Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

A téma leírása

Szeretet
Nem tévesztendő össze a szerelemmel.
A szeretetet kifejezhetjük képben, versben, szóban leírva. A szeretet az egyik legszebb emberi érzés:
"Minden ember legmélyebb érzelmi szükséglete, hogy szeressen és viszontszeressék. "

Az eddigi hozzászólások

... 3 4 5 6 7 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal
#163   2011. 01. 30. vasárnap 08:16
PIROSTANGA PIROSTANGA
Mindenki annyit él, amennyit szeretett. Aki szeretetet nem adott, semmit nem adott. Aki szeretetet nem teremtett, semmit nem teremtett.
Lev Tolsztoj
...........
Az igazi szeretet ajándék: nem kérheted, és nem is követelheted, ahogyan ő sem kér, és nem követel semmit. Van, ha életre hívod; és nincs, ha elvárod, hogy legyen. Földi eszköznek semmi hatalma felette.
Akhilleusz Tatiosz
...........................

A szeretet egy madár.
Amikor kalitkába zárjuk,
Emberi szeretetnek hívjuk.
Ha megengedjük neki,
Hogy a mindent átható
Tudat égboltján repüljön,
Akkor isteni szeretetnek hívjuk.
Sri Chinmoy
.......................
A szeretet hiányát csak egyetlen dolog gyógyíthatja: ha újra találkozunk azzal, akit szeretünk.
Müller Péter
...................
A szeretet kérés nélkül ad, makacskodás nélkül elfogad, késlekedés nélkül megbocsát, és csak saját elégtelensége miatt szenved.
Peter Lippert
#162   2011. 01. 28. péntek 12:27
PIROSTANGA PIROSTANGA
Semmi sem győz meg, csak az igazság, semmi sem ment meg, csak a szeretet.
Szent Ágoston
#161   2011. 01. 28. péntek 08:41
vöröscicus vöröscicus
" Ha valaki egyszer belopja magát a szívedbe, örökre ott marad. "

/ Guillaume Musso /
------

" A szeretet csodát művel minden nap:
Elgyengíti az erőst és erőssé teszi a gyengét;
Bolondot csinál a bölcsből és bölcset a bolondból;
kegyeli a szenvedélyt,
És elfeledi az értelmet, egyszóval
mindent a feje tetejére állít. "

/ Marguerite de Valois /
#160   2011. 01. 17. hétfő 17:21
X Törölt felhasználó (759419)
Mikor ebben a pillanatban is rá gondolsz.
Mikor ő is vár rád, s te is rá. Ám az este álmod hozzárepített.
Édes karjai közé " befészkelted" magad, mert őrangyalod megadta ezt neked.
Másnap mosollyal ébredtél, mert szíved nagyot dobbant.
Mindenre emlékszel, és mintha nem is álom lett volna.
Egy vágy, mely kivételesen így történt meg veletek.
Olyan volt akár a valóság. Egy boldogabb nap.
Egy reményteljesebb.
Mielőtt felkelnél még egyszer becsukod szemed, valamit érzel.
Mintha ő is ebben a pillanatban ébredne. Mintha azt mondaná szeretlek .
S tudod ez az egy éjjel, vagy akár ez az elmúlt néhány másodperc feltöltött,
s napod szebb lesz, mint amit el tudnál képzelni.
Ha mardos is a hiánya. Ha most nincsen veled.
Ha nem csókolhat meg.
De tudod szeret, s ez több, amit ebben a percben adhat neked bárki.
S lelketek össze van kötve. Egy apró kis híddal.
Egy apró kis átjáróval, s érzed, hogy veled van, hiszen Neki nem kell kulcs a lelkedhez.
Ő már benned él.
(X)
#159   2011. 01. 16. vasárnap 14:02
PIROSTANGA PIROSTANGA
A szeretet és a békesség, fiam, a legkisebb kunyhóban is elfér. Nem mindég a nagy házakban élnek boldog emberek.
Wass Albert
.............................
A szeretet mindennél több, és mindennél erősebb. Még a törvénynél is, amit könyvekbe írva őriznek.
Wass Albert
.........................
Nem annak a hangját fogják meghallani, aki nagyobbat ordít, hanem aki igazabbat szól. És az nem lesz a legokosabb ember, aki a gyűlöletet tudja, hanem az, aki a szeretetet és a megértést.
Wass Albert
#158   2011. 01. 14. péntek 22:07
X Törölt felhasználó (759419)
Sünapó! Ez nagyon szép!! Na, megint sikerült könnyeket csalnod a szemembe! Sajnálom, ezt őszintén mondom, és tudom, hogy minden lépésedet figyelik...és mindig nagyon szerettek! És nem ők döntöttek úgy, hogy elmenjenek...[
(Ez egy válasz Sünapó üzenetére (2011. 01. 14. péntek 21:22), amit ide kattintva olvashatsz)
2011. 01. 14. péntek 21:22
Nem tudom hány éves lehettem, amikor a kétkerekű bicikli nélkül csak futottam a járdán. Ahogy a szüleim mesélték, nagyon vidám és mozgékony kissrác voltam. Kedveltem a meséket, verseket. Anyukám minden este mesét olvasott. Óvodás korom előtt már verseket is szavaltam. Nagyon sok időt tudtam a szabadban tölteni. Anyának a haja szála égnek állt, amikor a sáros cipővel nyomtattam a falat kézen állva. Mivel az utcánkban sok gyerek volt, sokat bújócskáztunk, vagy akár fára is másztunk. Arra is emlékszek, hogy nagyon szerettem ugrókötelezni fú létemre. Mamám mindig azt mondogatta, hogy ez a fiú az apjára hasonlít, hiszen ő is benne volt minden csínytevésben. Az az idő íme már elszaladt. A fiúcskából kamasz lett. Vajon a szülők a kamaszt hanyagnak, lustának látják? Mert amikor kicsi a gyerek, szépnek tartják, becézgetik... Én azt hittem, ha majd felnövök, büszke fiúra néznek majd a szüleim. De nem tudnak rám nézni, mert itt hagytak. Miért kellet meghalniuk ?? Miért nem gondoltak arra, hogy engem még nevelni kell ? Még taníthattak és nevelhettek volna.
Csak köszönés nélkül itt hagytak. Nem érdemeltem meg, hogy elköszönjenek ?? Nem voltam annyira rossz gyerek.
Biztos én voltam a bűnös, mert egy szülő soha nem !! Megölelném édesanyám, megsimizném az arcát, a legbársonyosabb bőrét. Szemébe néznék, és azt mondanám: Anya, soha ne hagyj el !! A fájdalom a szívemben lenne, mert érezném, hogy itt hagy.
Gondolkodnék, hogy lehet valakit nagyon szeretni ??
Lehet ,hogy a választ nem is tudom, de egy anyánál jobban szerintem senkit nem lehet szeretni !!
Szeretlek anyu !!

(Édesanyámnak, halála évfordulójára )


Pár mondatot loptam !!
#157   2011. 01. 14. péntek 21:22
Sünapó Sünapó
Nem tudom hány éves lehettem, amikor a kétkerekű bicikli nélkül csak futottam a járdán. Ahogy a szüleim mesélték, nagyon vidám és mozgékony kissrác voltam. Kedveltem a meséket, verseket. Anyukám minden este mesét olvasott. Óvodás korom előtt már verseket is szavaltam. Nagyon sok időt tudtam a szabadban tölteni. Anyának a haja szála égnek állt, amikor a sáros cipővel nyomtattam a falat kézen állva. Mivel az utcánkban sok gyerek volt, sokat bújócskáztunk, vagy akár fára is másztunk. Arra is emlékszek, hogy nagyon szerettem ugrókötelezni fú létemre. Mamám mindig azt mondogatta, hogy ez a fiú az apjára hasonlít, hiszen ő is benne volt minden csínytevésben. Az az idő íme már elszaladt. A fiúcskából kamasz lett. Vajon a szülők a kamaszt hanyagnak, lustának látják? Mert amikor kicsi a gyerek, szépnek tartják, becézgetik... Én azt hittem, ha majd felnövök, büszke fiúra néznek majd a szüleim. De nem tudnak rám nézni, mert itt hagytak. Miért kellet meghalniuk ?? Miért nem gondoltak arra, hogy engem még nevelni kell ? Még taníthattak és nevelhettek volna.
Csak köszönés nélkül itt hagytak. Nem érdemeltem meg, hogy elköszönjenek ?? Nem voltam annyira rossz gyerek.
Biztos én voltam a bűnös, mert egy szülő soha nem !! Megölelném édesanyám, megsimizném az arcát, a legbársonyosabb bőrét. Szemébe néznék, és azt mondanám: Anya, soha ne hagyj el !! A fájdalom a szívemben lenne, mert érezném, hogy itt hagy.
Gondolkodnék, hogy lehet valakit nagyon szeretni ??
Lehet ,hogy a választ nem is tudom, de egy anyánál jobban szerintem senkit nem lehet szeretni !!
Szeretlek anyu !!

(Édesanyámnak, halála évfordulójára )


Pár mondatot loptam !!
#156   2011. 01. 14. péntek 13:41
PIROSTANGA PIROSTANGA
Nádasdi Éva: Újfajta vendégség

Újfajta vendégség

A szeretet nem szól.
Majdnem néma: vár.
A szeretet vár,

nem ígér, nem csalogat,
szelíden, halkan befogad.
A szeretet ellen
nincs semmiféle fegyver.

A szeretet vendége voltam,
s ki kellett dobni onnan.
Nem értettem az egyetlen csodát,
csinnadratta kellett, micsodák.

A szeretet egyhúrú dal,
majdnem jeltelen.
Mégis nekem szól. Nekem.
#155   2011. 01. 12. szerda 17:34
X Törölt felhasználó (759419)
“Csak az kedves nekünk igazán, amit féltünk elveszíteni.” (Anatole France)
#154   2011. 01. 12. szerda 09:15
vöröscicus vöröscicus
" Sohasem veszíthetjük el , amiben egyszer örömünket leltük .
Mindazok akiket mélyen szeretünk , részünké válnak . "

/ Hellen Keller /


---------


" Ha szeretet van az életünkben , az pótol ezernyi dolgot , ami hiányzik .
Ha nincs szeretet , mindegy mink van , az sosem lesz elég . "

/Dan Millman /
#153   2010. 12. 23. csütörtök 16:48
PIROSTANGA PIROSTANGA
Karácsonyi Szeretet-himnusz
Ha házamat fenyőágakkal, gyertyák-kal, égőkkel és csilingelő harangocs-kákkal díszítem fel, de a családom felé nincs bennem szeretet, nem vagyok egyéb, mint díszlettervező.
Ha a konyhában fáradozom, karácso-nyi süteményeket sütök kilószámra, ízletes ételeket főzök, és az evéshez csodálatosan megterített asztalt készítek elő, de a családom felé nincs bennem szeretet, nem vagyok egyéb, mint szakácsnő.


Ha a szegénykonyhában segédkezem, az öregek otthonában karácsonyi éne-ket énekelek, és minden vagyonomat segélyként elajándékozom, de a családom felé nincs bennem szeretet, mindez semmit nem használ nekem.
Ha a karácsonyfát csillogó angyalkákkal és horgolt hópelyhekkel díszítem fel, ezernyi ünnepen veszek részt, a templomi kórusban énekelek, de Jézus Krisztus nincs a szívemben, akkor nem értem meg, miről is szól a karácsony.
A szeretet félbeszakítja a sütést, hogy a gyermekét megölelje.
A szeretet hagyja a lakásdíszítést, és megcsókolja a házastársát.
A szeretet barátságos az idő szűke ellenére is.
A szeretet nem irigyel másokat házu-kért, amiben jól kiválasztott karácso-nyi porcelán és odaillő asztalterítő van.
A szeretet nem kiált rá a gyerekekre, hogy menjenek már az útból, hanem hálás érte, hogy vannak, és útban tudnak lenni.
A szeretet nemcsak azoknak ad, akik-től kap is valamit, hanem örömmel ajándékozza meg épp azokat, akik ezt nem tudják viszonozni.
A szeretet mindent elvisel, mindet hisz, mindent remél, mindent eltűr.
A szeretet soha el nem múlik.
A videojátékok tönkremennek, a gyöngysorok elvesznek, a számítógé-pek elavulnak. De a szeretet ajándéka megmarad örökre!
#152   2010. 12. 19. vasárnap 07:16
PIROSTANGA PIROSTANGA
Ha nem érzel magadban szeretetet embertársaid iránt... akkor ülj csendesen, foglalkozzál a magad dolgával, csak az emberekkel ne.
/Lev Tolsztoj /

..............


A szenvedésben rejlik a gyönyör. S akik szeretnek, tudják ezt.

/Anatole France /

...............
Aki szeret, az felelős.. .Felelősséget érez embertársaiért, és felelősséget érez önmagáért.
/ Erich Fromm/


..............

Adni, adni jót, hitet, bátorítást, de mindenekfelett szeretetet.
/Johann Wolfgang Goethe /
#151   2010. 12. 08. szerda 18:03
PIROSTANGA PIROSTANGA
TATIOSZ

Szeress úgy


Szeress úgy, hogy tudod, szeretetre születtél, és a szívvel, amely önzetlenül érez, a föld valamennyi lénye közül egyedül az embert jutalmazták meg a hatalmas Istenek.
Becsüld meg.

Szeress úgy, hogy tudod, a szeretet értéke semmivel sem mérhető - ajándék ő, az Istenek ajándéka.
Becsüld meg.

Szeress úgy, hogy tudod, a szeretetnek nincs szüksége jutalomra - és az Istenek mosolya kíséri majd minden lépésedet.
Becsüld meg.

Szeress úgy, hogy tudod, a szeretet minden kötelességnél előbbre való, hisz az Istenektől kapott csodát visszautasítani olyan, mintha magát az életet kárhoztatnád és vetnéd meg.
Becsüld meg.

Szeress úgy, hogy tudod, nincs egyszerűbb a békés szeretetnél. Maguktól tudnak gyűlölni, háborúzni, bonyodalmakat szőni az emberek, de békésen élni csupán az tud, aki jól, az aranyközépúton szeret.
Becsüld meg.

Szeress úgy, hogy tudod, hullámzik az élet, miként a tengerek. Emberi kishajódat Lelked kormányozza - az a Lélek, amely láthatatlanul szeret.
Becsüld meg.

Szeress úgy, hogy már tudod, mindeneknél nagyobb erő a szeretet - az Istenektől kaptad, kérj hát Tőlük áldást mindenkire. Majd hidd, és reméld, hogy belül híveid is kérik ugyanezt.
Becsüld meg.
#150   2010. 12. 05. vasárnap 09:50
PIROSTANGA PIROSTANGA
A szeretet lángjaiban a legkeményebb vasnak is meg kell olvadnia.
Gandhi

.............

Szeretetre születtem,s nem gyűlöletre.
Szophoklész


............

Álmokban és szeretetben semmi sem lehetetlen.
Arany János

...........

Szeretni semmi.Ha szeretnek,az már valami.Ha szeretsz és szeretnek,az a minden.
T.Tolis
#149   2010. 11. 17. szerda 08:50
PIROSTANGA PIROSTANGA
Az a másodperc, amikor igazán szeretünk, életünk egyetlen valóságos pillanata. A többi nem az. A többi boldogtalan varázslat. Őrület. Teli félelemmel és szomjúsággal. Mi persze éppen fordítva gondoljuk. Mi azt hisszük, hogy az a "valóság", amikor egyedül, kővé dermedt, magányos lélekkel élünk. Valóság a hétköznap, a közöny, az egoizmus, az én, az enyém, a pénzkereset. Valóság a tévé, a robot, a rohanás, a vásárlás, az aszfalt, a "senkihez sincs közöm" életérzése. És a szerelemről véljük, hogy káprázat, mámor. Amikor valóban szeretünk, mondják ránk az emberek, hogy "Te el vagy varázsolva, öregem! Te megőrültél!" - miközben egy tévedhetetlen hang lelkünk mélyéről azt mondja: "Itt akarok maradni, mert mindig ide vágytam! Itt akarok élni, örökké!" Amikor szeretjük egymást: kijózanodunk. Felébredünk. Életünk valóságos állapota az, amikor szeretünk. Ezt a csodát rendszerint akkor érjük el, amikor föladjuk a görcsös önvédelmünket, és elkezdünk egymásban, egymásért élni.(Müller Péter)
#148   2010. 11. 10. szerda 10:24
PIROSTANGA PIROSTANGA
Az igazi szeretet ajándék: nem kérheted, és nem is követelheted, ahogyan ő sem kér, és nem követel semmit. Van, ha életre hívod; és nincs, ha elvárod, hogy legyen. Földi eszköznek semmi hatalma felette.
Akhilleusz Tatiosz
.....................

A szeretet több, mint egy érzés, így többet kell tartalmaznia egy érzésnél: magát az embert.
Akhilleusz Tatiosz

....

Szeretetre születtem, s nem gyűlöletre.
Szophoklész

.....

A gyermeki szeretet logikája:
Szeretek, mert szeretnek.
Az érett szeretet logikája:
Szeretnek, mert szeretek.
Az éretlen szeretet azt mondja:
Szeretlek, mert szükségem van rád,
Az igaz szeretet azt mondja:
Szükségem van rád, mert szeretlek.
Erich Fromm
#147   2010. 11. 07. vasárnap 08:02
PIROSTANGA PIROSTANGA
Aki szeret, nemcsak boldogságot, de mérhetetlen sok szenvedést is átél. Minden múlandó. Néha nem is bánjuk. Ha hideg a szívünk, és nem szeretünk valakivel lenni, számoljuk az időt: múljon már el. Csak ha szeretünk, akkor állítanánk meg az időt. Akkor jó lenne, ha örökké tartana az élet. A szeretet az egyetlen olyan állapot, melyről elvarázsolt lelkünk tudja, hogy ÖRÖKKÉVALÓ. Az "enyém vagy, s én a tiéd" időtlen állapot.

/Müller Péter/
#146   2010. 11. 05. péntek 09:30
X Törölt felhasználó (763468)
Sok embernek adtam esélyt... De egy idő után elfogy az ember bizalma.
(Sarah Dessen)
*********************************************************
Engedj, vezess, mondd, merre menjek,
Mutasd meg, kit szeressek,
Hol találom a fényt,
És kiben bízhatok még.
(Hrutka Róbert)
#145   2010. 11. 05. péntek 09:21
PIROSTANGA PIROSTANGA
Sose haragudj meg arra,
Ki durva szóval megsebez.
Tudom jól, hogy fáj a sértés,
Valld be, a fontos mégsem ez.
Hidd el nekem, senki nem rossz,
Hidd el, jók az emberek,
Valakiért mindenki harcol,
Valakit mindenki szeret.
Victor Hugo
#144   2010. 11. 03. szerda 07:22
PIROSTANGA PIROSTANGA
A szeretet lángjaiban a legkeményebb vasnak is meg kell olvadnia.
/Mahatma Gandhi/

...............
Az igaz barát a kezedet fogja és a szívedet simítja.
/Gabriel García Marquez/
 
... 3 4 5 6 7 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal

A téma adatai

Nyitotta: béta8417 béta8417
Nyitás ideje: 2005. 08. 10. szerda
Üzenetek: 243db
Utolsó üzenet: 2023. 04. 17. hétfő
 

Hírek

2024. 04. 16. kedd 17:41
Lesbian College Coeds 13 Koleszos csajok akik a fasz helyett most egymás nyelvét, és a mindig megbízható keménységű és állóképességű felcsatolhatóst választják. Nagy nyalakodások, egymás vibrizése, és a felcsatolhatóssal való baszása. Letöltés - Lesbian College Coeds 13 Tovább
2024. 03. 25. hétfő 18:57
Meglátogatta egy angyal Meglátogatta egy angyal, aki azt mondta, a felnőtt tartalmak gyártása lesz a helyes út neki Nehéz, de jó döntést hozott, elmondása szerint. A 24 éves kanadai Alice Irving a Daily Starnak nyilatkozott arról, hogy egy álma késztette rá, hogy felnőttipari... Tovább
2024. 03. 05. kedd 19:46
Tényleg a méret a lényeg? Hatalmas tabu dőlt meg: ezt a legtöbb férfi rosszul tudja! Az embert, főként a fiatalokat nem hagyja nyugodni az örök kérdés: Tényleg a méret a lényeg? A téma leginkább a párválasztás kapcsán kerül elő és általában az idősebbek véleménye, hogy a... Tovább

Válts VIP tagságot! VIP infó

Válassz az alábbi csomagok közül:
Alap
30 nap
2688 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
Bronz
90 nap
6144 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
Ezüst
180 nap
9984 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
A legjobb ár/érték arány!
Arany
365 nap
14592 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
2 hónap
* 384 EUR/Huf árfolyammal számolva
 

GG Live magyar ÉLŐ chat!

Rosszlanyok.hu - Az országos szexpartner és masszázs kereső. Gyönyörű lányok. Csak valódi képek!
videkilany.hu
Erotikus Tartalom!
A GoldenGate oldalon található információk, linkek, képek és videók erotikus tartalmúak, az oldal a szexualitás témáját nyíltan, egyesek számára sértően kezeli. Amennyiben nem múltál el 18 éves, vagy a térségedben az oldal használata tilos, azaz jogszabályba vagy kötelező erejű előírásba ütközik, kérlek hagyd el az oldalt az [ MÉG NEM VAGYOK 18 ÉVES ] gombra kattintva.

Az oldalra történő belépés előtt figyelmesen olvasd el az alábbiakat, mert az [ ELMÚLTAM 18 ÉVES, ELFOGADOM ] gombra történő kattintással elfogadod a következő feltételeket:

1. Elmúltál 18 éves.
2. Semmilyen formában nem teszed lehetővé 18 évnél fiatalabb személynek a hozzáférést jelen oldal tartalmához.
3. A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban. (További információk)
4. Elfogadod az oldal felhasználási feltételeit és az adatkezelési tájékoztatót.
5. Nem tekinted meg vagy használod az oldalt olyan helyen, ahol ezzel a tevékenységgel törvényt, szabályozást, előírást, vagy helyi normát szegsz meg.
6. Az oldalt teljes mértékben saját felelősségedre látogatod.




Ez a weboldal és médiatartalmai kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük használjon szűrőprogramot!
Szűrőprogram letöltése és további információk itt!