Bölcseletek, okosságok...
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

A téma leírása

Bölcsességek, okosságok.
A magyar nyelv értelmező szótárának meghatározása szerint "valamely életbölcsességet, igazságot, elmésséget kifejező tömör , szellemes mondás.

Az eddigi hozzászólások

1 2 3 4 5 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal
#891   2020. 01. 10. péntek 22:43
X Törölt felhasználó (4070622) VIP
Vannak akik azt mondják az evolúció hülyeség és zsák utca. Dehogy. Hiszen itt vagyok én, időarányos csúcstermékeként.

Na fiúk, lányok akik csendesen mosolyogva olvastátok ezt, hát nem hozzátok beszélek.
Viszont akik ledobták ennyitől az ékszíjat, azoknak van mit tanulni. Nem vagyok öntelt fasz, csak van egóm. Nem szégyen ez, legyen neked is! Ha a ringbe úgy mész be hogy nincs, kicsit oldalazva szerényen a fal mellett be se menj ultra szar lesz. Mindössze visszaigazolást kapsz arra amit eddig is hittél magadról. Had ne írjam le mit gondolsz.........
Szóval gondold át, merjél bemenni a kötelek közé. De merjél! Egyébként csupán fizető jegyvásárló leszel az életben és nézed kik vannak a ringben. Még okoskodhatsz is, hogy így kellett volna meg úgy, de lófasz se vagy valójában csak egy ülőhely aki vett egy jegyet a meccsemre. De a véleményed és kritikád mondjuk a facén annyit ér mint a monopolyban egy valag pénz. Ne szarj be, merj! De ha nem mersz, ne .............
#890   2020. 01. 08. szerda 17:16
X Törölt felhasználó (4070622)
Csak mert seggre estél, nem jelenti azt, hogy úgy is kell maradnod. Kicsit hüppögd ki magad aztán lehet haladni. Ha sértődötten tovább üldögélsz esetleg felfázhatsz.
#889   2020. 01. 04. szombat 23:43
X Törölt felhasználó (4070622)
BUÉK! Idén még nem publikáltam, vagy mondatnánk másként nem írtam a naplómba. Elég fura helyet találtam szösszeneteim rögzítésére, de működik. Igazából nem okoskodik keresztbe senki, nem akar nagyobbat mondani más intellektueleb valaki. Szóval jó ez itt, olyan mint egy laza, ragacsos kocsma sarokasztal ahol pár sör után megábrándosulva papírra veti az ember a jövő menő gondolatait, amik egyébként rajta kívül talán a lőtéri kutyát érdeklik uzsonnaidőben. smile

"Azt hiszem, hogy a szépség a szemlélő szemében lakozik. Amikor a férjem azt mondja, gyönyörű vagyok, elhiszem, mert tudom, hogy az ő szemében tényleg az vagyok."

Jojo Moyes

Azt juttatja eszembe amikor épp úgy láttam a világot ahogy többé nem szeretném. Bizonyos fokán az elismertségnek úgy gondolja az ember, hogy a következő és elég előkelő kasztokhoz az a belépő szint hogy rettentően fontos dolgokban minimum felmondod a leckét. Ilyen a bor ismerete és a róla történő társalgási szintű szókincs megszerzése. Tudjátok ezt a dumát miszerint vadkörte ízű, vackorosan savanykás vagy enyhén farkasalma zamatú. Ugyan ki a k anyukája csomagolt tízóraira farkasalmát, hogy tudjam az ízét, hát azt sem tudom hogy néz ki. Szóval hosszú vergődés a boros hordók között és szép beszéd tanulás után kimondta a bűvös szavakat egy jó nevű borász cimborám, miszerint az a jó bor amelyik neked ízlik. Na, itt kerültem vissza a sznobizmus egyik zsákutcájából a folyamat normális elejére. Ez az egész arra volt jó, hogy cizellált társaságban olyanokat mondjak a borról mint egy Coelho generátor a női lélekről. Persze belül szakadok a röhögéstől. Szóval ne hallgass a világ legújabb, leghangosabb trend diktáló hullámaira, válaszd azt ami/aki neked tetszik még ha nem illeszkedik is a divatbabák közé. Neked tetsszen, ne a mások elvárásainak!
#888   2019. 12. 29. vasárnap 23:41
X Törölt felhasználó (4070622)
Minden úgy van jól ahogy van. Persze tehetsz is érte, hogy ne úgy legyen jól ahogy éppen van.
#887   2019. 12. 17. kedd 20:43
X Törölt felhasználó (4070622)
Néha elkedvetlenedek, mert valami elbizonytalanít és nem érzem az utam. Ez sok mindentől lehet, de leginkább apró dolgoktól pattanok el. Ez akkor van jellemzően amikor nagy dolgokat helyre teszek ezért lankad a figyelem és valahol kapok egy tőrdöfést. Minden páncélon vannak rések, ha nem lennének nem lehetne mozdulni benne és teljesen elzárna a külvilágtól, annak minden ingerétől. Sok heg van már pár résnél, nem tudni mennyit bír még. A tanulság az hogy tartani kell a vívó távolságot, senki nem jöhet beljebb mert bárkinél lehet tőr és ott a kard már mit sem ér. Szóval polírozzuk fel a mosoly csillogó vértjét.
#886   2019. 12. 15. vasárnap 23:23
X Törölt felhasználó (4070622)
Lassan karácsony, hangold rá magad. Ne nyafogj! Csak rajtad múlik, a karácsony benned van ne várd mástól! Csukd be a szemed és gondolj gyermekkorod legmelengetőbb emlékére. Na, ezt kell továbbadnod, csak találd ki hogyan. Mert ha tovább adtad, hidd el te is újra el fogod hinni......
#885   2019. 12. 14. szombat 19:45
X Törölt felhasználó (4070622)
Valaki ma azt mondta, hogy a nőknek jó mert náluk van a pina. Ez biológiai tény, mindamellett ez csupán a dolgok fele. Mert az a pina szintén vágyakozik a fallosz után. Viszont a fallosz harcol azért a pináért. Ez is biológia. De ennek a biológiának az a hozadéka, hogy a mindennapok hősei és a történelem hősei is küzdöttek egy pináért. Az utóbbi hősök további szekunder hősöket gyártottak akik közül többen szögre akasztották a cipőt (akiknek egyébként a kérdéses pina érdektelen volt) a románcért. Trója esetében jópáran kibelezték egymást és még Homérosz meg is örökítette. Jó lehet, hogy a pina a casus belli volt, de akkor is így maradt meg és még lehetne sorolni a történelmi sztorikat. Ahogy a francia mondja, keresd a nőt és ebben sok minden benne van. Szóval kell nekünk falloszoknak és mi mindent megteszünk értük pusztítunk, ölünk, csalunk, ahogyan elvárják tőlünk.
#884   2019. 12. 13. péntek 23:08
X Törölt felhasználó (4070622)
Bár áldozatot hoztam az ügyben, de okosabb nem lettem. Cseppenként víz, szerzetesi türelem és kellő idő a regenerálódásra. A rengeteg placebo alapú recept jó esetben maximum figyelem elterelés az alapvető problémáról, kevésbé szerencsés javallatok a beteget további állapot romlásnak teszik ki. Egyszer egy elmebeteg tanácsára kávé, kovászos uborkalé és joghurt kombinációban reméltem a megváltást. A következmények rövid időn belül eljuttattak egy kegyelmi állapotba és arra jutottam, hogy innen kibillenteni csak felszentelt pap vagy a piócás ember képes. Nyilván egyik erre, másik arra. Szóval nincs általam ismert tuti recept, de az tény hogy az alvástól van. Ez mára igazolódott. smile
(Ez egy válasz X üzenetére (2019. 12. 13. péntek 13:30), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (4052772)
2019. 12. 13. péntek 13:30
worship
#883   2019. 12. 13. péntek 13:30
X Törölt felhasználó (4052772)
worship
(Ez egy válasz X üzenetére (2019. 12. 12. csütörtök 23:03), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (4070622)
2019. 12. 12. csütörtök 23:03
Mára rövid a lecke, mert leteper a cefre. Holnap a másnapról írok nektek kiket nem érdekellek. Szerintem a másnap az alvástól van. Holnap kiderül, tudományos kísérlet indul!
#882   2019. 12. 12. csütörtök 23:03
X Törölt felhasználó (4070622)
Mára rövid a lecke, mert leteper a cefre. Holnap a másnapról írok nektek kiket nem érdekellek. Szerintem a másnap az alvástól van. Holnap kiderül, tudományos kísérlet indul!
#881   2019. 12. 11. szerda 22:28
X Törölt felhasználó (4070622)
Nem szabad viszonzás nélkül hagyni mások tetteit. Erre való a hála és a bosszú.

Feleki László

Gesztusokra gesztusokkal válaszolunk. Fennkölt lélek mondhatja kicsinyes dolog. Lehet, de én hiszek benne. Nem apróságok, inkább jelentős dolgok amik kiérdemlik. Így nem lesz túl hosszú, fejben tarthatatlan és teljesíthetetlen a lista. Már a bosszúé, a hálával ne fukarkodj bánj bőkezűen akár apróságokért is.
#880   2019. 12. 10. kedd 22:02
X Törölt felhasználó (4070622)
Húzd ki magad, mosolyogj, hadd törjék csak a fejüket, hogy mitől van olyan jó kedved.

Dan Brown

És milyen igaz. Pláne ha olyan közegbe csöppensz ahol egy halom önnön balsorsán kesergő, az önsajnálatban fetrengő negatív ember vesz körül. Ők ezt nem értik és ezzel brutális zavarodottságot lehet okozni és még szélesebb mosollyal elsétálni. Őket pedig hagyni, mert sosem értik meg hogy az élet szép.
#879   2019. 12. 09. hétfő 22:48
X Törölt felhasználó (4070622)
Minden nőnek, aki kövérnek tartja magát, mert nem nullás a mérete, üzenem, hogy csodálatosak és a társadalom torz.

Marilyn Monroe

Ennyi! smile
#878   2019. 12. 08. vasárnap 22:52
X Törölt felhasználó (4070622)
"Jób rendíthetetlen hite és szüntelen Istent való dicsérete miatt egy 'sátán' címet viselő angyal megbotránkozik és azt mondja Istennek, hogy Jób csak azért szolgálja, mert Ő megvédi. Isten megszünteti Jób védelmét, ezután azt parancsolván az angyalnak, hogy vegye el az ő vagyonát, gyermekeit és az ő fizikai egészségét (de nem az ő életét). Szörnyű helyzetének ellenére egyszer sem káromolta az Isten nevét, hanem inkább azt a napot mikor megszületett. Habár kínzó állapota ellenére Istent okolhatta volna igazságtalanság miatt, Jób nem tette ezt. Azt állította, hogy az ő helyzete Istene akarata. " Wikipédia
Jób roppant istenfélő és beszari aki saját életét félti, bárkit beáldoz. Persze Isten roppant jó arc, mert Jób jó szolga mondhatni lábtörlő és segített megnyerni egy "fogadást". Jutalmul visszaad mindent, de ugyan azt a gyermeket? Na, ennyit az ostoba Istenfélelemről, mert félni csak a zsarnokot kell.
#877   2019. 12. 07. szombat 23:18
X Törölt felhasználó (4070622)
A hősiességgel senki nem ment még semmire, ha előtte nem végezte el a munkát.

Gabriel Tallent

Szóval a felesleges áldozat még ha jó a szándék akkor is pazarlás. Legyen értelme a hősies odaadásnak mert, egyébként eltékozolt valami.
#876   2019. 12. 07. szombat 20:09
X Törölt felhasználó (4198012)
worship
#875   2019. 12. 05. csütörtök 22:06
X Törölt felhasználó (4070622)
Mindössze három igazi sport létezik: a bikaviadal, az autóversenyzés és a hegymászás. A többi csupán játék.

Ernest Hemingway

Nyilván a bika nem választotta ezt a sportot. Sőt, vélhetően nem is tudja mi az a sport. Igazából mindig együtt éreztem a bikával. Bár mondhatnánk egyenlőek az esélyek, de ez így nem igaz. Volt elég idő míg az intelligens ember megtanulta kellő bátorsággal és begyakorolt módszerrel legyűrni a bikát. Szóval ha én lennék a bika, arra törekednék hogy ne csupán egy bika legyek a sok közül akinek a vére elvegyült a homokkal. Hanem én legyek a bika akire mindenki emlékszik. Nyilván engem is kötéllel vontatnának ki az a lovak, de addig felszabadultan, teher nélkül, szívből harcolnék. Mint egy angol úr, aki elhagyja a klubbot emlékezetesen.
#874   2019. 12. 01. vasárnap 00:17
X Törölt felhasználó (4070622)
Epikurosz, az élvezet első nagy teoretikusa, rendkívül szkeptikusan értelmezte a boldogságot: élvezetben annak van része, aki nem szenved. A hedonizmus alapfogalma tehát a szenvedés: oly mértékben vagyunk boldogok, amilyen mértékben távol tudjuk tartani magunktól a szenvedést.
Tehát az okos ember az a hedonista, aki nem fetreng önnön gyönyörében a szenvedésben, hiszen ez a legkönnyebb dolog (mármost a fetrengés). Hiszen tolsz magad előtt egy- két száz talicska szart, amit ez helyett hogy lazán félrelöknéd életed országútján át az azt övező árokba lelkesen jajongva lökdösöd előre, vagy valamerre. Szóval komám ez rajtad kívül senkit nem érdekel, légy hedonista kerüld az önszenvedést. Segíts annak akinek erődből tellik, de éld az életed és tartsd magad szem előtt. Meg az élvezeteket pl. eszel, iszol, baszol, stb. Na hajrá!
Mindezen gondolatok nem vonatkoznak azon polgártársnőinkre akik bármiféle módon élvezik a kissé markánsabb szex rájuk vonatkozóan bizsergető módon történő megélését. ( Sub, szado, mazo stb.) Őket a érintett istenek áldják meg eme perverziójukért. Szóval, most élsz. Persze, ha élsz és nem azzal telik az életed, hogy vágyakozol.
#873   2019. 11. 28. csütörtök 21:57
X Törölt felhasználó (4070622)
Mindaddig, amíg a tudattalan tudatossá nem válik, a tudatalatti fogja irányítani az életed, és te sorsnak fogod hívni.

Carl Gustav Jung

Kevés komoly dolog van amit egy mondatban le lehetne írni, mert egyébként csupán hatásvadász féligazság. Viszont ez több mint a facén felkapott és ész nélkül osztogatott önnön balsorsunkat igazoló és megmagyarázó pár szavas "felismerés, világbölcsesség". Olvasd el újra és gondold végi, nagyon nem volt hülye a pali. Persze jöhetsz azzal, hogy nekem ezt dobta az élet. Vannak kikerülhetetlen dolgok ezt elismerem, pl. a legnagyobb forgalomban szembe jön egy hülye a gyorsforgalmin. De az élet a legnagyobb kalandjáték és tele van döntési helyzetekkel, sőt csak azzal.. Mindig Te döntesz érzelmeid, értelmed és tapasztalataid alapján. Ha mindezek nem működnek együtt és Te alkalmatlan vagy a tanulásra akkor magadra vess. Szóval van aki szar lapokból is jól játszik, de van akinek kézbe adják a legjobb kártyákat és elbassza és elbassza és elbassza stb. Mondom még egyszer van a vis maior amikor lapot sem kapsz, de nem ez az általános.
#872   2019. 11. 25. hétfő 22:08
X Törölt felhasználó (4070622)
Az, amit a fiúk a "verekedős játékok" alkalmával elsajátítanak, minden hímnemű számára lényeges lecke: miként lehet mókázni, zajongani, még akár bedühödni is, és ugyanakkor tudni, hogy mikor kell megállni. A férfiak számára, aki együtt élnek a tesztoszteronnal, mindez létfontosságú. Ha férfitestben élsz, meg kell tanulnod, hogyan irányítsd azt.

Steve Biddulph

Szóval ennyit bizonyos genderengő gondolatokról. Tagadjuk meg bűnös biológiai lény énünket, vagy inkább helyesebb megélni méltósággal azt akiknek születtünk?
 
1 2 3 4 5 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal

A téma adatai

Nyitotta: irigykutya. irigykutya.
Nyitás ideje: 2006. 07. 01. szombat
Üzenetek: 931db
Utolsó üzenet: 2022. 10. 13. csütörtök
 

Hírek

2024. 04. 16. kedd 17:41
Lesbian College Coeds 13 Koleszos csajok akik a fasz helyett most egymás nyelvét, és a mindig megbízható keménységű és állóképességű felcsatolhatóst választják. Nagy nyalakodások, egymás vibrizése, és a felcsatolhatóssal való baszása. Letöltés - Lesbian College Coeds 13 Tovább
2024. 03. 25. hétfő 18:57
Meglátogatta egy angyal Meglátogatta egy angyal, aki azt mondta, a felnőtt tartalmak gyártása lesz a helyes út neki Nehéz, de jó döntést hozott, elmondása szerint. A 24 éves kanadai Alice Irving a Daily Starnak nyilatkozott arról, hogy egy álma késztette rá, hogy felnőttipari... Tovább
2024. 03. 05. kedd 19:46
Tényleg a méret a lényeg? Hatalmas tabu dőlt meg: ezt a legtöbb férfi rosszul tudja! Az embert, főként a fiatalokat nem hagyja nyugodni az örök kérdés: Tényleg a méret a lényeg? A téma leginkább a párválasztás kapcsán kerül elő és általában az idősebbek véleménye, hogy a... Tovább

Válts VIP tagságot! VIP infó

Válassz az alábbi csomagok közül:
Alap
30 nap
2688 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
Bronz
90 nap
6144 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
Ezüst
180 nap
9984 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
A legjobb ár/érték arány!
Arany
365 nap
14592 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
2 hónap
* 384 EUR/Huf árfolyammal számolva
 

GG Live magyar ÉLŐ chat!

Rosszlanyok.hu - Vidéki szexpartner kereső. Vidéki lányok. Csak valódi képek!
videkilany.hu
Erotikus Tartalom!
A GoldenGate oldalon található információk, linkek, képek és videók erotikus tartalmúak, az oldal a szexualitás témáját nyíltan, egyesek számára sértően kezeli. Amennyiben nem múltál el 18 éves, vagy a térségedben az oldal használata tilos, azaz jogszabályba vagy kötelező erejű előírásba ütközik, kérlek hagyd el az oldalt az [ MÉG NEM VAGYOK 18 ÉVES ] gombra kattintva.

Az oldalra történő belépés előtt figyelmesen olvasd el az alábbiakat, mert az [ ELMÚLTAM 18 ÉVES, ELFOGADOM ] gombra történő kattintással elfogadod a következő feltételeket:

1. Elmúltál 18 éves.
2. Semmilyen formában nem teszed lehetővé 18 évnél fiatalabb személynek a hozzáférést jelen oldal tartalmához.
3. A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban. (További információk)
4. Elfogadod az oldal felhasználási feltételeit és az adatkezelési tájékoztatót.
5. Nem tekinted meg vagy használod az oldalt olyan helyen, ahol ezzel a tevékenységgel törvényt, szabályozást, előírást, vagy helyi normát szegsz meg.
6. Az oldalt teljes mértékben saját felelősségedre látogatod.




Ez a weboldal és médiatartalmai kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük használjon szűrőprogramot!
Szűrőprogram letöltése és további információk itt!