Többes szex pszichológiája, és szexuálpszichológia közérthetően.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

A téma leírása

-Itt jó lenne megbeszélni a többes szex kialakulását, motivációit, lelki hátterét.
Szólna ez mindazoknak akik szeretnék kicsit megérteni, mi folyik saját maguk és mások fejében amikor többes szexről beszélünk, vagy műveljük.
-Várjuk ide azokat is akik biztosak vagy éppen bizonytalanok párkapcsolatukban, szexuális életükben, és tudják vagy tudni szeretnék, hogy mi miért történik velük. Kérdések és válaszok remélhetőleg egymásra találnak.
Mindenkinek jó olvasgatást, érdekes beszélgetéseket, kellemes szórakozást kívánok, mindannyiunk épülésére :)

Az eddigi hozzászólások

... 2 3 4 5 6 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal
#151   2013. 02. 26. kedd 06:27
X Törölt felhasználó (857830)
Ezt a rádob egy lapáttal dolgot már régebben felvetettem, (még odakinn smile ) de eléggé nagy hallgatás volt ezügyben. Én magamon sokszor észrevettem, de nem hiszem, hogy ez másoknál ne működne pont így. A fantázia azért rendelkezik szerintem elég jó tartalékokkal, valamint megvan az az előnye, hogy nagyon jól tudjuk szabályozni, mi is történjen. Pont úgy, ahogy jónak érezzük, pont annyira, amennyire kell. Érdekes viszont, hogy eleinte (fiatal korban) a fantáziáláshoz szerintem sokban hasonlító álom is elegendő lehet ahhoz, hogy orgazmust váltson ki, fizikai stimulálás nélkül is. Férfiaknál egészen biztos, ilyen emlékei szerintem a legtöbb férfinek vannak. Nőként modjuk én nem tudok ilyen konkrét élményről, én speciel mindig felébredtem ilyen álmok közben és a tettek mezejére léptem. Viszont így sokszor fél perc alatt célhoz értem. Aztán aludtam tovább.
Az SM-es dolgot szerintem érezhetően filmes minták alapján képzeled el. A valóságban ez kevés, egyéb, célzott és intenzív fizikai ingerek is kellenek. Az aktus keretét adó egyfajta szerepjáték nyilván fokozza az izgalmat, feljuttat egy szintre, ahol szinte állandósult izgalmi állapotban vagy (de ehhez fizikai ingerek is társulnak) és az átbillenés határán egyensúlyozol. Viszont önmagában sem a fantázia, sem a fájdalomingerek nem fognak kielégíteni. (Egyébként a 'normál' szex esetében meg pont a fordítottja van meg. Ha kellően sokáig tolod ki a kielégülés pillanatát, akkor ugyanez a lebegő stádium jön létre és a kellemes ingerek egy része fájdalomként kezd megjelenni. Az orgazmus visszatartása is felfogható valami lightos mazochizmusnak, főleg nálunk, hiszen nálunk ez nem jelenti az egyébként élvezetes tevékenység végét, hanem viszonylag kis hullámvölgy után újra a platón lehetünk és jöhet a következő ...
Kicsit kanyargok... pl. az is érdekes lehet, hogy ezek a felszínre törő, vágyként megjelenő képek, érzések, mennyiben függenek a tanult, látott (hallott) mintáktól? Mert az álmoknál a mozaik mindig a múlt tööredékeinek újrarendeződéséből áll össze, szerintem itt sincs másként. Az agy valami hasonló, félig-alig kontrollált állapotban leledzik (biokémia) és szaporodó, lavinaszerű kisülések fényében villannak fel képek, képzettársítások. Az is lehet, hogy fizikailag képtelenség lenne megélni ezeket a tűzben izzó agy által generált szcenáriókat, mégis elősegítik a szexuális izgalom betetőzését, a feszültség felszabadítását, a kielégülést. (Hasonlóképp, mint az álmok teszik ezt az egyéb, hétköznapi dolgok esetében. )
Sok esetben az elérhetetlen sokkal izgatóbb mint az átélt élmény megismétlése, vagy csak pusztán megvalósítása. Mivel nem használok pszichoaktív szereket (alkohol kivételével) csak sejtem, hogy azok is hasonló folyamatokat indítanak el és tartanak fenn.
Tudom, nem válaszoltam a kérdésedre, de nekem (is) inkább kérdéseim vannak, mint egzakt válaszaim.
(Ez egy válasz Kanellos üzenetére (2013. 02. 25. hétfő 18:41), amit ide kattintva olvashatsz)
2013. 02. 25. hétfő 18:41
Értelek és Én is így gondolom de szerintem elbeszélünk egymás mellet. Én nem a racionalitáson a megvalósításon töprengtem, sokkal inkább az állapot mag érdekel, hogy orgazmus előtt ebbe a felfokozott izgalmi állapotba a gátlásoktól megszabadulva, az elfojtott vágyak jönnek a felszínre ? Lehet ezt a vágyat komolyan venni ? Minden az agyban dől el mint tudjuk. Pont Te vetetted fel S/M kapcsolatot a szexualitásba, na ott is valamiféle transzba kerül a két ember valami olyan agyi állapot ön szuggesztió jön létre ami jóval eltérő reális állapottól Gondolok itt valami olyanra hogy elég csak felmutatni a korbácsot és már is orgazmus közeli állapotba kerül a sub. Vajon ehhez hasonló állapot lehet orgazmus előtt is és ilyenkor olyanra is gondolunk ami úgymond rádob egy lapáttal a libidónkra
, hogy elérjük az orgazmust.? Ez csupán a fantáziánk része valamiféle "segéd eszköz" és csalódás lenn a racionális megvalósítás, vagy úgy is kérdezhetem ha mindent megélünk ami a fantáziánk része akkor előbb-utóbb ahogy elfogy a fantázia kiégünk?
#150   2013. 02. 25. hétfő 18:41
Kanellos Kanellos
Értelek és Én is így gondolom de szerintem elbeszélünk egymás mellet. Én nem a racionalitáson a megvalósításon töprengtem, sokkal inkább az állapot mag érdekel, hogy orgazmus előtt ebbe a felfokozott izgalmi állapotba a gátlásoktól megszabadulva, az elfojtott vágyak jönnek a felszínre ? Lehet ezt a vágyat komolyan venni ? Minden az agyban dől el mint tudjuk. Pont Te vetetted fel S/M kapcsolatot a szexualitásba, na ott is valamiféle transzba kerül a két ember valami olyan agyi állapot ön szuggesztió jön létre ami jóval eltérő reális állapottól Gondolok itt valami olyanra hogy elég csak felmutatni a korbácsot és már is orgazmus közeli állapotba kerül a sub. Vajon ehhez hasonló állapot lehet orgazmus előtt is és ilyenkor olyanra is gondolunk ami úgymond rádob egy lapáttal a libidónkra
, hogy elérjük az orgazmust.? Ez csupán a fantáziánk része valamiféle "segéd eszköz" és csalódás lenn a racionális megvalósítás, vagy úgy is kérdezhetem ha mindent megélünk ami a fantáziánk része akkor előbb-utóbb ahogy elfogy a fantázia kiégünk?
#149   2013. 02. 25. hétfő 07:13
X Törölt felhasználó (857830)
Nem tudom nem vagyok Pszichológus de azért hipnózisba, vagy akár igazság szérum vagy valamilyen szer alkohol, befolyása alatt a gátlásoktól megszabadulva tett kijelentések is lehetnek reálisak és tartalmazhatnak igazat. Nem tudom milyen állapotba van az orgazmus előtti pillanatokba egy nő mennyire lehet reális gátlásoktól korlátoktól mentes az amit mond

Ez elég kétesélyes kimenetelű dolog. Lehet, hogy ebben a félönkívületi állapotban belemegy valamibe és ez egyfajta áttörés lesz, mert élvezi és elfogadja, a tudatalattijából átemeli a tudatosan vállalt vágyai közé, de az sem kizárt, hogy ez a folyamat éppenhogy erősebb gátlást, elutasítást, elzárkózást épít ki a dologgal kapcsolatban. Nagyon klappolni kell mindennek és az kell (vagy jobb) történjen, amit vár ettől. Mert ez a felfokozott izgalmii állapot csak ideig-óráig tartható fenn és sokkal többet tölt az ember a racionalitása által meghatározott keretek között.
Egészen triviális példákat is lehetne hozni, én a saját múltamból (a messzi, távoliból..) egy kissé félresikerült anális kalandot és az abból fakadó kínos és nehezen felejthető szituációt tudnám felidézni.
Én azt gondolom, sokkal kevésbé kockázatos, bár mindenképpen időigényesebb kisebb lépésekkel, sok odafigyeléssel, empátiával és racionalitáson nyugvó egyetértéssel belefogni valami új kipróbálásába.
(Ez egy válasz Kanellos üzenetére (2013. 02. 22. péntek 21:32), amit ide kattintva olvashatsz)
2013. 02. 22. péntek 21:32
A nyitott kapcsolat dologgal kapcsolatba Nyúlmedve bejegyzésére reagálva jeleztem hogy Pontosan így érzünk mi is párommal "Mi ketten alkotunk egy csapatot, mi ketten együtt játszunk," Ennél jobban Én sem tudom megfogalmazni... a Nyitott kapcsolat mindenkinek mást-mást jelent nehéz pontosan megfogalmazni, De Nyúlmedve valami olyasmire gondolhatott,( majd talán megcáfol ) hogy ez érzelmi lelki kapocs erősödésével lehetőséget biztosítunk közösen új dolgok kipróbálására úgy hogy mindvégig tudjuk hogy számíthatunk egymásra, hisz mi ketten vagyunk egy pár.
["Egy kérdésre választ kapni olyan helyzetben, amikor az illető nincs ott száz százalékosan, nem épp reális választ feltételez"
Nem tudom nem vagyok Pszichológus de azért hipnózisba, vagy akár igazság szérum vagy valamilyen szer alkohol, befolyása alatt a gátlásoktól megszabadulva tett kijelentések is lehetnek reálisak és tartalmazhatnak igazat. Nem tudom milyen állapotba van az orgazmus előtti pillanatokba egy nő mennyire lehet reális gátlásoktól korlátoktól mentes az amit mond, Érdekesnek tartom mindenesetre De egyszerűen imádom ilyenkor a nőket

És most félre ne értsen valaki mert szerintem nem alkoholos mámorba kell szexelni hanem úgy kell szeretkezni hogy úgy érezze a párunk mintha a fellegekbe járna mindenféle ital nélkül. na az az igazi ,,,, finom
#148   2013. 02. 22. péntek 21:32
Kanellos Kanellos
A nyitott kapcsolat dologgal kapcsolatba Nyúlmedve bejegyzésére reagálva jeleztem hogy Pontosan így érzünk mi is párommal "Mi ketten alkotunk egy csapatot, mi ketten együtt játszunk," Ennél jobban Én sem tudom megfogalmazni... a Nyitott kapcsolat mindenkinek mást-mást jelent nehéz pontosan megfogalmazni, De Nyúlmedve valami olyasmire gondolhatott,( majd talán megcáfol ) hogy ez érzelmi lelki kapocs erősödésével lehetőséget biztosítunk közösen új dolgok kipróbálására úgy hogy mindvégig tudjuk hogy számíthatunk egymásra, hisz mi ketten vagyunk egy pár.
["Egy kérdésre választ kapni olyan helyzetben, amikor az illető nincs ott száz százalékosan, nem épp reális választ feltételez"
Nem tudom nem vagyok Pszichológus de azért hipnózisba, vagy akár igazság szérum vagy valamilyen szer alkohol, befolyása alatt a gátlásoktól megszabadulva tett kijelentések is lehetnek reálisak és tartalmazhatnak igazat. Nem tudom milyen állapotba van az orgazmus előtti pillanatokba egy nő mennyire lehet reális gátlásoktól korlátoktól mentes az amit mond, Érdekesnek tartom mindenesetre De egyszerűen imádom ilyenkor a nőket

És most félre ne értsen valaki mert szerintem nem alkoholos mámorba kell szexelni hanem úgy kell szeretkezni hogy úgy érezze a párunk mintha a fellegekbe járna mindenféle ital nélkül. na az az igazi ,,,, finom
(Ez egy válasz ravenna üzenetére (2013. 02. 22. péntek 08:39), amit ide kattintva olvashatsz)
ravenna VIP Admin
2013. 02. 22. péntek 08:39
Egy apró gondolat: Egy kérdésre választ kapni olyan helyzetben, amikor az illető nincs ott száz százalékosan, nem épp reális választ feltételez. A boszorkányokat is vallatták és egy bizonyos szituációban nem azért vallottak mert az igazat mondták, a körülmények tudod... A párodtól nem akkor kell választ kapni hogy mire vágyna ha épp orgazmusközelben van, hanem máskor, beszélgetés közben.
A nyitott kapcsolat dologra meg igazából szerintem nem válaszoltál. Vagy csak én nem leltem rá? smile
#147   2013. 02. 22. péntek 08:39
ravenna ravenna VIP Admin
Egy apró gondolat: Egy kérdésre választ kapni olyan helyzetben, amikor az illető nincs ott száz százalékosan, nem épp reális választ feltételez. A boszorkányokat is vallatták és egy bizonyos szituációban nem azért vallottak mert az igazat mondták, a körülmények tudod... A párodtól nem akkor kell választ kapni hogy mire vágyna ha épp orgazmusközelben van, hanem máskor, beszélgetés közben.
A nyitott kapcsolat dologra meg igazából szerintem nem válaszoltál. Vagy csak én nem leltem rá? smile
(Ez egy válasz Kanellos üzenetére (2013. 02. 21. csütörtök 15:58), amit ide kattintva olvashatsz)
2013. 02. 21. csütörtök 15:58
Pontosan így érzünk mi is párommal és érdekes minél többet beszélgetünk a többes szex a swinger életmódról annál jobban erősödik közöttünk egy kötelék és a vágy hogy közössen átéljük a kalandokat.
Téma annyira érdekes, hogy igyekszem követni és két idézetet ragadnék ki.
[b ]Ron79][/b] „Ki hogyan értelmezi a nyitott kapcsolatot? "
g0d1v4] "Valahogy mindenkit (főleg a férfiakat) izgatja a szabadság, sőt, a LÁZADÁS, "
Igen Első sorba a pasik akiket izgat a többes szex a Lázadás , a Pasik a felfedezők ők azok akik kockázatot vállalnak. vadászat élelem szerzés közben vagy ha ismeretlen barlangot kell felfedezni a férfiak mentek be és ha biztonságos volt csak akkor jöhetek a nők és gyereke. A nők biztonságot az állandóságot preferálták az ösztöneikre érzelmeikre hallgattak ez jelentette a túl élést számukra.
Szerintem a Nyitott kapcsolat definiálása előtt a szexualitás érzelmi és testi kapcsolatát kell kicsit tovább elemezni.
A férfiak felfedező és poligám identitásuk miatt idővel nem csak saját párjuk testére vágynak. Barátom fogalmazta meg elég nyersen mikor azt mondta „tudod 30 év házasság után kicsit olyan mintha a saját seggemet simogatnám pedig imádom az asszonyt”
Férfiak esetében a testiség szex ás az érzelmek elég élesen és egyszerűen elválasztható, míg a Nők ösztönei emocionális képességük miatt sokkal fontosabb az érzelmi szál a kötődés mint sem a testiség. Jellemző a Pasiknál fasz fel áll Ész megáll teljesen jellemző ilyenek vagyunk
Ha nincs bizalom ha nincs érzelem akkor nincs kapcsolat na de mitől lesz nyitott ?
Szerintem a bizalmat és érzelmeket kell olyan szintre emelni, hogy a partnerünk elfogadja azon gondolatunkat, hogy a biztonság és bizalom nincs veszélyben külső partner bevonása után sem. Továbbá nagyon fontos a testiség szex és az érzelmi szálak külön kezelése elfogadni azt, hogy a testi vágy és érzelem egy tőről fakad ugyan de külön választható. Ez a kettőség a testiség és az érzelmek különválása a nőknél orgazmus előtti pillanatokba érezhető a legjobban teljes izgalmi állapotba egy ártatlan kérdés felvetésre párom egész elképesztő vulgáris kijelentéseket tett. Azt kérdeztem mii lenne ha most swinger club közepén lennénk ? Erre csöpögő puncival tág pupillákkal zihálva azt válaszolta hogy szét baszatná magát de nem csak egy pasival és nem csak ilyen „szokásos” módon. Szex után lehiggadtunk és megkérdeztem hogy is gondolta ? Erre a hullám vasút hasonlatot mondta néha erős vágyai vannak, hogy több szereplős szex főszereplője legyen de higgadtan normál állapotba már szerető érzelmes romantikus NŐ akar lenni és nem ribanc, pedig legbelül érzi hogy nagyon élvezi amikor előtör belőle a kisördög és izgatja a gondolat mi lenne ha ? ?
#146   2013. 02. 21. csütörtök 15:58
Kanellos Kanellos
Pontosan így érzünk mi is párommal és érdekes minél többet beszélgetünk a többes szex a swinger életmódról annál jobban erősödik közöttünk egy kötelék és a vágy hogy közössen átéljük a kalandokat.
Téma annyira érdekes, hogy igyekszem követni és két idézetet ragadnék ki.
[b ]Ron79][/b] „Ki hogyan értelmezi a nyitott kapcsolatot? "
g0d1v4] "Valahogy mindenkit (főleg a férfiakat) izgatja a szabadság, sőt, a LÁZADÁS, "
Igen Első sorba a pasik akiket izgat a többes szex a Lázadás , a Pasik a felfedezők ők azok akik kockázatot vállalnak. vadászat élelem szerzés közben vagy ha ismeretlen barlangot kell felfedezni a férfiak mentek be és ha biztonságos volt csak akkor jöhetek a nők és gyereke. A nők biztonságot az állandóságot preferálták az ösztöneikre érzelmeikre hallgattak ez jelentette a túl élést számukra.
Szerintem a Nyitott kapcsolat definiálása előtt a szexualitás érzelmi és testi kapcsolatát kell kicsit tovább elemezni.
A férfiak felfedező és poligám identitásuk miatt idővel nem csak saját párjuk testére vágynak. Barátom fogalmazta meg elég nyersen mikor azt mondta „tudod 30 év házasság után kicsit olyan mintha a saját seggemet simogatnám pedig imádom az asszonyt”
Férfiak esetében a testiség szex ás az érzelmek elég élesen és egyszerűen elválasztható, míg a Nők ösztönei emocionális képességük miatt sokkal fontosabb az érzelmi szál a kötődés mint sem a testiség. Jellemző a Pasiknál fasz fel áll Ész megáll teljesen jellemző ilyenek vagyunk
Ha nincs bizalom ha nincs érzelem akkor nincs kapcsolat na de mitől lesz nyitott ?
Szerintem a bizalmat és érzelmeket kell olyan szintre emelni, hogy a partnerünk elfogadja azon gondolatunkat, hogy a biztonság és bizalom nincs veszélyben külső partner bevonása után sem. Továbbá nagyon fontos a testiség szex és az érzelmi szálak külön kezelése elfogadni azt, hogy a testi vágy és érzelem egy tőről fakad ugyan de külön választható. Ez a kettőség a testiség és az érzelmek különválása a nőknél orgazmus előtti pillanatokba érezhető a legjobban teljes izgalmi állapotba egy ártatlan kérdés felvetésre párom egész elképesztő vulgáris kijelentéseket tett. Azt kérdeztem mii lenne ha most swinger club közepén lennénk ? Erre csöpögő puncival tág pupillákkal zihálva azt válaszolta hogy szét baszatná magát de nem csak egy pasival és nem csak ilyen „szokásos” módon. Szex után lehiggadtunk és megkérdeztem hogy is gondolta ? Erre a hullám vasút hasonlatot mondta néha erős vágyai vannak, hogy több szereplős szex főszereplője legyen de higgadtan normál állapotba már szerető érzelmes romantikus NŐ akar lenni és nem ribanc, pedig legbelül érzi hogy nagyon élvezi amikor előtör belőle a kisördög és izgatja a gondolat mi lenne ha ? ?
(Ez egy válasz Nyúlmedve üzenetére (2013. 02. 20. szerda 20:48), amit ide kattintva olvashatsz)
2013. 02. 20. szerda 20:48
„Ki hogyan értelmezi a nyitott kapcsolatot?
Én például el nem tudom képzelni, hogy olyan helyzetben éljek, mikor a párom másba szerelmes, de velem él…”

Én semmilyen szinten se nem tartom szimpatikusnak, se nem tartom elfogadhatónak a saját házasságomat/kapcsolatomat illetően.
Mi ketten alkotunk egy csapatot, mi ketten együtt játszunk, abba csak akkor férhet bele bárki más, ha közösen döntünk eről.
Úgy, hogy asszony kalandozgat jobbra, én balra, oszt majd minden héten egyszer vagy elmeséljük kalandjainkat, vagy sem, a másiknak, háááát, nem igazán tartom szimpatikusnak. Lehet, hogy sarkítok, de szerintem a nyitott kapcsolat azoknak való, akik együtt élnek, kvázi egyben tartja őket a vagyon, a gyerek, a megszokás, a kényelem és sok egyéb praktikus dolog. De érzelem, szerelem már nincs köztük.
Én nem vállalnék be egy nyitott házasságot.
#145   2013. 02. 20. szerda 20:53
Nyúlmedve Nyúlmedve
Úgy vélem, hogy egyre alacsonyabb az a bizonyos kerítés… Miért pont a swingerklubokba ne jutna pár fura jószág? Miért pont a klubok lennének mentesek a „devianciától”?
(Ez egy válasz X üzenetére (2013. 02. 20. szerda 08:15), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (857830)
2013. 02. 20. szerda 08:15
Megfigyelhető hogy sok pasi büszkén lehozza a nőjét ilyen helyre, de gesztusokkal vagy szóban is kinyílvánítja hogy a nője tabu minden másik pasi számára.
És ezt így hogy??? Lecsatolja a pórázról, Na, eriggy, puncizzá'!?
#144   2013. 02. 20. szerda 20:48
Nyúlmedve Nyúlmedve
„Ki hogyan értelmezi a nyitott kapcsolatot?
Én például el nem tudom képzelni, hogy olyan helyzetben éljek, mikor a párom másba szerelmes, de velem él…”

Én semmilyen szinten se nem tartom szimpatikusnak, se nem tartom elfogadhatónak a saját házasságomat/kapcsolatomat illetően.
Mi ketten alkotunk egy csapatot, mi ketten együtt játszunk, abba csak akkor férhet bele bárki más, ha közösen döntünk eről.
Úgy, hogy asszony kalandozgat jobbra, én balra, oszt majd minden héten egyszer vagy elmeséljük kalandjainkat, vagy sem, a másiknak, háááát, nem igazán tartom szimpatikusnak. Lehet, hogy sarkítok, de szerintem a nyitott kapcsolat azoknak való, akik együtt élnek, kvázi egyben tartja őket a vagyon, a gyerek, a megszokás, a kényelem és sok egyéb praktikus dolog. De érzelem, szerelem már nincs köztük.
Én nem vállalnék be egy nyitott házasságot.
(Ez egy válasz Ron79 üzenetére (2013. 02. 20. szerda 00:47), amit ide kattintva olvashatsz)
2013. 02. 20. szerda 00:47
"A tapasztalataim szerint,a mindennapokból való kiszakadás,a titokzatosság izgalma, a másság érzése!Az hogy meg meri valósitani azt amiről más csak álmodik!Önigazolás arról hogy több mint a többi az emberek döntő része!Lázadás!A maga módján így lázad a rá erőltettet társadalmi normáktól!"

Ha csak ez amit keresünk simán elmehetünk ejtőernyőzni is... nyes
Természetesen nem megkérdőjelezem, hanem gonoszkodtam. Tetszik a meglátás, de ami mégjobban tetszik, hogy személyes tapasztalat, gondolat, vélemény!
Gyorsan felmértem magamban kicsinyke fórum közösségünket és úgy tűnik a swingerel valamennyien találkoztunk már. Akkor feltennék egy megosztó kérdést. Ki hogyan értelmezi a nyitott kapcsolatot?
Én például el nem tudom képzelni, hogy olyan helyzetben éljek, mikor a párom másba szerelmes, de velem él, és hozzám jön haza. Ez számomra egy furcsa kérdés, mivel sokan, köztük Szilágyi is a nyitott kapcsolatok mellé teszik le a voksukat, ennek ellenére én elutasítom. Értem és megértem a szociológiai és pszichológia előnyöket, ugyanakkor az én tapasztalatom azt mutatja, hogy egy idő után a nyitott kapcsolat átfordul egyfajta versennyé, kinek lesz/van több partnere. Ki hogyan gondolkodik erről?
#143   2013. 02. 20. szerda 13:38
Ron79 Ron79
Csak egy mondat, mert ennyire van időm, de amit te írsz az csak elfogadás, nem biszexualitás. Ez az elfogadás és talán igény/vágy az alapja a férfi klubboknak, a nem koedukált sport létesítményeknek. A haverokkal való "bandázás" is ennek az elfogadásnak, vágynak egyfajta kiélése. Ha gondolod megpróbálom bővebben is kifejteni, talán a hétvégén.
(Ez egy válasz tom1019 üzenetére (2013. 02. 20. szerda 12:18), amit ide kattintva olvashatsz)
tom1019 VIP Admin
2013. 02. 20. szerda 12:18
valamilyen szinten ezekre céloztam az előző hsz-ben is...

ezért is fontos számunkra a megbízható, gátlásoktól már mentes többes szex...aminek előzménye a személyes ismerkedés, "barátkozás", a közös szimpátia felmérése...a fokozatosság elvét követve...

a tabuk feloldása nem azt jelenti, hogy biszexuális dolgok is beleférnek (főleg nem "leszopás" ffi-ak között), de a szex közben egymás érintése, vagy a nemi szervek találkozása (szedvics, nő részéről a két pasi egyidejű szopása stb) belefér... buck
NŐK egymás közötti szex? no, az nálam az bőven belefér, sőt még izgat is, semmi kivetni valót nem látok benne, amíg nem csak kizárólag arra gerjedne a párom, mert az már valóban részéről lenne a hátrányomra biszex-leszbiszex...de erre még soha nem volt példa... vigyor5
#142   2013. 02. 20. szerda 12:18
tom1019 tom1019 VIP Admin
valamilyen szinten ezekre céloztam az előző hsz-ben is...

ezért is fontos számunkra a megbízható, gátlásoktól már mentes többes szex...aminek előzménye a személyes ismerkedés, "barátkozás", a közös szimpátia felmérése...a fokozatosság elvét követve...

a tabuk feloldása nem azt jelenti, hogy biszexuális dolgok is beleférnek (főleg nem "leszopás" ffi-ak között), de a szex közben egymás érintése, vagy a nemi szervek találkozása (szedvics, nő részéről a két pasi egyidejű szopása stb) belefér... buck
NŐK egymás közötti szex? no, az nálam az bőven belefér, sőt még izgat is, semmi kivetni valót nem látok benne, amíg nem csak kizárólag arra gerjedne a párom, mert az már valóban részéről lenne a hátrányomra biszex-leszbiszex...de erre még soha nem volt példa... vigyor5
(Ez egy válasz X üzenetére (2013. 02. 20. szerda 10:22), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (857830)
2013. 02. 20. szerda 10:22
Azon is lehet vitatkozni, hogy a többes szex mennyire befolyásolja a biszexualítást, mert én úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy amennyiben belemegyek egy többes szexbe, akkor ott már nincsenek tabú dolgok, kizárólag az élvezet a kielégülés számít.

Lehet, hogy tabuk nincsenek, de határok még mindig maradhatnak. Ideális esetben mindenki mindenre nyitott és hajlandó, de szerintem ebből nagyon kevés lehet. Egy hármas-négyes-n-es gabalyodásban éppúgy vannak fokozatok, lépcsők, mint a klasszikus kettesben. Ilyen lehet a biszexuális kalandozás is. Nem hiszem, hogy mindenki hasonló elképzelésekkel kezd ilyenbe és azt sem hiszem, hogy azonos tempóban fejlődik. Eleinte lehet, még a másik férfi érintésétől is óvakodik, aztán egy felfokozott állapotban átélt DAP után elfogadóbb lesz, de soha nem fogja leszopni a másik férfit. Vagy éppenhogy visszahőköl az első érintkezéstől... (vagy csak egyszerűen nem talál az érintkezésben izgató, semlegesnek érzi)
A többes szex (mindkét fő irányvonalat nézve) leginkább a lehetőségek tárháza. Aztán ki-ki vérmérsékletétől függően válogat a lehetőségek közül.
#141   2013. 02. 20. szerda 12:03
tom1019 tom1019 VIP Admin
én kizárólag szexuális jellegű barátságra gondoltam, elkülönítve az igazi barátsági kapcsolatoktól, mert azt valóban nem jó összemosni
tehát célírányosan csak szexre, de azt hosszabb ismerkedés, a fokozatosság elvét betartva, és igen leinformálva nem csak fizikailag-testileg, hanem szexuális és egyéb intelligenciára is,
erre a legjobb célcsoport a tartós párkapcsolatban élő párok, de arra is volt példa, hogy egyéni jelentkezőtől bizony friss dátumú EÜ papírt kértünk, máskülönben felejtős volt a "páciens"... nyes (és volt aki hozott is)

a védekezés természetes velejárója a szexnek, akár kettesben, hármasban, négyesben, swingerben, csak sajnos előfordolt már velünk is, hogy hátúlról kuffercolva "véletlen" elveszett a gumi a farokról, mert lehúzta a páros ffi tagja a farkáról, mert zavarta a gumizás... confused
(Ez egy válasz ravenna üzenetére (2013. 02. 20. szerda 10:20), amit ide kattintva olvashatsz)
ravenna VIP Admin
2013. 02. 20. szerda 10:20
Jó, hogy valaki észrevett egy fontos dolgot, miszerint ez az egész ( többes, swinger ) akkor igazán öröm, ha minden résztvevőnek élvezetet ad. Az egészet ennek kell működtetni, nem pedig az egyén személyes akaratának. Felfogható akár egy kollektív örömszerzésnek is. És itt valahogy az hogy ennek megvalósulása miképp is zajlik ( otthon, panzióban, vagy épp klubban) már egy picit mellőzhető dolog.
Meg van az árnyoldala annak is ha valaki a klubos dolgot tartja szem előtt, és annak is ha épp a hosszú, és nagy odafigyelést igénylő ismerkedős móka a cél. A buktatók jelen vannak mindig!
Az, hogy tom1019 úgy érzi hogy számára a szerelmes állapotában nem fér bele semmi ilyen, teljesen elfogadható, mert a szerelmes ember nem csak vak, de önző is. ( kéretik a szóhasználatot értelmezni, nem megsértődni rajta! nyes ) De merem állítani, hogyha a két fél úgy megy bele a kapcsolatukba, hogy a másik "előélete" - ez de gázos fogalom így - ismert, és esetleg tudják is, hogy a másik vágya magának sem tabu, miért ne élhet át egy szerelmespár többes erotikában élményt? Persze alap, hogy az emberek lakva ismerik meg egymást, tehát nem nyitott könyv a másik élete, de azért ilyenre is volt példa ( saját! nyes )
És valahol azt vallom hogy meg lehet ismerni egy párt, szóló nőt vagy férfit, és egy idő után rengeteg számunkra fontos információt tudhatunk meg másokról, de a múltbeli dolgok és a jelen nem feltétlen lesz jó alap arra, hogy ha őt bevennénk mi minden jó ér minket. Nem kardoskodnék ez ellen, de sokkal inkább éri az embert csalódás úgy, hogy tervez, remél, vár, vágyakozik és "arcra hull"! És hogy egészségügyileg megnyugatóbb? Hát ha csak nincs friss orvosi leleted a másikról akkor igen. Itt jegyezném meg hogy a korrekt swingeres társaságnál alap a védekezés! Ezt elhagyni klubon kívül, mert hogy a másikat leinformálta vki...hát bátor lépés!
Még egy piciny gondolat ebben a témában. tom1019 említi hogy inkább egy jól leinformált partner az ideális számára. Van abban valami izgalmas és különleges, mikor egy embert, akit barátként is kedvelsz beveszel az egyik legintimebb világba. Ellenben egy rosszul sikerült együttlét miatt egy barátságot tönkretenni szerintem annyira nem jó lépés.
És amit még meg szeretnék jegyezni, az a biszexualitás. Az ember saját példáját hozza fel elsőnek, hiszen idegen tollakkal, vagy könyvekbeli okossággal nem hiszem hoyg okos dolog erről beszélni. Én úgy gondolom hogy azért mert kedvelem a többest, egy cseppet se lettem biszex. Ez nem azt jelenti hogy nővel nem volt kapcsolatom, de a biszexualitás más dolog. Ezt semmiképp se tabunak nevezném, inkább vonzódásnak. És partnerem, illetve férfipartnereim sem állítottak olyat, hogy azért mert voltunk többesben megkívánta férfitársát is.
De csavarnak és végszónak azért ide lehet szúrni, hogy van olyan látens homoszexuális állapot, amikor is valaki egy ilyen helyzetben jött rá, hogy nagyon is vonzódik saját neméhez. A többes nem hordozza magában a biszexualitásra való nyiltást, szerintem!
#140   2013. 02. 20. szerda 10:22
X Törölt felhasználó (857830)
Azon is lehet vitatkozni, hogy a többes szex mennyire befolyásolja a biszexualítást, mert én úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy amennyiben belemegyek egy többes szexbe, akkor ott már nincsenek tabú dolgok, kizárólag az élvezet a kielégülés számít.

Lehet, hogy tabuk nincsenek, de határok még mindig maradhatnak. Ideális esetben mindenki mindenre nyitott és hajlandó, de szerintem ebből nagyon kevés lehet. Egy hármas-négyes-n-es gabalyodásban éppúgy vannak fokozatok, lépcsők, mint a klasszikus kettesben. Ilyen lehet a biszexuális kalandozás is. Nem hiszem, hogy mindenki hasonló elképzelésekkel kezd ilyenbe és azt sem hiszem, hogy azonos tempóban fejlődik. Eleinte lehet, még a másik férfi érintésétől is óvakodik, aztán egy felfokozott állapotban átélt DAP után elfogadóbb lesz, de soha nem fogja leszopni a másik férfit. Vagy éppenhogy visszahőköl az első érintkezéstől... (vagy csak egyszerűen nem talál az érintkezésben izgató, semlegesnek érzi)
A többes szex (mindkét fő irányvonalat nézve) leginkább a lehetőségek tárháza. Aztán ki-ki vérmérsékletétől függően válogat a lehetőségek közül.
(Ez egy válasz tom1019 üzenetére (2013. 02. 20. szerda 09:55), amit ide kattintva olvashatsz)
tom1019 VIP Admin
2013. 02. 20. szerda 09:55
Végig olvastam a hsz-ket.
Van akivel egyetértek, van akivel kevésbé.
Nem azért mert Admin, de mégis admintársam véleménye áll hozzám a legközelebb.
Nem akarok ismétlésekbe bocsátkozni, nem akarok egy szexuálpszichológust kritizálni, sokkal inkább én is a saját tapasztalataimra hagyatkoznék.

Tény, hogy a swinger és a többes szex (3 v. 4-es, semmi esetre sem a grupi) között óriási a különbség.
Míg a swingernél a legtöbb esetben idegen személyekkel lépünk szexuális kapcsolatba (kivéve, ha társasággal megyünk), addig a többes szex általában jól összeszokott (biztonságos szexet adó) emberekből áll össze.

Lehet vitatkozni, hogy mely felállás az ideálisabb (szerintem ez is emberektől függő), a hármas (2 nő 1 ffi vagy 2 pasi 1 lány), vagy a páros (2 hölgy 2 úr), de szerintem nem ez határozza meg a többes szex lényegét, hanem inkább az, hogy ami az ágyban történik az mindenkinek örömet, boldogságot és legfőképpen élvezetet jelentsen.

Azon is lehet vitatkozni, hogy a többes szex mennyire befolyásolja a biszexualítást, mert én úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy amennyiben belemegyek egy többes szexbe, akkor ott már nincsenek tabú dolgok, kizárólag az élvezet a kielégülés számít.

Viszont hivatkozva személyes tapasztalataimra, annyit még hozzátennék, hogy az évtizedes tapasztalataim alapján a párkapcsolatomba soha nem vettem be harmadik személyt vagy párt, amíg szerelmes voltam/tunk.
Általában akkor jött a képbe a többes szex, amikor kicsit leült a kapcsolatunk a szex területén, és fel kívántuk dobni egy kis változatossággal, mindkettőnk (hármunk-négyünk) örömére.
Az esetek többségében bevált és erősíttte a kapcsolatunkat, mert ha jól sikerült, akkor élveztük a többes szexet, ha kevésbé sikerült, akkor rájöttünk, hogy milyen jó is egymással kettesben.
A lényeg mindig az volt, hogy leinformált, diszkrét, egészséges, higiénikus emberek jöhettek számba, lehetőleg hosszabb ismeretség után, baráti kapcsolat alapján.

A swinger lehetősége nálam is sokszor előjött, de soha nem valósult meg, mert nagyobb volt a betegségektől való félsz, mint a szexuális igény erre a szex formátumra... circling
#139   2013. 02. 20. szerda 10:20
ravenna ravenna VIP Admin
Jó, hogy valaki észrevett egy fontos dolgot, miszerint ez az egész ( többes, swinger ) akkor igazán öröm, ha minden résztvevőnek élvezetet ad. Az egészet ennek kell működtetni, nem pedig az egyén személyes akaratának. Felfogható akár egy kollektív örömszerzésnek is. És itt valahogy az hogy ennek megvalósulása miképp is zajlik ( otthon, panzióban, vagy épp klubban) már egy picit mellőzhető dolog.
Meg van az árnyoldala annak is ha valaki a klubos dolgot tartja szem előtt, és annak is ha épp a hosszú, és nagy odafigyelést igénylő ismerkedős móka a cél. A buktatók jelen vannak mindig!
Az, hogy tom1019 úgy érzi hogy számára a szerelmes állapotában nem fér bele semmi ilyen, teljesen elfogadható, mert a szerelmes ember nem csak vak, de önző is. ( kéretik a szóhasználatot értelmezni, nem megsértődni rajta! nyes ) De merem állítani, hogyha a két fél úgy megy bele a kapcsolatukba, hogy a másik "előélete" - ez de gázos fogalom így - ismert, és esetleg tudják is, hogy a másik vágya magának sem tabu, miért ne élhet át egy szerelmespár többes erotikában élményt? Persze alap, hogy az emberek lakva ismerik meg egymást, tehát nem nyitott könyv a másik élete, de azért ilyenre is volt példa ( saját! nyes )
És valahol azt vallom hogy meg lehet ismerni egy párt, szóló nőt vagy férfit, és egy idő után rengeteg számunkra fontos információt tudhatunk meg másokról, de a múltbeli dolgok és a jelen nem feltétlen lesz jó alap arra, hogy ha őt bevennénk mi minden jó ér minket. Nem kardoskodnék ez ellen, de sokkal inkább éri az embert csalódás úgy, hogy tervez, remél, vár, vágyakozik és "arcra hull"! És hogy egészségügyileg megnyugatóbb? Hát ha csak nincs friss orvosi leleted a másikról akkor igen. Itt jegyezném meg hogy a korrekt swingeres társaságnál alap a védekezés! Ezt elhagyni klubon kívül, mert hogy a másikat leinformálta vki...hát bátor lépés!
Még egy piciny gondolat ebben a témában. tom1019 említi hogy inkább egy jól leinformált partner az ideális számára. Van abban valami izgalmas és különleges, mikor egy embert, akit barátként is kedvelsz beveszel az egyik legintimebb világba. Ellenben egy rosszul sikerült együttlét miatt egy barátságot tönkretenni szerintem annyira nem jó lépés.
És amit még meg szeretnék jegyezni, az a biszexualitás. Az ember saját példáját hozza fel elsőnek, hiszen idegen tollakkal, vagy könyvekbeli okossággal nem hiszem hoyg okos dolog erről beszélni. Én úgy gondolom hogy azért mert kedvelem a többest, egy cseppet se lettem biszex. Ez nem azt jelenti hogy nővel nem volt kapcsolatom, de a biszexualitás más dolog. Ezt semmiképp se tabunak nevezném, inkább vonzódásnak. És partnerem, illetve férfipartnereim sem állítottak olyat, hogy azért mert voltunk többesben megkívánta férfitársát is.
De csavarnak és végszónak azért ide lehet szúrni, hogy van olyan látens homoszexuális állapot, amikor is valaki egy ilyen helyzetben jött rá, hogy nagyon is vonzódik saját neméhez. A többes nem hordozza magában a biszexualitásra való nyiltást, szerintem!
#138   2013. 02. 20. szerda 09:55
tom1019 tom1019 VIP Admin
Végig olvastam a hsz-ket.
Van akivel egyetértek, van akivel kevésbé.
Nem azért mert Admin, de mégis admintársam véleménye áll hozzám a legközelebb.
Nem akarok ismétlésekbe bocsátkozni, nem akarok egy szexuálpszichológust kritizálni, sokkal inkább én is a saját tapasztalataimra hagyatkoznék.

Tény, hogy a swinger és a többes szex (3 v. 4-es, semmi esetre sem a grupi) között óriási a különbség.
Míg a swingernél a legtöbb esetben idegen személyekkel lépünk szexuális kapcsolatba (kivéve, ha társasággal megyünk), addig a többes szex általában jól összeszokott (biztonságos szexet adó) emberekből áll össze.

Lehet vitatkozni, hogy mely felállás az ideálisabb (szerintem ez is emberektől függő), a hármas (2 nő 1 ffi vagy 2 pasi 1 lány), vagy a páros (2 hölgy 2 úr), de szerintem nem ez határozza meg a többes szex lényegét, hanem inkább az, hogy ami az ágyban történik az mindenkinek örömet, boldogságot és legfőképpen élvezetet jelentsen.

Azon is lehet vitatkozni, hogy a többes szex mennyire befolyásolja a biszexualítást, mert én úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy amennyiben belemegyek egy többes szexbe, akkor ott már nincsenek tabú dolgok, kizárólag az élvezet a kielégülés számít.

Viszont hivatkozva személyes tapasztalataimra, annyit még hozzátennék, hogy az évtizedes tapasztalataim alapján a párkapcsolatomba soha nem vettem be harmadik személyt vagy párt, amíg szerelmes voltam/tunk.
Általában akkor jött a képbe a többes szex, amikor kicsit leült a kapcsolatunk a szex területén, és fel kívántuk dobni egy kis változatossággal, mindkettőnk (hármunk-négyünk) örömére.
Az esetek többségében bevált és erősíttte a kapcsolatunkat, mert ha jól sikerült, akkor élveztük a többes szexet, ha kevésbé sikerült, akkor rájöttünk, hogy milyen jó is egymással kettesben.
A lényeg mindig az volt, hogy leinformált, diszkrét, egészséges, higiénikus emberek jöhettek számba, lehetőleg hosszabb ismeretség után, baráti kapcsolat alapján.

A swinger lehetősége nálam is sokszor előjött, de soha nem valósult meg, mert nagyobb volt a betegségektől való félsz, mint a szexuális igény erre a szex formátumra... circling
#137   2013. 02. 20. szerda 08:20
ravenna ravenna VIP Admin
... Egy figyelmes ember ezt kiszúrja a másikon, hiszen az emberek gesztusokkal, pillantásokkal is kommunikálni tudnak. Szerintem Te is kiszúrnád hogy hol fals a kapcsolat és eszköz az egyik fél, a másik kiszolgálására....
(Ez egy válasz X üzenetére (2013. 02. 20. szerda 08:15), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (857830)
2013. 02. 20. szerda 08:15
Megfigyelhető hogy sok pasi büszkén lehozza a nőjét ilyen helyre, de gesztusokkal vagy szóban is kinyílvánítja hogy a nője tabu minden másik pasi számára.
És ezt így hogy??? Lecsatolja a pórázról, Na, eriggy, puncizzá'!?
#136   2013. 02. 20. szerda 08:15
X Törölt felhasználó (857830)
Megfigyelhető hogy sok pasi büszkén lehozza a nőjét ilyen helyre, de gesztusokkal vagy szóban is kinyílvánítja hogy a nője tabu minden másik pasi számára.
És ezt így hogy??? Lecsatolja a pórázról, Na, eriggy, puncizzá'!?
#135   2013. 02. 20. szerda 07:28
ravenna ravenna VIP Admin
"Nyitott kapcsolat", mint téma iletve kérdés?
Lehet hogy kakukktojás vagyok a témában, mert nem fogom az idevonatkozó szakirodalmakat átböngészni, és azok alapján bárhova is besorolni magam. Abból indulok ki, hogy minden kapcsolat arra épül hogy a másik ember felé valamiféle bizalommal bírok és ez kölcsönös. Ellenben mikor ez a kötődés valami oknál fogva már oldást és egymástól való elszakadást kíván az már nekem nagyon nem kapcsolat, hiába fogják rá erre sokan hogy "ez a nyitott kapcsolat". Buta történelmi példával élve anno mondták hogy egy hajósnak minden kikötőben volt egy felesége és 2-3 szeretője. Ilyen téren nézőpont kérdése hogy épp kifelé nyitott ez a nexus, de ugye a kikötői hölgyek nem feltétlen tudtak az úriember szomszédos partraszállási lehetőségéről is. Ezt azért írom mert lehet hogy 2 ember egymás közt megbeszélik hogy "nyitottabban élnek", de valószinű hogy a második vagy épp sokadik résztvevőnek erről tudomása sincs.
Másik oldalról pedig azt mondom hogy aki arra épít hogy a kapcsolata nyitott, ott sok esedben az egyik fél nagyon domináns, hogy neki több kell, más kell, de arra gyáva hogy elengedje a partnerét ezzel lehetőséget adva neki egy talán jobb életre. Inkább ráfogják hogy ja hát ez így jó. Az alárendelt fél ilyenkor nyel - nem feltétlen szó szerint -, míg az erősebb kiélvezi ezen lehetőséget. Swingerben is vannak ilyen "ál" nyitott párok. Megfigyelhető hogy sok pasi büszkén lehozza a nőjét ilyen helyre, de gesztusokkal vagy szóban is kinyílvánítja hogy a nője tabu minden másik pasi számára. Persze klubon kívül a kapcsolatuk nyitott, hiszen ha módja lett volna rá, ő igenis ráugrik másik nőcire, hisz neki szabad. Tudatosan kevertem most össze a két dolgot, arra akarván rámutatni, hogy ez a fogalom, hogy egy kapcsolat "nyitott" semmi más mint a gyengeség önigazolása. Visszakanyarodva az első gondolatra, egy kapcsolat bizalomra épül, és ha ez már nincs meg, úgy az már rég nem kapcsolat.
( érvnek a másik táborból nem szeretném azt elfogadni hogy "de hát megbeszéltük hogy ki-ki járja a maga útját...." - ha ez így van, miért kell közös pontnak lenni abban az útkeresésben? Elszámoltatási céllal? Mert ha az el- és kibeszélés a háttere, azt külön-külön élve is meg lehet beszélni. )
Hogy a nyitott kapcsolat átfordul versennyé? Nem hiszem. Ez a kapcsolat csak előszobája annak hogy egy kapcsolat véget érjen. A már rég megromlott káposzta sokadig újra felmelegítésének próbálkozása csak...
(Ez egy válasz Ron79 üzenetére (2013. 02. 20. szerda 00:47), amit ide kattintva olvashatsz)
2013. 02. 20. szerda 00:47
"A tapasztalataim szerint,a mindennapokból való kiszakadás,a titokzatosság izgalma, a másság érzése!Az hogy meg meri valósitani azt amiről más csak álmodik!Önigazolás arról hogy több mint a többi az emberek döntő része!Lázadás!A maga módján így lázad a rá erőltettet társadalmi normáktól!"

Ha csak ez amit keresünk simán elmehetünk ejtőernyőzni is... nyes
Természetesen nem megkérdőjelezem, hanem gonoszkodtam. Tetszik a meglátás, de ami mégjobban tetszik, hogy személyes tapasztalat, gondolat, vélemény!
Gyorsan felmértem magamban kicsinyke fórum közösségünket és úgy tűnik a swingerel valamennyien találkoztunk már. Akkor feltennék egy megosztó kérdést. Ki hogyan értelmezi a nyitott kapcsolatot?
Én például el nem tudom képzelni, hogy olyan helyzetben éljek, mikor a párom másba szerelmes, de velem él, és hozzám jön haza. Ez számomra egy furcsa kérdés, mivel sokan, köztük Szilágyi is a nyitott kapcsolatok mellé teszik le a voksukat, ennek ellenére én elutasítom. Értem és megértem a szociológiai és pszichológia előnyöket, ugyanakkor az én tapasztalatom azt mutatja, hogy egy idő után a nyitott kapcsolat átfordul egyfajta versennyé, kinek lesz/van több partnere. Ki hogyan gondolkodik erről?
#134   2013. 02. 20. szerda 07:18
X Törölt felhasználó (857830)
Nekem van egy fura érzésem ezzel kapcsolatosan. Valahogy mindenkit (főleg a férfiakat) izgatja a szabadság, sőt, a LÁZADÁS, de természetesen szigorúan meghatározott szabályok és számított kockázat mellett. Rövid póráz rossz, hosszabb póráz jó. Itt van az, amit már régebben is pedzegettem, hogy ez a többesezés korántsem költség és kockázatmentes sport. Nyilván a zárt kapcsolatok estében is elszabadulhat a pokol, viszont azoknál akiknél a szex hangsúlyos, mi több, meghatározó összetartó erő, ott könnyebben lazulnak fel a régi kapcsok és fonódnak új szálak. Tudom, vannak, akik szigorúan pragmatikus oldalról közelítik meg a feladatot, de nekem az "élő vibrátort keresünk' mentalitás kissé bizarr. Picivel jobb, mint maszturbálni, de messze van a jó szextől. (szerintem)

Én értelemszerűen a férjemet tekintem a báziskapcsolatomnak, a harmadik ( a barátnőm) pedig azon vágyaim csillapítja, amiket a férjem nem adhat meg, értelemszerű okok miatt. Érzelmi szál is köt hozzá, de más és messze nem olyan erős mint a férjemhez. Nem állítom, hogy ez örök és kőbe vésett, de egyelőre, hosszabb időre visszatekintve sem billentette az egyensúlyt, nem éreztem, hogy változtatnom kellene. Ez egyfajta biztonság is, a swingerrel szemben, ahol úgy érzem sokkal intenzívebb a kísértés, bár az is lehet, az ebben élők rutinosabban kezelik az éles helyzeteket.
Nekem A KAPCSOLAT az az érzelmeken és bizalmon alapuló összetartozás, a folytonosság, a hosszú távú együtt létezés, feladat egy választott, közös stratégia kifejeződése. Aminek egy és nem feltétlenül konstans meghatározó komponense a szex. Nekem ehhez szükséges és maximálisan elégséges egy férfi. Aki társ és a gyermekem apja. Biztos kissé avítt, de én ebben érzem magam biztonságban. Ez lenne az utolsó, amit feladnék. Minden más csak akkor jöhet, ha ehhez hozzá tud tenni. Ez egyébként szerintem éppen úgy verseny, csak ez ultra maraton. A szerelem örökkévalóságában egyébként nem hiszek.. csak bízok smile
(Ez egy válasz Ron79 üzenetére (2013. 02. 20. szerda 00:47), amit ide kattintva olvashatsz)
2013. 02. 20. szerda 00:47
"A tapasztalataim szerint,a mindennapokból való kiszakadás,a titokzatosság izgalma, a másság érzése!Az hogy meg meri valósitani azt amiről más csak álmodik!Önigazolás arról hogy több mint a többi az emberek döntő része!Lázadás!A maga módján így lázad a rá erőltettet társadalmi normáktól!"

Ha csak ez amit keresünk simán elmehetünk ejtőernyőzni is... nyes
Természetesen nem megkérdőjelezem, hanem gonoszkodtam. Tetszik a meglátás, de ami mégjobban tetszik, hogy személyes tapasztalat, gondolat, vélemény!
Gyorsan felmértem magamban kicsinyke fórum közösségünket és úgy tűnik a swingerel valamennyien találkoztunk már. Akkor feltennék egy megosztó kérdést. Ki hogyan értelmezi a nyitott kapcsolatot?
Én például el nem tudom képzelni, hogy olyan helyzetben éljek, mikor a párom másba szerelmes, de velem él, és hozzám jön haza. Ez számomra egy furcsa kérdés, mivel sokan, köztük Szilágyi is a nyitott kapcsolatok mellé teszik le a voksukat, ennek ellenére én elutasítom. Értem és megértem a szociológiai és pszichológia előnyöket, ugyanakkor az én tapasztalatom azt mutatja, hogy egy idő után a nyitott kapcsolat átfordul egyfajta versennyé, kinek lesz/van több partnere. Ki hogyan gondolkodik erről?
#133   2013. 02. 20. szerda 00:47
Ron79 Ron79
"A tapasztalataim szerint,a mindennapokból való kiszakadás,a titokzatosság izgalma, a másság érzése!Az hogy meg meri valósitani azt amiről más csak álmodik!Önigazolás arról hogy több mint a többi az emberek döntő része!Lázadás!A maga módján így lázad a rá erőltettet társadalmi normáktól!"

Ha csak ez amit keresünk simán elmehetünk ejtőernyőzni is... nyes
Természetesen nem megkérdőjelezem, hanem gonoszkodtam. Tetszik a meglátás, de ami mégjobban tetszik, hogy személyes tapasztalat, gondolat, vélemény!
Gyorsan felmértem magamban kicsinyke fórum közösségünket és úgy tűnik a swingerel valamennyien találkoztunk már. Akkor feltennék egy megosztó kérdést. Ki hogyan értelmezi a nyitott kapcsolatot?
Én például el nem tudom képzelni, hogy olyan helyzetben éljek, mikor a párom másba szerelmes, de velem él, és hozzám jön haza. Ez számomra egy furcsa kérdés, mivel sokan, köztük Szilágyi is a nyitott kapcsolatok mellé teszik le a voksukat, ennek ellenére én elutasítom. Értem és megértem a szociológiai és pszichológia előnyöket, ugyanakkor az én tapasztalatom azt mutatja, hogy egy idő után a nyitott kapcsolat átfordul egyfajta versennyé, kinek lesz/van több partnere. Ki hogyan gondolkodik erről?
#132   2013. 02. 19. kedd 20:01
Kanellos Kanellos
Hasonlóan gondoljuk MI is mindent leírtál amire gondoltam, , Páromat kérdeztem és kifejezetten az izgatja hogy "több férfival szeretkezik egyszerre" , és hogy vissza utaljak egy korábbi megjegyzésre a párom részéről a Női Biszexualitás kizárt egyszerűen taszítja a gondolat is hogy egy nő szexuálisan közeledjen felé. Tehát nem biztos az hogy a biszexualitás előszobája a többes szex,Szerintem inkább az a szabadság amit korunk társadalma elért felszínre hozta az eddig elfojtott vágyainkat az hogy ezek a szenvedélyek férfiba és nőbe miként van jelen és hogy realizálódik, Nos az elég színes lehet mint maga az emberiség....
(Ez egy válasz X üzenetére (2013. 02. 19. kedd 15:58), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (852449)
2013. 02. 19. kedd 15:58
Nem gondolom hogy a nők számára a swinger arrol szólna,hogy versenyre ösztönözze a férfiakat,de tudat alatt sztem imponál hogy több férfi verseng értük,nyílván ennek van pszihológiai vetülete.A nők többsége élvezetből jár klubba a kielégülés hajtja ellentétben az állatokkal melynek kis százaléka képes az orgazmusra.Kisebb százaléka enni és inni de ez nem a topik tárgya,más csak a szexuális életét akarja feldobni vagy csupán az izgalom miatt!Pszihológiai szempontból az a csoport érdekes aki gyakorolja is a többes szexet!Mi ösztönöz valakit hogy gyakorolja a többes szexet ?A tapasztalataim szerint,a mindennapokból való kiszakadás,a titokzatosság izgalma, a másság érzése!Az hogy meg meri valósitani azt amiről más csak álmodik!Önigazolás arról hogy több mint a többi az emberek döntő része!Lázadás!A maga módján így lázad a rá erőltettet társadalmi normáktól!A 40 felettiekre jellemző az a fajta viselkedés hogy bebizonyitsa magának hogy még vonzó és még mindig megkaphat egy nálánál fiatalabbat,önbizalmukat növelve ezzel,ill hiúságukat legyezgettetni!Versengés!!
 
... 2 3 4 5 6 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal

A téma adatai

Nyitotta: Ron79 Ron79
Nyitás ideje: 2013. 02. 12. kedd
Üzenetek: 211db
Utolsó üzenet: 2021. 04. 29. csütörtök
 

Hírek

2024. 04. 16. kedd 17:41
Lesbian College Coeds 13 Koleszos csajok akik a fasz helyett most egymás nyelvét, és a mindig megbízható keménységű és állóképességű felcsatolhatóst választják. Nagy nyalakodások, egymás vibrizése, és a felcsatolhatóssal való baszása. Letöltés - Lesbian College Coeds 13 Tovább
2024. 03. 25. hétfő 18:57
Meglátogatta egy angyal Meglátogatta egy angyal, aki azt mondta, a felnőtt tartalmak gyártása lesz a helyes út neki Nehéz, de jó döntést hozott, elmondása szerint. A 24 éves kanadai Alice Irving a Daily Starnak nyilatkozott arról, hogy egy álma késztette rá, hogy felnőttipari... Tovább
2024. 03. 05. kedd 19:46
Tényleg a méret a lényeg? Hatalmas tabu dőlt meg: ezt a legtöbb férfi rosszul tudja! Az embert, főként a fiatalokat nem hagyja nyugodni az örök kérdés: Tényleg a méret a lényeg? A téma leginkább a párválasztás kapcsán kerül elő és általában az idősebbek véleménye, hogy a... Tovább

Válts VIP tagságot! VIP infó

Válassz az alábbi csomagok közül:
Alap
30 nap
2688 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
Bronz
90 nap
6144 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
Ezüst
180 nap
9984 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
A legjobb ár/érték arány!
Arany
365 nap
14592 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
2 hónap
* 384 EUR/Huf árfolyammal számolva
 

GG Live magyar ÉLŐ chat!

Rosszlanyok.hu - Az országos szexpartner és masszázs kereső. Gyönyörű lányok. Csak valódi képek!
videkilany.hu
Erotikus Tartalom!
A GoldenGate oldalon található információk, linkek, képek és videók erotikus tartalmúak, az oldal a szexualitás témáját nyíltan, egyesek számára sértően kezeli. Amennyiben nem múltál el 18 éves, vagy a térségedben az oldal használata tilos, azaz jogszabályba vagy kötelező erejű előírásba ütközik, kérlek hagyd el az oldalt az [ MÉG NEM VAGYOK 18 ÉVES ] gombra kattintva.

Az oldalra történő belépés előtt figyelmesen olvasd el az alábbiakat, mert az [ ELMÚLTAM 18 ÉVES, ELFOGADOM ] gombra történő kattintással elfogadod a következő feltételeket:

1. Elmúltál 18 éves.
2. Semmilyen formában nem teszed lehetővé 18 évnél fiatalabb személynek a hozzáférést jelen oldal tartalmához.
3. A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban. (További információk)
4. Elfogadod az oldal felhasználási feltételeit és az adatkezelési tájékoztatót.
5. Nem tekinted meg vagy használod az oldalt olyan helyen, ahol ezzel a tevékenységgel törvényt, szabályozást, előírást, vagy helyi normát szegsz meg.
6. Az oldalt teljes mértékben saját felelősségedre látogatod.




Ez a weboldal és médiatartalmai kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük használjon szűrőprogramot!
Szűrőprogram letöltése és további információk itt!