Munkahelyi "chat" fórum
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Az eddigi hozzászólások

1 2 3 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal
#1080   2009. 01. 15. csütörtök 10:30
bigfoot20 bigfoot20 VIP
Stressz és mobbing a munkahelyen!
A legfőbb stresszforrás sokunk számára a munkahely, ahol többféle stressztényező is felléphet: az egyik legjellemzőbb az úgynevezett mobbing, vagyis az a jelenség, amikor munkatársaink megpróbálnak kirekeszteni minket a munkahelyi közösségből.



Mi váltja ki a munkahelyi stresszt?
Általánosságban elmondható, hogy a munkatársak kölcsönös támogatása, a munkafolyamat átlátása és irányítása, valamint a munkamódszereket, a munkaidőt és a munkakörnyezetet érintő döntéshozásban való részvétel csökkenti a munkahelyi stressz kialakulásának valószínűségét. A tartós stressz kialakulását ezzel szemben elősegíti a túl sok vagy a túl kevés munkahelyi feladat, a szoros határidők, a nem tervezhető túlórák és a társadalmi megbecsülés hiánya. További stressztényezőket jelenthet az emberek iránti felelősség, a másokkal és a mások problémáival való állandó szembesülés, a munkatársak egymással való kapcsolatának szegénysége, a nem megfelelő munkahelyi kommunikáció és vezetés, valamint a mobbing.
A mobbing

Ez utóbbi - az állatviselkedéstanból kölcsönzött - fogalom a munkahelyi pszichoterror szinonimája. Az etológusok a madarak különös, feltűnően hangos és agresszív, csoportos vészelhárító viselkedésegyüttesét nevezik mobbingnak, melynek célja a ragadozó megfélemlítése és a fajtársak védelme. A munkahelyi mobbing áldozatai - a madarakat fenyegető ragadozóhoz hasonlóan - legtöbbször különleges képességű, intelligens, kreatív és kompetens egyének, akiktől a munkatársak nem mindig szalonképes módszerekkel próbálnak megszabadulni.
A mobbing hátterében - éppúgy, mint az állatvilágban - a félelem áll. A rátermettebb egyed jobb érvényesülési esélyei miatti félelem a többiekben ellenséges viselkedési normákat és szisztematikus destruktív fellépést vált ki, melyek célja, hogy a mobbing-áldozat teljesítőképessége csökkenjen, szociális integrációja megkérdőjeleződjön, az egyén elszigetelődjék és végül elhagyja a munkacsoportot. Ez egy hosszú folyamat, melynek során az áldozat önértékelése és magabiztossága folyamatosan csökken, miközben az érintett az állandó vészreakció állapotában extrém stresszt él meg. Mindez persze megteszi hatását, s az áldozatban a félelem, a keserűség és a deprimáltság érzetei keverednek. A tartós stressz pedig előbb-utóbb testi panaszokat, vagyis pszichoszomatikus betegséget is okozhat. Ezek közé tartoznak az emésztési rendellenességek, a gyomor- és bélproblémák, valamint az étkezési zavarok, de az említetteknél súlyosabb pszichoszomatikus szervi elváltozások is felléphetnek.
#1079   2009. 01. 07. szerda 10:16
bigfoot20 bigfoot20
#1078   2009. 01. 06. kedd 12:00
bigfoot20 bigfoot20
#1077   2008. 11. 28. péntek 18:46
tom1o19 tom1o19
Klikkelj a normál/tömörített mérethez
#1076   2008. 11. 20. csütörtök 17:21
simon01 simon01
Klikkelj a normál/tömörített mérethez
#1075   2008. 11. 13. csütörtök 13:41
tom1019 tom1019 VIP Admin
az új munkahelyem:



eplus2
#1074   2008. 11. 13. csütörtök 08:08
tom1o19 tom1o19


#1073   2008. 09. 04. csütörtök 12:46
tom1019 tom1019 VIP Admin
mai üzemi kosztom:

#1072   2008. 08. 29. péntek 14:26
tom1019 tom1019 VIP Admin
mai munkahelyi ebédem igen karcsú volt, viszont adtak hozzá "rendes" eszcájgot!

#1071   2008. 08. 01. péntek 11:55
tom1019 tom1019 VIP Admin
elmentem ez "üzemi" kosztra ebédelni:



jó étvágyat mindenkinek... finom nyes
#1070   2008. 07. 25. péntek 13:05
tom1019 tom1019 VIP Admin
kedvenc ebédemet kaptam ma a konyháról:
hehe

#1069   2008. 06. 26. csütörtök 11:56
tom1019 tom1019 VIP Admin
#1068   2008. 05. 28. szerda 14:01
tom1019 tom1019 VIP Admin
Ha valaki szinte éjjel-nappal hajt, hogy eltartsa a családját, és mindent előteremtsen, rendszerint kivívja a környezet elismerését. De mi van azokkal, akik nem a külső körülmények nyomására, hanem belső kényszerből dolgoznak napi 12-14 órát? Tulajdonképpen kik "workaholic"-ok vagyis "munkaholisták", és hogyan lehet gyógyítani? Tünetek és kezelések - köztük egy úszó szanatórium.

"Ha valaki pár évvel ezelőtt azt mondja nekem, hogy a munkamánia lehet súlyos betegség, biztos kinevetem" - meséli Judit. "Aztán a saját bőrömön tapasztaltam, hogy igen, pontosan olyan, mint a keményebb drog - én majdnem elveszítettem miatta a gyerekeimet. A történet egészen banálisan indult, a volt férjem hirtelen bejelentette, hogy szerelmes, és egyik napról a másikra elköltözött. Akkoriban én csak napi 4 órában dolgoztam, a fizetésem is inkább csak zsebpénz volt, de akkor hirtelen ott maradtam két tizenéves gyerekkel, gyerektartás, vagy bármi más anyagi támogatás nélkül. Kínomban minden munkát elvállaltam, hogy meg tudjunk élni. Hihetetlenül hangzik, de szinte észre sem vettem, hogy egy héten már 75-80 órát dolgozom, miközben a gyerekeimre - jobb esetben - anyukám vigyázott. Szinte soha nem kapcsoltam ki a telefonomat, és az is előfordult, hogy éjszaka felriadtam, ellenőriztem az e-maileket, mert az a gondolat fészkelte be magát az agyamba, hogy elfelejtettem valami fontosat."

Juditot természetesen próbálta figyelmeztetni a környezete, hogy rossz úton jár, de az asszony attól félt, ha lassít, nem lesz képes eltartani a családját.

"Aztán egyszer csak kaptam egy hivatalos levelet, hogy környezettanulmányt végeznek nálunk, mert az iskola jelzése szerint elhanyagolom a gyerekeimet. Álltam a papírral a kezemben, és úgy éreztem megfulladok. Jó lenne azt mondani, hogy már másnap megkerestem egy szakembert, hogy segítsen leszokni, de nem ezt történt, hosszú, kínkeserves folyamat volt, amíg beláttam, hogy beteg vagyok, elmentem egy terapeutához, és az ő segítségével megtanultam egyensúlyt teremteni a gyerkőcök és a munka között."
A függés jelei:
Szerencsére ritka az ennyire súlyos eset, ráadásul a nőknél sokkal kisebb arányban jelentkezik ez a betegség.
"A következmények legtöbbször már kézzelfogható egészségügyi problémák: alkohol és drogfogyasztás, stressz, gyomorfekély, szív- és érrendszeri megbetegedések."

Eleinte persze csak az tűnik fel a betegnek, hogy állandóan fáradt. Illetve ez sem feltétlenül tűnik fel neki, hiszen egy idő után, ezt is az élet természetes velejárójaként kezeli.

A figyelmeztető jelek közé tartozik az is, hogy az illető kezdi elhanyagolni az emberi kapcsolatait.
(origo)





#1067   2008. 05. 27. kedd 14:07
tom1019 tom1019 VIP Admin
#1066   2008. 04. 30. szerda 13:50
tom1019 tom1019 VIP Admin
"A munkának vége, kijössz a gyárból,
Egy vodkától erős vagy és bátor,
Egy részeg fazon a kezed után nyúl,
Nem tudod miért, jól belerúgsz.

Mer' elfogyott a türelmed már,
Pedig szabad a csók, szabad a tánc,
Száz éve Párizsban az volt a jó,
A kommün ezért kötelet adott.

Nyolc óra munka, Nyolc óra pihenés
Nyolc óra szórakozás.
Nyolc óra munka, Nyolc óra pihenés
Nyolc óra szórakozás.

A kocsmában, ott van a nagy élet,
Tompulnak az agyak, élesek a kések,
Sűrű a levegő az olcsó sör szagától,
Eleged van már e kib***ott világból.

Nyolc óra munka, Nyolc óra pihenés
Nyolc óra szórakozás.
Nyolc óra munka, Nyolc óra pihenés
Nyolc óra szórakozás.

Hagymát eszek túróval,
Nem bírok a fúróval.

De a munkának vége, kijössz a gyárból,
Egy vodkától erős vagy és bátor,
Egy részeg fazon a kezed után nyúl,
Nem tudod miért, jól belerúgsz.

Nézed, hogy mi folyik itt,
Ami befolyik, az rögtön kifolyik,
A világos sörtől savanyú a szád,
Nem ígéri senki, jobb élet vár rád.

Nyóc óra munka, Nyóc óra pihenés
Nyóc óra szórakozás.
Nyóc óra munka, Nyóc óra pihenés
Nyóc óra szórakozás !!!"




#1065   2008. 04. 22. kedd 12:14
tom1019 tom1019 VIP Admin
Ragassz... és pöcsételjél!

#1064   2008. 02. 25. hétfő 16:37
tom1019 tom1019 VIP Admin
ma csak ez jutott macskafuttában... beka3

Klikkelj a normál/tömörített mérethez
#1063   2008. 02. 20. szerda 16:37
tom1019 tom1019 VIP Admin
Új irodába költöztem:



ezzel a kajával vártam a felavatóra az ügyfeleimet:
- előétel



- főkajcsi



- készítés közben



- desszert



- végül kávé

#1062   2008. 02. 06. szerda 13:30
tom1019 tom1019 VIP Admin
ma bécsi borjú volt a munkahelyi kajám:
finom

Klikkelj a normál/tömörített mérethez
#1061   2008. 01. 30. szerda 15:59
tom1019 tom1019 VIP Admin
egy igazi munkahelyi ebéd, ettől nem lehet gyomorrontást kapni! nyes

 
1 2 3 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal

A téma adatai

Nyitotta: tom1019 tom1019
Nyitás ideje: 2004. 10. 22. péntek
Üzenetek: 1080db
Utolsó üzenet: 2009. 01. 15. csütörtök
 

Hírek

2024. 04. 16. kedd 17:41
Lesbian College Coeds 13 Koleszos csajok akik a fasz helyett most egymás nyelvét, és a mindig megbízható keménységű és állóképességű felcsatolhatóst választják. Nagy nyalakodások, egymás vibrizése, és a felcsatolhatóssal való baszása. Letöltés - Lesbian College Coeds... Tovább
2024. 03. 25. hétfő 18:57
Meglátogatta egy angyal Meglátogatta egy angyal, aki azt mondta, a felnőtt tartalmak gyártása lesz a helyes út neki Nehéz, de jó döntést hozott, elmondása szerint. A 24 éves kanadai Alice Irving a Daily Starnak nyilatkozott arról, hogy egy álma késztette rá, hogy felnőttipari... Tovább
2024. 03. 05. kedd 19:46
Tényleg a méret a lényeg? Hatalmas tabu dőlt meg: ezt a legtöbb férfi rosszul tudja! Az embert, főként a fiatalokat nem hagyja nyugodni az örök kérdés: Tényleg a méret a lényeg? A téma leginkább a párválasztás kapcsán kerül elő és általában az idősebbek véleménye, hogy a... Tovább

Válts VIP tagságot! VIP infó

Válassz az alábbi csomagok közül:
Alap
30 nap
2688 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
Bronz
90 nap
6144 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
Ezüst
180 nap
9984 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
A legjobb ár/érték arány!
Arany
365 nap
14592 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
2 hónap
* 384 EUR/Huf árfolyammal számolva
 

GG Live magyar ÉLŐ chat!

Rosszlanyok.hu - A szexpartner kereső. Több száz igazi szexpartner kereső lány!!! CSAK VALÓDI KÉPEK, videók!!!
Erotikus Tartalom!
A GoldenGate oldalon található információk, linkek, képek és videók erotikus tartalmúak, az oldal a szexualitás témáját nyíltan, egyesek számára sértően kezeli. Amennyiben nem múltál el 18 éves, vagy a térségedben az oldal használata tilos, azaz jogszabályba vagy kötelező erejű előírásba ütközik, kérlek hagyd el az oldalt az [ MÉG NEM VAGYOK 18 ÉVES ] gombra kattintva.

Az oldalra történő belépés előtt figyelmesen olvasd el az alábbiakat, mert az [ ELMÚLTAM 18 ÉVES, ELFOGADOM ] gombra történő kattintással elfogadod a következő feltételeket:

1. Elmúltál 18 éves.
2. Semmilyen formában nem teszed lehetővé 18 évnél fiatalabb személynek a hozzáférést jelen oldal tartalmához.
3. A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban. (További információk)
4. Elfogadod az oldal felhasználási feltételeit és az adatkezelési tájékoztatót.
5. Nem tekinted meg vagy használod az oldalt olyan helyen, ahol ezzel a tevékenységgel törvényt, szabályozást, előírást, vagy helyi normát szegsz meg.
6. Az oldalt teljes mértékben saját felelősségedre látogatod.




Ez a weboldal és médiatartalmai kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük használjon szűrőprogramot!
Szűrőprogram letöltése és további információk itt!