Lehet-e dugni az űrben? (tudományos kérdések)
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Az eddigi hozzászólások

1 2 3 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal
#197   2011. 10. 24. hétfő 12:27
-Lencsy- -Lencsy-
Sajnos tudományosan nem tudom megközelíteni ezt a kérdést, de azt hiszem én nem dugnék hanem hánynék az űrben amilyen tériszonyos vagyok vigyor
#196   2011. 09. 26. hétfő 08:59
madman71 madman71
Nem tudom, de kipróbálnám! Szerintem érdekes lehet, bár a súlytalanságban a "vad"és önfeledt szexelés kizárva, hacsak le nem kötöznénk egymást...Ja, és a csúcsponton lehet szó szerint "elszállnál".
#195   2011. 08. 27. szombat 21:05
Macilacy Macilacy
Ez komoly?
Zűrben dugtál? nyes
#194   2011. 08. 25. csütörtök 06:27
X Törölt felhasználó (805295)
Evidens ... hogy lehet.. az oroszoknak külön volt erre project a 80-as évek végén(azok a jó 80-as évek:P nyes )... nyes nem csak "dugni" akartak az űrben... azt szerették volna ha áldott állapotba kerül a nő.... hm.. mmmh.. micsoda űrutazás lehetett nyes Tom a következő sorozat témája lehet(ne) a aaaaa földöntúli szex.. persze csak tudományosan:P nyes
#193   2009. 03. 29. vasárnap 15:33
X Törölt felhasználó (428577)
lehet csak körülményes. ki kell kötni magunkat valahova és hozzá kell magunkat kötni a másikhoz, mert a lökéseknél eltávolodhatunk a másiktól. az ejakuláció is érdekes lehet, sokkal messzebbre lehet lőni
#192   2008. 08. 17. vasárnap 22:33
tom1019 tom1019 VIP Admin
A Hubble-űrteleszkóp egy aktív csillagkeletkezési régió látványos felvételének elkészítésével "ünnepelte" százezredik Föld körüli keringését és tizennyolcadik születésnapját.
A Hubble-űrteleszkóp (HST) már 18 éve kering a Föld körül, és már több mint 100 ezer alkalommal kerülte meg bolygónkat. Ebből az alkalomból egy újabb pompás felvételét közölték, amely az egyik kísérőgalaxisunkban, a 170 ezer fényévre lévő Nagy Magellán-felhőben, azon belül a Tarantula-ködben lévő csillagkeletkezési régiót mutatja.

Klikkelj a normál/tömörített mérethez

A csillagkeletkezési régió közel 100 fényév átmérőjű része. A jobbra lent látható, csikóhalra emlékeztető alakú sötétebb, sűrűbb felhő hossza közel 20 fényév, tehát nagyjából négyszer akkora, mint a Nap és a legközelebbi csillag, a Proxima Centauri közötti távolság.

Az új szervizküldetés

A korábbiakkal ellentétben a NASA tavaly mégis úgy döntött, hogy lesz újabb karbantartás a Hubble-űrtávcsőnél. Az SM-4 rövidítésű negyedik szervizmisszió keretében az űrteleszkóp élettartamát 2013-ig, a következő generációs űrtávcső (James Webb Űrteleszkóp) üzemenbe állásáig próbálják megnyújtani.




Az SM-4 küldetés során két új helyzetstabilizáló giroszkópot kap a HST, és egy új pozícióérzékelőt is elhelyeznek. Lecserélik hat darab, még 1990-es akkummulátorát, amelyek jelenleg évente közel 6 amperórányit gyengülnek. Két új detektor is felkerül: az ultraibolya tartományban is érzékeny COS (Cosmic Origin Spectrograph) -spektrográf (a korábbi COSTAR korrekciós optika helyére), és a harmadik generációs széles látószögű/bolygófényképező kamera (WFPC-3), amely érzékenyebb lesz az infravörös tartományban is, és sokkal gyorsabban is dolgozik majd, mint elődei. Emellett egyéb kisebb javítások is lesznek, amelynek keretében részben a külső borítás is megújul.

A küldetés a jelenlegi tervek szerint 2008. október 8-án kezdődik, és az Atlantis űrrepülőgéppel hajtják végre. A Columbia 2003-as tragédiája óta ez lesz az első küldetés, amelynek során nem a Nemzetközi Űrállomás lesz a célpont. A NASA ezért példátlan biztonsági intézkedésekkel készül.

(igen ...és szerintem lehet dugni...csak oda is kell minyima 1 db férfi, 1 db NŐ, oxigén, és víz a dugás utánra... eplus2 )




ez sem árt hozzá! nyes




vagy egy ilyen kacat fém... hehe
#191   2008. 07. 09. szerda 01:01
tom1019 tom1019 VIP Admin
kicsit felhozom ez a topicot, mert nagyon leült... wink

Klikkelj a normál/tömörített mérethez
#190   2008. 06. 02. hétfő 13:12
tom1019 tom1019 VIP Admin


Az első érintés

A Phoenix május 31-én első alkalommal érintette meg a Mars felszínét a robotkarjával. A kar végén lévő apró, lapát alakú szerkezet egy érdekes, lábnyomra emlékeztető alakzatot hagyott maga után a felszínen. A mélyedést alakja után a földi szakemberek játékosan "Jeti-lábnyomnak" nevezték le. Az alábbi felvételen jól látható, hogy a törmelék a kérdéses helyen bemélyedt, ami arra utal, hogy laza, porózus szerkezetű, anyaga enyhén tömöríthető.
#189   2008. 05. 28. szerda 15:16
tom1019 tom1019 VIP Admin
az ember egy kicsit másképpen (tudományosan):

Bodies kiállítás--->KATT!













Klikkelj a normál/tömörített mérethez


Klikkelj a normál/tömörített mérethez
#188   2008. 05. 24. szombat 14:33
tom1o19 tom1o19
Tanulmányozzad a hápogót!
Én soha nem értettem,hogy mitől is iszik a kácsa smile
Röhej most nem: smile crazya

Szomjas kacsa
A klasszikus tudományos játékok közé tartozik a szomjas kacsa. Működéséhez nem kell elektromosság, nincs benne elrejtve rugó, de nem is örökmozgó. A toll csak dísz a fenekén.
Az üvegcső alsó vége vízszintes helyzetben kiemelkedik a folyadékból. A fej és a test között a gőztér összeér, a nyomás kiegyenlítődik, így a folyadék visszafolyik az alsó üveggömbbe. A kacsa teste újra nehezebb lesz, így visszabillen.Ha a kacsa csőre nedves marad és a folyadék párologhat, akkor a mozgás ismétlődik. A pohár folyadék nem is szükséges ehhez.
A két üveggömb hőmérsékletkülönbsége tartja mozgásban a kacsát.



Lehet-e másképpen "itatni", vagy csak a pohár használ?

A különböző módszerek bemutatása előtt a kacsa működési elvét nézzük meg. A kacsa egy hosszú üvegcsőhöz kapcsolódó két üveggömbből épül fel. A fej üveggömbjéből egy vékony üvegcsőr áll ki és azok nedvszívó textíliával vannak bevonva. Az alsó tartályba, a kacsa testébe az üvegcső jobban belenyúlik. A tartályban színezett éter van, amely nagyon jól párolog. Az üvegcső kb. felénél vízszintes tengely kapcsolódik a kacsához, ezen tud billegni.
A kacsa alsó üveggömbjében lévő éter fölött és a felső üveggömbben telített étergőz van. A két gőztért folyadék választja el.

Nedvesítsük be a kacsa csőrét vízzel vagy más jól párolgó folyadékkal. A folyadék párolgása hőelvonással jár, ezért az lehűti a felső üveggömböt és abban az étergőzt. A kacsa fejében csökken a nyomás a testében lévő étergőzhöz képest, ezért a folyadékszint emelkedni kezd. Amikor az éter nagy része a tengely fölé emelkedett, akkor a kacsa lebillen.



eplus2 kerdes
#187   2008. 04. 22. kedd 22:12
tom1019 tom1019 VIP Admin
bármi előfordulhat, habár nagyon szigorú törvények vannak a világ minden pontján a műemlékek restaurálása során (talán nem engednének meg egy ilyen tréfát)! buck
(Ez egy válasz DrAnthony üzenetére (2008. 04. 22. kedd 22:07), amit ide kattintva olvashatsz)
DrAnthony VIP Admin
2008. 04. 22. kedd 22:07
Az az űrhajós manus "elrejtve" a sok egyéb motívum között... Azért nem semmi.

De szerintem "fake". Ha 1140-ben épült, és 100 évig folyt az építése, akkor is közel 800 éves épület. Ennyi idő alatt nagyon sok felújításának kellett lennie, hogy állja az idők rohamát, és ezek a közelített motívumok "gyanúsan" jó állapotúak. Nem lehet, hogy egy nemrégi felújítás vicces mestere követte el ezt a tréfát?
#186   2008. 04. 22. kedd 22:08
tom1019 tom1019 VIP Admin
a négyes kinagyított képen egy határozottan űrhajósnak tűnő emberi dombormű látszik!!!

"A régi katedrális építése 1140-ben kezdődött és több mint egy évszázadba került befejezni..."

valamit tudtak már abban az időben is...vagy láttak??? eplus2 kerdes
(Ez egy válasz MmePrune üzenetére (2008. 04. 22. kedd 21:38), amit ide kattintva olvashatsz)
MmePrune VIP Admin
2008. 04. 22. kedd 21:38
ma kaptam egy mailben...nem tudom, hogy mennyi a valóságalapja, mert az évszámot máris javítanom kellett, bár csak pár év eltérés volt...az biztos, hogy danikentől olvastam már olyat, hogy léteztek nálunk fejlettebb kultúrák is, még az emberiség hajnalán

Salamanca, Spanyolország
Régi katedrális (Catedral Vieja)

"A régi katedrális építése 1140-ben kezdődött és több mint egy évszázadba került befejezni..."












#185   2008. 04. 22. kedd 22:07
DrAnthony DrAnthony VIP Admin
Az az űrhajós manus "elrejtve" a sok egyéb motívum között... Azért nem semmi.

De szerintem "fake". Ha 1140-ben épült, és 100 évig folyt az építése, akkor is közel 800 éves épület. Ennyi idő alatt nagyon sok felújításának kellett lennie, hogy állja az idők rohamát, és ezek a közelített motívumok "gyanúsan" jó állapotúak. Nem lehet, hogy egy nemrégi felújítás vicces mestere követte el ezt a tréfát?
(Ez egy válasz MmePrune üzenetére (2008. 04. 22. kedd 21:38), amit ide kattintva olvashatsz)
MmePrune VIP Admin
2008. 04. 22. kedd 21:38
ma kaptam egy mailben...nem tudom, hogy mennyi a valóságalapja, mert az évszámot máris javítanom kellett, bár csak pár év eltérés volt...az biztos, hogy danikentől olvastam már olyat, hogy léteztek nálunk fejlettebb kultúrák is, még az emberiség hajnalán

Salamanca, Spanyolország
Régi katedrális (Catedral Vieja)

"A régi katedrális építése 1140-ben kezdődött és több mint egy évszázadba került befejezni..."












#184   2008. 04. 22. kedd 21:38
MmePrune MmePrune VIP Admin
ma kaptam egy mailben...nem tudom, hogy mennyi a valóságalapja, mert az évszámot máris javítanom kellett, bár csak pár év eltérés volt...az biztos, hogy danikentől olvastam már olyat, hogy léteztek nálunk fejlettebb kultúrák is, még az emberiség hajnalán

Salamanca, Spanyolország
Régi katedrális (Catedral Vieja)

"A régi katedrális építése 1140-ben kezdődött és több mint egy évszázadba került befejezni..."












#183   2008. 03. 13. csütörtök 12:13
tom1019 tom1019 VIP Admin
igen, nagy élmény volt...főleg élőben (de a fekete-fehér TV-k előtt is)... nyes

(Ez egy válasz X üzenetére (2008. 02. 26. kedd 20:37), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (7767) VIP
2008. 02. 26. kedd 20:37
#182   2008. 03. 05. szerda 15:31
tom1019 tom1019 VIP Admin
Szia Toki!
Nézd már, valaki csak járt a Holdon...és még árnyéka is van... eplus2

(Ez egy válasz X üzenetére (2008. 02. 27. szerda 18:21), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (8020)
2008. 02. 27. szerda 18:21
#181   2008. 02. 27. szerda 18:30
X Törölt felhasználó (8020)
Láttam pár robotos képet és eszembe jutott. A Samsung cég fejlesztette, és már rendszerbe van állítva dél Koreában.
videjó
#180   2008. 02. 27. szerda 18:21
X Törölt felhasználó (8020)
#179   2008. 02. 26. kedd 20:37
X Törölt felhasználó (7767) VIP
#178   2008. 02. 26. kedd 14:35
tom1019 tom1019 VIP Admin
Itt vannak az ominózus gyanús holdonmászkálós-fotók, azt mondják a kételkedők, hogy hát ez az! A Holdon nem fúj a szél, akkor most a zászló mitől leng?
Biztos attól, hogy nem hallgatta Bródy János örökbecsűjét, miszerint ha ő zászló volna, sohasem lobogna, ugye.
Meg az árnyékok. Hogy ilyen árnyéka a Holdon semminek nem lehet, mert..., na erre nem emlékszem, de ti - műszakiak biztos meg tudjátok magyarázni, hogy mi a baj az árnyékokkal.
És az a szerelős fotó is olyan állítólag, mintha műteremben vették volna fel.
Lehet.
De akkor is hihetetlen, hogy az emberiség ennyire meg lett vezetve, hogy hagyta magát. Már ha tényleg nem volt semmiféle holdraszállás.
Sosem tudni, hogy mit hoz a múlt és a jövő!




Klikkelj a normál/tömörített mérethez
 
1 2 3 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal

A téma adatai

Nyitotta: tom1019 tom1019
Nyitás ideje: 2007. 09. 07. péntek
Üzenetek: 197db
Utolsó üzenet: 2011. 10. 24. hétfő
 

Hírek

2024. 04. 16. kedd 17:41
Lesbian College Coeds 13 Koleszos csajok akik a fasz helyett most egymás nyelvét, és a mindig megbízható keménységű és állóképességű felcsatolhatóst választják. Nagy nyalakodások, egymás vibrizése, és a felcsatolhatóssal való baszása. Letöltés - Lesbian College Coeds... Tovább
2024. 03. 25. hétfő 18:57
Meglátogatta egy angyal Meglátogatta egy angyal, aki azt mondta, a felnőtt tartalmak gyártása lesz a helyes út neki Nehéz, de jó döntést hozott, elmondása szerint. A 24 éves kanadai Alice Irving a Daily Starnak nyilatkozott arról, hogy egy álma késztette rá, hogy felnőttipari... Tovább
2024. 03. 05. kedd 19:46
Tényleg a méret a lényeg? Hatalmas tabu dőlt meg: ezt a legtöbb férfi rosszul tudja! Az embert, főként a fiatalokat nem hagyja nyugodni az örök kérdés: Tényleg a méret a lényeg? A téma leginkább a párválasztás kapcsán kerül elő és általában az idősebbek véleménye, hogy a... Tovább

Válts VIP tagságot! VIP infó

Válassz az alábbi csomagok közül:
Alap
30 nap
2688 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
Bronz
90 nap
6144 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
Ezüst
180 nap
9984 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
A legjobb ár/érték arány!
Arany
365 nap
14592 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
2 hónap
* 384 EUR/Huf árfolyammal számolva
 

GG Live magyar ÉLŐ chat!

Rosszlanyok.hu - A szexpartner kereső. Több száz igazi szexpartner kereső lány!!! CSAK VALÓDI KÉPEK, videók!!!
Erotikus Tartalom!
A GoldenGate oldalon található információk, linkek, képek és videók erotikus tartalmúak, az oldal a szexualitás témáját nyíltan, egyesek számára sértően kezeli. Amennyiben nem múltál el 18 éves, vagy a térségedben az oldal használata tilos, azaz jogszabályba vagy kötelező erejű előírásba ütközik, kérlek hagyd el az oldalt az [ MÉG NEM VAGYOK 18 ÉVES ] gombra kattintva.

Az oldalra történő belépés előtt figyelmesen olvasd el az alábbiakat, mert az [ ELMÚLTAM 18 ÉVES, ELFOGADOM ] gombra történő kattintással elfogadod a következő feltételeket:

1. Elmúltál 18 éves.
2. Semmilyen formában nem teszed lehetővé 18 évnél fiatalabb személynek a hozzáférést jelen oldal tartalmához.
3. A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban. (További információk)
4. Elfogadod az oldal felhasználási feltételeit és az adatkezelési tájékoztatót.
5. Nem tekinted meg vagy használod az oldalt olyan helyen, ahol ezzel a tevékenységgel törvényt, szabályozást, előírást, vagy helyi normát szegsz meg.
6. Az oldalt teljes mértékben saját felelősségedre látogatod.




Ez a weboldal és médiatartalmai kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük használjon szűrőprogramot!
Szűrőprogram letöltése és további információk itt!