás szempontjából teljesen mindegy, hogy lent vagy fent találunk magunknak helyet, mivel a szervezet 50-60 fok felett már gőzerővel dolgozik a hűtésen és megindul az izzadás folyamata ez egész testfelületen.
Mielőtt a szaunába lépnénk nézzük meg az ajtót vagy az ajtó környékét nem jelöltek e rajta éppen futó szaunaprogramot. Amennyiben jelezve van rajta, akár mennyire is kíváncsiak vagyunk ne lépjünk be a szaunába, ne zavarjuk meg a szaunamester munkáját és a bent ülők pihenését. Ha részt szeretnénk venni mi is ráöntéseken, szaunaszeánszokon, kérdezzük meg a személyzetet a következő program kezdetéről és áráról. Modern szaunákban az ajtó felett világító led vagy lámpa jelezheti ,hogy meddig ne lépjünk be, meddig tart a következő párásítás időtartama, ilyenkor az ajtó nyitogatása illetlenség, továbbá a friss gőzt is kiengedjük az ajtón.

Ha nincs program nyugodtan de a lehető leggyorsabban lépjünk be a szaunába, úgy, hogy az ajtó minél rövidebb ideig legyen nyitva, feleslegesen ne nyitogassunk ha esetleg már az ajtón keresztül látszik hogy sokan vannak bent ,akkor várjunk egy kicsit míg fel nem szabadul hely részünkre. Papucsunkat mindenképpen hagyjuk az ajtó előtt ne vigyük be. A mai papucsok jelentős része különböző ragasztókkal van összerakva és hőre lágyuló műanyagból készül. A szauna melegében mérgező gázok szabadulhatnak fel belőle, és ez már nem mondható egészségesnek sem saját magunk sem szaunázó társainak számára. Mikor belépünk és ha már tartózkodnak bent akkor illik köszönni, csendben ,de érthetően üdvözölni velünk sz
#10   2014. 05. 02. péntek 19:39
Masszőr 1 Masszőr 1
Mielőtt bemegyünk:
Készüljünk fel lelkileg a megtisztulásra majd készítsük fel testünket is erre a néha megterhelő folyamatra. Mikor szaunázni indulunk lehetőleg kerüljük a smink és az illatszerek használatát. Hagyjunk otthon mindent ami nem természetes, hisz itt úgysem lesz szükség rájuk, ide értve az ékszereinket is. Ezek külön veszélyesek is lehetnek, hiszen átforrósodva égethetik bőrünket és akár égési érüléseket is okozhatnak. Kezeken viselt gyűrűvel vigyázzon mindenki ,hiszen a melegtől az ujjak megvastagodhatnak és a gyűrűk elszoríthatják az ujjak keringését.
Ne kezdjünk neki jóllakottan vagy éhgyomorra. Figyeljünk arra hogy lehetőség szerint, étkezés után 1,5 -2 órával ideális a szaunázás. Tele gyomor esetén a szervezetünk elég nagy energiákat mozgósít az emésztés felé is és a szauna is igénybe veszi. Ne kényszerítsük arra, hogy energiákat kelljen megosztani és rossz közérzetben kevesebb időt tudjunk eltölteni. Éhgyomor esetén a vércukorszint leesése nagyon veszélyes lehet, mert még az egészséges emberek is rosszul lehetnek ezen okból illetve kollapszus léphet fel ami ájulással járó vérkeringési zavar.
Megerőltetés vagy aktív testmozgás után, esetleg fokozott izgalmi állapot elmúltával kb .15-30 perc nyugalmi állapot szükséges a szaunázás megkezdése előtt.
Ittasan vagy másnaposan nem a szaunában kell gyógyulni, erre nem igazán alkalmas. Tapasztalataink szerint a másnaposság elmúltával segíti a gyorsabb regenerálódást, hamarabb felfrissül a meggyötört test, és kidobja magából a bekerült mérgező anyagok egy részét.
Mindenképpen érkezésünk után tájékozódjunk a szauna házirendjéről és tartsuk is be maximálisan.

Magyarországon is egyre elterjedtebb és elfogadottabb, hogy szaunázás közben nem viselünk ruhát, fürdőruhát. Ha ilyen helyre megyünk szaunázni mi is hagyjuk az öltözőben fürdőruhánkat, de mindenképpen törekedjünk arra, hogy minél kevesebb részünket fedje ruha. Tudni kell, hogy a ruha alatt a bőr nem csak izzad, hanem pállik is egyszerre és bizonyos bőrtípusú embereknél akár ekcémát is okozhat. Fontos, hogy bőrünkről minél nagyobb felületéről, minél könnyben tudjon elpárologni az izzadság. Tehát ilyen helyeken mielőtt levetkőznénk keressük meg a szaunaszemélyzetet és kérjünk tőlük szaunalepedőt. Ez általában mindig benne van az árban. Ha ragaszkodunk saját törölközőnkhöz akkor kedvünkre használhatjuk azt is, viszont figyeljünk rá, hogy elég nagy legyen amikor leülünk a padra, minden részünk és végtagunk alá jusson belőle elég. Anyagát tekintve fontos, hogy minél kevesebb műszálat tartalmazzon. Természetesen nem kell meztelenül sétálgatnunk a szaunavilág területén, bár semmi nem tiltja. Tekerjük magunk köré a lepedőt amíg be nem ülünk a szaunába.
Fürdőruhás szaunában is nagyon fontos, hogy csak a saját törölközőnkre üljünk és minden esetben szintén úgy, hogy közvetlenül semelyik részünk se érintkezzen a paddal.A műanyag fürdőruhák nem arra lettek kitalálva, hogy tartósan 90-100 fokon olvasszuk őket, ettől tönkre is mehetnek, gyakori s
#9   2014. 05. 02. péntek 18:30
X Törölt felhasználó (905341)
Sziasztok!Rendszeres szaunázóktól kérdezném,hogy ki milyen céllal jár szaunázni?Mert olvastam olyat is hogy valakik ismerkedésre használják!Milyen alapvető szaunázási szabályok vannak,amiket illik betartani?
#8   2014. 03. 26. szerda 08:45
X Törölt felhasználó (912712)
Mi is járunk rendszeresen, fő az egészség! worship
#7   2013. 04. 27. szombat 08:15
X Törölt felhasználó (805295)
Mostanában szinte (csak) infraszaunázok, nálam ez nagyon bevált, mindenkinek ajánlom
#6   2012. 11. 01. csütörtök 07:21
X Törölt felhasználó (804640)
Magunkat. smile Olyasmi volt, mint a filmeken látni a kolostorokban.
#5   2012. 10. 31. szerda 21:38
X Törölt felhasználó (862387)
Saját magatokat, vagy egymást csapkodtátok? crazya
(Ez egy válasz X üzenetére (2012. 10. 29. hétfő 20:49), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (804640)
2012. 10. 29. hétfő 20:49
Ha valakit érdekel, akkor voltam egy nagyon kellemes környezetű szaunában Németországban. Az Überlingen Therme a Bódeni tó partján található közvetlenül. Nagyon jó a feelingje, nem túl nagy (a német vagy osztrák szaunavilágokhoz viszonyítva, de a honiakhoz képest kifejezetten nagy és változatos), de a környezet mindenért kárpótol. Nekem a legérdekesebb a "See" szaunájuk volt, ahol rendszeres felöntések vannak. A szokásostól eltérően ez nem egy félhomályos helyiség, hanem egy teljesen világos, panoráma ablakkal a Bódeni tóra. Elég nagy, 40-50 ember befér. A felöntések érdekesek, nekem nagyon tetszett a fűzfavesszőkkel való hátcsapkodós szeánsz. Ez a szaunaház önálló épület, és a szauna végén mindenki szabadon eldöntheti, hogy a ház mellett levő zuhanyokkal hűsíti magát, vagy egyből beereszkedik a tóba. Nagy élmény. Ha valaki arra jár, akkor ne hagyja ki.
#4   2012. 10. 29. hétfő 20:49
X Törölt felhasználó (804640)
Ha valakit érdekel, akkor voltam egy nagyon kellemes környezetű szaunában Németországban. Az Überlingen Therme a Bódeni tó partján található közvetlenül. Nagyon jó a feelingje, nem túl nagy (a német vagy osztrák szaunavilágokhoz viszonyítva, de a honiakhoz képest kifejezetten nagy és változatos), de a környezet mindenért kárpótol. Nekem a legérdekesebb a "See" szaunájuk volt, ahol rendszeres felöntések vannak. A szokásostól eltérően ez nem egy félhomályos helyiség, hanem egy teljesen világos, panoráma ablakkal a Bódeni tóra. Elég nagy, 40-50 ember befér. A felöntések érdekesek, nekem nagyon tetszett a fűzfavesszőkkel való hátcsapkodós szeánsz. Ez a szaunaház önálló épület, és a szauna végén mindenki szabadon eldöntheti, hogy a ház mellett levő zuhanyokkal hűsíti magát, vagy egyből beereszkedik a tóba. Nagy élmény. Ha valaki arra jár, akkor ne hagyja ki.
#3   2012. 10. 28. vasárnap 17:03
X Törölt felhasználó (804640)
Nézd, ha a későbbiekben ilyen normálisan tudsz beszélgetni, akkorörülök, és nincs harag. Én a klubot nem szexuális, illetve swingers vagy szauna club értelemben mondtam. Fogalmazhattam volna bárnak, "kocsmának" vagy pub-nak, vagy akár régimódian fonónak, vagy közösségi-kulturháznak is. Kérlek értsd jól. Tehát nem egyszerűen egy fürdő vagy szaunáról van szó, hanem egy igazi közösségi helyről, ahova szívesen elmennek az emberek, ésabszolut nem a szexualitás vezérli őket.
(Ez egy válasz parbaniek üzenetére (2012. 10. 28. vasárnap 15:34), amit ide kattintva olvashatsz)
2012. 10. 28. vasárnap 15:34
Szóval most akkor"Igazi klub."?
Mert ha igen akkor fogalomzavar, összekeverve az alma a körtével!
mintha ezt már olvastam volna másik topikban
igaz nudegyula wave
#2   2012. 10. 28. vasárnap 15:34
parbaniek parbaniek
Szóval most akkor"Igazi klub."?
Mert ha igen akkor fogalomzavar, összekeverve az alma a körtével!
mintha ezt már olvastam volna másik topikban
igaz nudegyula wave
(Ez egy válasz X üzenetére (2012. 10. 28. vasárnap 13:22), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (804640)
2012. 10. 28. vasárnap 13:22
Amióta meglátogattam az ERDING-i (1) szaunavilágot, azóta a városkáról elnevezett sörről is a wellness fürdője jut eszembe. Sok szaunafürdőben jártam már itthon is, és külföldön is, de ekkora alapterületűvel, és ilyen változatossal én még nem találkoztam. Igazi klub. A legnagyobb medence közepén levő poolbár-szigetről kiszolgálva a medencében fogyaszthatod a sörödet vagy koktélodat. A szaunák vonatkozásában fantasztikus változatosságot tapasztalhatunk, a szeánszok 15 perces eltolásokkal történnek. Nem árt a német nyelvtudás, mert igen felkészült, rutinos és jó humorú szaunamesterek végzik. Természetesen, mint a német és osztrák fürdőkben általában, ez is fürdőruhamentes övezet. A nagy belső tér mellett nagy külső szaunaterület is csatlakozik a fürdőhöz. Ha valaki arra jár, szerintem nem érdemes kihagyni.
#1   2012. 10. 28. vasárnap 13:22
X Törölt felhasználó (804640)
Amióta meglátogattam az ERDING-i (1) szaunavilágot, azóta a városkáról elnevezett sörről is a wellness fürdője jut eszembe. Sok szaunafürdőben jártam már itthon is, és külföldön is, de ekkora alapterületűvel, és ilyen változatossal én még nem találkoztam. Igazi klub. A legnagyobb medence közepén levő poolbár-szigetről kiszolgálva a medencében fogyaszthatod a sörödet vagy koktélodat. A szaunák vonatkozásában fantasztikus változatosságot tapasztalhatunk, a szeánszok 15 perces eltolásokkal történnek. Nem árt a német nyelvtudás, mert igen felkészült, rutinos és jó humorú szaunamesterek végzik. Természetesen, mint a német és osztrák fürdőkben általában, ez is fürdőruhamentes övezet. A nagy belső tér mellett nagy külső szaunaterület is csatlakozik a fürdőhöz. Ha valaki arra jár, szerintem nem érdemes kihagyni.
 
1
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal

A téma adatai

Nyitás ideje: 2012. 10. 28. vasárnap
Üzenetek: 14db
Utolsó üzenet: 2016. 02. 11. csütörtök
 

Hírek

2024. 04. 16. kedd 17:41
Lesbian College Coeds 13 Koleszos csajok akik a fasz helyett most egymás nyelvét, és a mindig megbízható keménységű és állóképességű felcsatolhatóst választják. Nagy nyalakodások, egymás vibrizése, és a felcsatolhatóssal való baszása. Letöltés - Lesbian College Coeds... Tovább
2024. 03. 25. hétfő 18:57
Meglátogatta egy angyal Meglátogatta egy angyal, aki azt mondta, a felnőtt tartalmak gyártása lesz a helyes út neki Nehéz, de jó döntést hozott, elmondása szerint. A 24 éves kanadai Alice Irving a Daily Starnak nyilatkozott arról, hogy egy álma késztette rá, hogy felnőttipari... Tovább
2024. 03. 05. kedd 19:46
Tényleg a méret a lényeg? Hatalmas tabu dőlt meg: ezt a legtöbb férfi rosszul tudja! Az embert, főként a fiatalokat nem hagyja nyugodni az örök kérdés: Tényleg a méret a lényeg? A téma leginkább a párválasztás kapcsán kerül elő és általában az idősebbek véleménye, hogy a... Tovább

Válts VIP tagságot! VIP infó

Válassz az alábbi csomagok közül:
Alap
30 nap
2688 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
Bronz
90 nap
6144 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
Ezüst
180 nap
9984 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
A legjobb ár/érték arány!
Arany
365 nap
14592 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
2 hónap
* 384 EUR/Huf árfolyammal számolva
 

GG Live magyar ÉLŐ chat!

Rosszlanyok.hu - A szexpartner kereső. Több száz igazi szexpartner kereső lány!!! CSAK VALÓDI KÉPEK, videók!!!
Erotikus Tartalom!
A GoldenGate oldalon található információk, linkek, képek és videók erotikus tartalmúak, az oldal a szexualitás témáját nyíltan, egyesek számára sértően kezeli. Amennyiben nem múltál el 18 éves, vagy a térségedben az oldal használata tilos, azaz jogszabályba vagy kötelező erejű előírásba ütközik, kérlek hagyd el az oldalt az [ MÉG NEM VAGYOK 18 ÉVES ] gombra kattintva.

Az oldalra történő belépés előtt figyelmesen olvasd el az alábbiakat, mert az [ ELMÚLTAM 18 ÉVES, ELFOGADOM ] gombra történő kattintással elfogadod a következő feltételeket:

1. Elmúltál 18 éves.
2. Semmilyen formában nem teszed lehetővé 18 évnél fiatalabb személynek a hozzáférést jelen oldal tartalmához.
3. A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban. (További információk)
4. Elfogadod az oldal felhasználási feltételeit és az adatkezelési tájékoztatót.
5. Nem tekinted meg vagy használod az oldalt olyan helyen, ahol ezzel a tevékenységgel törvényt, szabályozást, előírást, vagy helyi normát szegsz meg.
6. Az oldalt teljes mértékben saját felelősségedre látogatod.




Ez a weboldal és médiatartalmai kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük használjon szűrőprogramot!
Szűrőprogram letöltése és további információk itt!