Felpa! Széles utat...!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Az eddigi hozzászólások

1 2 3 4 5 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal
#125   2008. 02. 14. csütörtök 10:40
X Törölt felhasználó (37025)
A születésem elött egy örökkévalóságig nem léteztem.Most azon aggodjak,hogy a halálom után megint nem létezek majd egy örökkévaloságig?
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 12. 24. hétfő 18:57), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (76512)
2007. 12. 24. hétfő 18:57
A halál

A halál?
...Azt bizony nem kerülheted el.
Egyszer úgyis túl kell lenni rajta,
de nem mindegy az, hogy milyen fajta,
és nem mindegy milyen körülmények között.
Akkor jó, ha az ember már elköltözött.

Boldog Karácsonyt Barátom
#124   2007. 12. 25. kedd 13:00
X Törölt felhasználó (9148)
Hiányzol...
#123   2007. 12. 25. kedd 11:20
X Törölt felhasználó (7767)
#122   2007. 12. 24. hétfő 18:57
X Törölt felhasználó (76512)
A halál

A halál?
...Azt bizony nem kerülheted el.
Egyszer úgyis túl kell lenni rajta,
de nem mindegy az, hogy milyen fajta,
és nem mindegy milyen körülmények között.
Akkor jó, ha az ember már elköltözött.

Boldog Karácsonyt Barátom
#121   2007. 12. 24. hétfő 08:58
tom1019 tom1019 VIP Admin
Boldog Karácsonyt! ott az égiekben is!



#120   2007. 11. 27. kedd 21:26
X Törölt felhasználó (76512)
Oly árva-árva most a lelkem:

egy régi-régi zongora -
kopottas, ócska házban,
ahol örökre gyász van,
ahol nem játszanak soha.

Csukott szájában alszik-alszik
egykor vakító fogsora.
Csengő idegje: húrja
álmodik meglazulva,
s halott, halott a zongora.

Felzsong kisértet-éjszakákon
a hangok alvó tábora
- felissza fátylas holdvilág -:
s könnycseppes, halk melódiát
gügyög a régi zongora,
ódon búbánattól betelten...

És néha-néha sír a lelkem,ha rád gondolok
#119   2007. 11. 01. csütörtök 16:37
tom1019 tom1019 VIP Admin


Klikkelj a normál/tömörített mérethez

Nanna Sirama Fenix : Halottak napja

November elsején, mikor a fagy már csíp,
halvány virágba borul az összes sír.
Akkor minden ember, kinek halottja van,
kimegy oda; valakinek nem fáj már, van aki még sír.

És a virágcsokrok alatt csendesen fekszik Ő,
álmát nem háborgatja senki, vigyáz rá a temető.
Teste ittmaradt ezen a kicsiny földön,
de lelke a messzi csillagok közt jár,
és keresztülmosolyog, ha róla beszélünk, az Androméda-ködön.

Amikor az este leszáll, és a mécsesek égnek,
hátborzongató-különös látványt nyújt a temető.
Apró, sárga lángocskák üzenik az égnek,
hogy itt nyugszanak a halottak; itt nyugszik Ő.



#118   2007. 11. 01. csütörtök 12:26
menyus 100 menyus 100
#117   2007. 11. 01. csütörtök 09:10
Moncy Moncy VIP
#116   2007. 11. 01. csütörtök 07:00
tom1019 tom1019 VIP Admin
Kedves Barátom Felfa papa! soha nem felejtelek/tünk el:

#115   2007. 11. 01. csütörtök 06:58
tom1019 tom1019 VIP Admin
nem szólok be, mert itt nem illik, de egyet érzek veled (olvasd a dühöngőt)!


A Mindenszentek azoknak az üdvözülteknek a közös ünnepe, akiket nem avattak szentté, a halottak napjának ünnepi előestéje, így e két nap összekapcsolódik. Az ünnep kezdete a IV. századba nyúlik vissza. Nyugaton 609-ben tűnt föl először, nemcsak vértanúkat, hanem valóban minden szentet november 1-jén Írhonban és Angliában kezdtek ünnepelni a 700-as években. A hozzátartozók „temetőjárása” már októberben megkezdődik.



A sírokat az elmúlás virágaival díszítik. Mindenszentek estéjén az elődök sírjánál összegyűlnek a rokonok, és a halottak üdvéért imádkoznak. Ilyenkor a néma könnyektől a hangos zokogásig utat törhet magának az emlékezés, a fájdalom. Sötétedésre a temető gyertyák és mécsesek fényáradatában úszik. Meghatottság, tisztelet hatja át a lelkeket.

Halottak Napja Sz. Odiló, clunyi apáttól (962-1048) ered, s rendelete (998) nyomán, máig fönnmaradt. Az ünnepet a 14. század elejétől Róma is átvette.

A néphit szerint ilyenkor hazalátogatnak a halottak, ezért régen számukra is megterítettek, kenyeret, sót, vizet tettek az asztalra. Egyes vidékeken a temetőbe vitték, s a sírokra helyeztek belőle, a maradékot pedig a koldusoknak adták. Szeged környékén „mindönszentek kalácsa”, „kóduskalács” néven üres kalácsot ajándékoztak a szegényeknek. Székely népszokás szerint cipót sütöttek, amelynek Isten lepénye vagy halottak lepénye volt a neve. Ezt kiosztották a templom előtt gyülekező szegények között. Több népi hiedelem kapcsolódik az ünnephez. Többfelé úgy tartották, hogy Mindenszentek és Halottak Napja közti éjszakán a halottak miséznek a templomban, s ha a harang szól, hazalátogatnak. Ezért minden helyiségben lámpát gyújtottak, hogy az elhunytak eligazodjanak a házban.
Az ünnep hetében nem volt szabad mosni, meszelni, a földeken dolgozni, mert mindez bajt hozhatott a ház népére.

Halloween az egyik legrégibb ünnep. Mai formája több kultúra keveredésével alakult ki. Évszázadokkal ezelőtt a kelták a természetet magasztalták, és sok istent imádtak, de a Napisten volt a legfontosabb, aki a munkát és pihenést jelképezte. A kelta újévet november 1-én ünnepelték, mely a nap-szezon végét, a sötétség és hideg kezdetét jelezte.
Október 31-én, miután a termést betakarították és a hosszú télre elraktározták, megkezdődött az ünnepség. A kelta papok a szent tölgyfák alatt új tüzeket gyújtottak, termény- és állatáldozatokat mutattak be, és tűz körüli táncot lejtettek. Amikor eljött a reggel, a papok minden családnak parazsat adtak, hogy új tüzeket gyújthassanak. Ezek a tüzek tartják melegen az otthonokat, és űzik ki a gonosz szellemeket.
November elsején az emberek állatbőrökből és állatfejekből készült kosztümökbe öltöztek, és a Napisten, Samhain tiszteletére 3 napos fesztivált tartottak. Ez a fesztivál volt az első Halloween.

(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 11. 01. csütörtök 06:40), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (7767)
2007. 11. 01. csütörtök 06:40
Emlékezünk Rád is, drága Felpapa.

#114   2007. 11. 01. csütörtök 06:40
X Törölt felhasználó (7767)
Emlékezünk Rád is, drága Felpapa.

#113   2007. 05. 28. hétfő 23:23
tom1019 tom1019 VIP Admin
#112   2007. 04. 17. kedd 08:48
zeri zeri VIP
Lélekben csatlakozom a képhez. Szerintem ez a kép a legszebb módja az emlékezésnek.
(Ez egy válasz charlie79 üzenetére (2007. 04. 16. hétfő 21:39), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 04. 16. hétfő 21:39
Klikkelj a normál/tömörített mérethez
#111   2007. 04. 16. hétfő 21:39
charlie79 charlie79
Klikkelj a normál/tömörített mérethez
#110   2007. 04. 16. hétfő 20:23
Wörösbikanö Wörösbikanö
#109   2007. 04. 16. hétfő 19:25
X Törölt felhasználó (7767)
Katicika #1 | 2006.04.16
"Döbbenetes a hír: Felpa-pa nincs többé, kimotorozott életünkből, mindennapjainkból! Már égi széles, száraz utakon tép, s nekünk nem marad más, mint utána intsünk búcsúzólag, döbbenettel. Papa, soha nem felejtünk!"
Pontosan egy éve írtam ezeket a sorokat. Gondoljunk Őrá, szenteljünk egy pár pillanatot emlékének.


Klikkelj a normál/tömörített mérethez
#108   2007. 03. 01. csütörtök 23:44
X Törölt felhasználó (76512)
Ma rossz napom van ha élnél most veled sőrőznék.
Legaláb neked nyugalmad van .
Vigyázzanak rád az égiek

Hallás
Semmit sem hallasz,
csak megteremted a csend végét:
semmit sem hallasz,
csak megéled a csend születését:
A dal hullámát
a szünet völgye adja,
a szó értelmét
a hallgatástól kapja.
Ha magad leszel a Hang,
akkor mindent hallasz
mert Te szülöd meg a Csendet,
mindent hallasz, mert Te ölöd meg a csendet ...

BARÁTOM
#107   2007. 01. 31. szerda 22:06
X Törölt felhasználó (7767)
Klikkelj a normál/tömörített mérethez
#106   2006. 12. 25. hétfő 06:38
X Törölt felhasználó (7767)
Ady Endre:
Egy jövendő karácsony
Jön a Karácsony fehéren
S én hozzám is jön talán majd
Valaki a régiekből.

Csöndesen lép a szobámba
S én köszöntöm: ,,Béke, béke.''
A küszöbön sápadt orvos.

És szorongva szól a vendég:
,,Ma Karácsony van, Karácsony,
Emlékszel a régiekre?''

És bámulva és vidáman
És kacagva mondom én majd:
,,Ma Karácsony van, Karácsony.''

És szorongva szól a vendég:
,,Valami tán fáj a múltból?''
Megmozdul a sápadt orvos.

És bámulva és vidáman
És kacagva mondom én majd:
,,Hiszen én még sohse éltem.''

És hörögve mondom én majd:
,,Ki a szobámból, pogányok.''
Döng az ajtóm és bezárul.

És hörögve mondom én majd:
,,Hiszen én meg se születtem.
Karácsony van, száll az angyal.''

És a nagy, szomorú házban
Zsoltárokat énekelve
Hajnalig várom az angyalt.


 
1 2 3 4 5 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal

A téma adatai

Nyitás ideje: 2006. 04. 16. vasárnap
Üzenetek: 165db
Utolsó üzenet: 2022. 10. 17. hétfő
 

Hírek

2024. 04. 16. kedd 17:41
Lesbian College Coeds 13 Koleszos csajok akik a fasz helyett most egymás nyelvét, és a mindig megbízható keménységű és állóképességű felcsatolhatóst választják. Nagy nyalakodások, egymás vibrizése, és a felcsatolhatóssal való baszása. Letöltés - Lesbian College Coeds... Tovább
2024. 03. 25. hétfő 18:57
Meglátogatta egy angyal Meglátogatta egy angyal, aki azt mondta, a felnőtt tartalmak gyártása lesz a helyes út neki Nehéz, de jó döntést hozott, elmondása szerint. A 24 éves kanadai Alice Irving a Daily Starnak nyilatkozott arról, hogy egy álma késztette rá, hogy felnőttipari... Tovább
2024. 03. 05. kedd 19:46
Tényleg a méret a lényeg? Hatalmas tabu dőlt meg: ezt a legtöbb férfi rosszul tudja! Az embert, főként a fiatalokat nem hagyja nyugodni az örök kérdés: Tényleg a méret a lényeg? A téma leginkább a párválasztás kapcsán kerül elő és általában az idősebbek véleménye, hogy a... Tovább

Válts VIP tagságot! VIP infó

Válassz az alábbi csomagok közül:
Alap
30 nap
2688 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
Bronz
90 nap
6144 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
Ezüst
180 nap
9984 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
A legjobb ár/érték arány!
Arany
365 nap
14592 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
2 hónap
* 384 EUR/Huf árfolyammal számolva
 

GG Live magyar ÉLŐ chat!

Rosszlanyok.hu - Vidéki szexpartner kereső. Vidéki lányok. Csak valódi képek!
videkilany.hu
Erotikus Tartalom!
A GoldenGate oldalon található információk, linkek, képek és videók erotikus tartalmúak, az oldal a szexualitás témáját nyíltan, egyesek számára sértően kezeli. Amennyiben nem múltál el 18 éves, vagy a térségedben az oldal használata tilos, azaz jogszabályba vagy kötelező erejű előírásba ütközik, kérlek hagyd el az oldalt az [ MÉG NEM VAGYOK 18 ÉVES ] gombra kattintva.

Az oldalra történő belépés előtt figyelmesen olvasd el az alábbiakat, mert az [ ELMÚLTAM 18 ÉVES, ELFOGADOM ] gombra történő kattintással elfogadod a következő feltételeket:

1. Elmúltál 18 éves.
2. Semmilyen formában nem teszed lehetővé 18 évnél fiatalabb személynek a hozzáférést jelen oldal tartalmához.
3. A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban. (További információk)
4. Elfogadod az oldal felhasználási feltételeit és az adatkezelési tájékoztatót.
5. Nem tekinted meg vagy használod az oldalt olyan helyen, ahol ezzel a tevékenységgel törvényt, szabályozást, előírást, vagy helyi normát szegsz meg.
6. Az oldalt teljes mértékben saját felelősségedre látogatod.




Ez a weboldal és médiatartalmai kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük használjon szűrőprogramot!
Szűrőprogram letöltése és további információk itt!