Többes szex pszichológiája, és szexuálpszichológia közérthetően.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

A téma leírása

-Itt jó lenne megbeszélni a többes szex kialakulását, motivációit, lelki hátterét.
Szólna ez mindazoknak akik szeretnék kicsit megérteni, mi folyik saját maguk és mások fejében amikor többes szexről beszélünk, vagy műveljük.
-Várjuk ide azokat is akik biztosak vagy éppen bizonytalanok párkapcsolatukban, szexuális életükben, és tudják vagy tudni szeretnék, hogy mi miért történik velük. Kérdések és válaszok remélhetőleg egymásra találnak.
Mindenkinek jó olvasgatást, érdekes beszélgetéseket, kellemes szórakozást kívánok, mindannyiunk épülésére :)

Az eddigi hozzászólások

... 9 10 11
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal
#11   2013. 02. 13. szerda 14:06
Ron79 Ron79
Szia Kanellos, megnéztem a kisfilmet a könyvet pedig még keresem, addig is első reakcióként arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy ez a megközelítése a kérdésnek inkább biológiai. Vagyis nem lélektani motivációkat, hanem biológiai magyarázatokat keres. Roppant érdekes egyébként ez a kérdés is, hogy milyen vegyület hatására akarunk bizonyos dolgokat megtenni, ahogy g0d1v4 is mar próbálta magyarázni a függőség kialakulásával, de mindez kémia. Vagyis ha úgy tetszik le redukálható faj fenntartó ösztönökké.
Ami engem legfőképp érdekel, az az erotikus viselkedés motivációi. Ezek jobbára tanult viselkedés mintákon alapulnak, de mégis milyen tanulásról beszélhetünk mondjuk egy bentlakásos katolikus iskolában? Vagy egy katonai egynemű képzés helyén?
Amire itt gondolok, az egyértelműen a korai tinédzser kor és tudom, hogy a szexuális viselkedés tanulása már nagyon korán, pár hónaposan megkezdődik. Azzal is tisztában vagyok, hogy a kisgyermek első szerelme az ellenkező nemű szülő, míg mintája az azonos nemű szülő. (Alap esetben és semmiképp nem szeretném, most idekeverni az azonos nemű kapcsolatokban felnevelt gyermekek szexuálpszichológiai vizsgálatát.)
Tehát a kisgyermek ezen viselkedése egy furcsa kettösséget rejt, mert míg az ellenkező nemű szülőfelé "szexuális" vonzódást érez és mintaként az azonos neműt kezeli, addig az azonos nemű szülőre vetélytárs gyanánt is néz. Tehát már szűk családon belül is megcáfoltnak látom az egymást segítő, együttműködő evolúciós folyamatot.
Igen, emlékezem a kisfilm azon részére ahol a spermák versengése amolyan háborús konfloktushoz hasonul, ha másik hím spermiumaival találkoznak. Ugyanakkor azt is említik, hogy minimum 14 különböző spermiumot lehet szabadszemmel is megkülönböztetni a mikroszkóp alatt, vagyis elképzelhetőnek tartom, hogy nem minden spermium képes megtermékenyiteni egy petesejtet, egyszerűen azért, mert funkciója szerint "harcos".
(Ez egy válasz Kanellos üzenetére (2013. 02. 12. kedd 20:51), amit ide kattintva olvashatsz)
2013. 02. 12. kedd 20:51
Sajnos most nincs sok időm és hát elég sok olvasni valót adtál , wave
Egyenlőre ez az alfa hímes birtoklás nem passzol az elméletbe még ha neked szimpatikus is nálunk embereknél ez nem működik.
Én egy kooperáló közösségi és együttműködő evolúciós folyamatot jobban eltudok képzelni mint egymással harcoló és az erősebb kiválasztódást . Nem olyan egyszerű ez mint ahogy Darwin leírta.
Nekem Robin Baker Spermaháború c. könyve és elmélete keltette fel az érdeklődésemet a témába.
NA de addig is itt egy link. Háttértudomány - Spermaháború

"Kiderült a fajok többségénél rendszeres a párkapcsolaton kívüli párosodás újra kell hát hogy fogalmazzuk a monogámiáról alkotott elképzelésünket. - Létezik monogámia ?
-Néhány ember vágyakozik utána de az állatok többnyire megvannak nélküle.
Miután a DNS térképezéssel lehetővé vált,az utód apjának egyértelmű azonosítása, a családfa kutató biológusok megdöbbenve szembesültek a ténnyel, hogy a hűséget megtestesítő madaraknál az utódok felének genetikai apja más !"
#10   2013. 02. 13. szerda 13:53
X Törölt felhasználó (852449)
A konklúziót egy mondatban levonnám:Mindig az erősebb kutya baszik!!
(Ez egy válasz Demona üzenetére (2013. 02. 12. kedd 23:11), amit ide kattintva olvashatsz)
Demona VIP Admin
2013. 02. 12. kedd 23:11
Az ösztönösséget én mindenképpen kizárnám, mégpedig azért mert ami ösztönös, az kényszerítő erővel hat.
"Ahogy az állatvilágra jellemzően, bizonyos ingerek mindig kiváltják ugyanazt a szexuális viselkedést.
Az embernél nincs ilyen,ugyanaz a szexuális inger a legkülönfélébb viselkedéseket válthatja ki! Nyoma sincs biológiai programozottságnak! Mindenki úgy reagál, ahogyan véletlenül tanulta. Csupán egy erős, de homályos szexuális késztetéssel születünk, amiből aztán a körülmények hatására a legkülönbözőbb szexuális viselkedés alakulhat ki."/Szilágyi V.
Hogy miért is jönnek a többes szex igényét ébresztgető gondolatok...?
Talán mert a kizárólagossághoz ragaszkodó házastársi szex idővel szükségszerűen eltompul, s egyre inkább kényszerűvé, kötelességgé válik, ami feszültségeket, majd elhidegülést eredményez. Időszakos vagy folyamatossá válik a kapcsolat egyhangúsága, márpedig az emberi természet igényli a változatosságot.
-------"A házastársi hűség a legbiztosabb út az impotenciához!” /Napóleon/ eplus2

Ezt a változatosságot vagy sikerül szinten tartogatni tudatos erotikus kreativitással vagy idővel már nem. S ha eljön a már nem időszak, akkor hozza magával a külső kapcsolat létesítésének igényét vagy egy úgymond magasabb szintre lépést lehetőségképpen, (többek között mint kompromisszum), megalkothatja a nyitott kapcsolatot. Mely lehetővé teszi több partner bekapcsolódását egy stabil párkapcsolatba.
Veszélyekre nem térnék ki, de nem mellékesen megjegyezném csak stabil, harmonikus párkapcsolatban ajánlott recept a többes szex, csak mint változatosság és nem mint gyógymód.
Én körülbelül így látom a folyamat kialakulását..
#9   2013. 02. 13. szerda 07:55
X Törölt felhasználó (857830)
Én egy kooperáló közösségi és együttműködő evolúciós folyamatot jobban eltudok képzelni mint egymással harcoló és az erősebb kiválasztódást
kacsint Elképzelni én is el tudok. Ellenben ha a történelembe visszapillantasz, akkor más képet látsz. Továbbá vedd hozzá, hogy az emberi társadalmakban dinamikusabban változik a környezet, ami nyilván rögtön visszahat a stratégia választásra is. Eddig még akár képzeletben is eljutok, de olyan szintű kooperációt, ahol kvázi kommunában mindenki osztozik mindenkin "Mer az jó!", és ez a modell sikeres, tért hódító, hosszú távon igazolt, szóval olyat nehezen tudok elképzelni. Ennél alacsonyabb szinteken sem megy ez, elég, ha a kommunizmus egyértelmű elbukását nézed. Az általános (az állatvilágban tetten érhető) kooperáció, vagy a rovarok esetében megfigyelt társadalomszervezésnél tudatosabban kontrollált kooperáció kiemelt, eltávolított minket az állatvilágtól, viszont saját fajunkon belül ettől még ugyanúgy folyik a harc. Azt mondod, az alfahím elmélet nem működik az emberk között. Miért? Ha nem lenne fogamzásgátlás/terhességmegszakítás, akkor látványosabb jelei lennének.

Aztán itt van az is, hogy a szaporodási stratégia egyértelműen más férfiak és nők esetében (a nőknél pl. nem ritka, hogy más a biológiai apa és más az aki az utódot neveli, védelmezi. Valamint a nők és a férfiak másként vélekednek az ideális utódszámról) . Ez tovább bonyolítja az egyébként is összetett rendszert. (Ez egyébként bizonyos értelemben magyarázza azt amit a madarak esetében említesz, bár nyilván ott is nehéz fekete-fehér magyarázatot adni. Ha lesz időm, akkor végigtúrom a könyvespolcom és kikeresem az ide vonatkozó könyvet, ahol ezt nagyon szépen levezetik.

Aztán... említetted, hogy a birtoklás vágya az egyik rákfenéje jelenkori társadalmunknak. Ezzel akár még egyet is értek, viszont amikor az kerül szóba, hogy a nők láthatóan kisebb arányban igénylik a többes szexuális kappcsolatot, akkor megjelenik a férfiak részéről az elvárás, hogy a nő alkalmazkodjon, fogadja el a férfi ilyentén igényeit és elégítse ki azt. Ez is egyfajta birtoklás, a másik egójának elnyomása, alávetése a saját elvárásuknak.

Végül még: a férfiak sok esetben nem mögöttes szándék nélkül kezdeményezik a többes szexet. Hanem mintegy cserealapként gondolnak a párjukra és így próbálnak lehetőséget, jogalapot teremteni a mások partnerének ilyentén használatára, anélkül, hogy energiát kellene a másik nő meghódítására fordítani (ezt egyébként baráti körben folytatott beszélgetések alapján is bizonyítottnak látom) Az ösztön inicializál>szórd szét a magod minél többfelé, viszont a tudatosság igyekszik ennek bizonyos terheit csökkentendő (az utód felnevelése költségekkel jár) meggátolni a szaporulatot.
Lehet, nem túl koherens amit leírtam, de egyrészt álmos vagyok, másrészt ez az egész bennem sem ülepedett le teljesen, sok egyéb is kavarog idebenn.
(Ez egy válasz Kanellos üzenetére (2013. 02. 12. kedd 20:51), amit ide kattintva olvashatsz)
2013. 02. 12. kedd 20:51
Sajnos most nincs sok időm és hát elég sok olvasni valót adtál , wave
Egyenlőre ez az alfa hímes birtoklás nem passzol az elméletbe még ha neked szimpatikus is nálunk embereknél ez nem működik.
Én egy kooperáló közösségi és együttműködő evolúciós folyamatot jobban eltudok képzelni mint egymással harcoló és az erősebb kiválasztódást . Nem olyan egyszerű ez mint ahogy Darwin leírta.
Nekem Robin Baker Spermaháború c. könyve és elmélete keltette fel az érdeklődésemet a témába.
NA de addig is itt egy link. Háttértudomány - Spermaháború

"Kiderült a fajok többségénél rendszeres a párkapcsolaton kívüli párosodás újra kell hát hogy fogalmazzuk a monogámiáról alkotott elképzelésünket. - Létezik monogámia ?
-Néhány ember vágyakozik utána de az állatok többnyire megvannak nélküle.
Miután a DNS térképezéssel lehetővé vált,az utód apjának egyértelmű azonosítása, a családfa kutató biológusok megdöbbenve szembesültek a ténnyel, hogy a hűséget megtestesítő madaraknál az utódok felének genetikai apja más !"
#8   2013. 02. 12. kedd 23:11
Demona Demona VIP Admin
Az ösztönösséget én mindenképpen kizárnám, mégpedig azért mert ami ösztönös, az kényszerítő erővel hat.
"Ahogy az állatvilágra jellemzően, bizonyos ingerek mindig kiváltják ugyanazt a szexuális viselkedést.
Az embernél nincs ilyen,ugyanaz a szexuális inger a legkülönfélébb viselkedéseket válthatja ki! Nyoma sincs biológiai programozottságnak! Mindenki úgy reagál, ahogyan véletlenül tanulta. Csupán egy erős, de homályos szexuális késztetéssel születünk, amiből aztán a körülmények hatására a legkülönbözőbb szexuális viselkedés alakulhat ki."/Szilágyi V.
Hogy miért is jönnek a többes szex igényét ébresztgető gondolatok...?
Talán mert a kizárólagossághoz ragaszkodó házastársi szex idővel szükségszerűen eltompul, s egyre inkább kényszerűvé, kötelességgé válik, ami feszültségeket, majd elhidegülést eredményez. Időszakos vagy folyamatossá válik a kapcsolat egyhangúsága, márpedig az emberi természet igényli a változatosságot.
-------"A házastársi hűség a legbiztosabb út az impotenciához!” /Napóleon/ eplus2

Ezt a változatosságot vagy sikerül szinten tartogatni tudatos erotikus kreativitással vagy idővel már nem. S ha eljön a már nem időszak, akkor hozza magával a külső kapcsolat létesítésének igényét vagy egy úgymond magasabb szintre lépést lehetőségképpen, (többek között mint kompromisszum), megalkothatja a nyitott kapcsolatot. Mely lehetővé teszi több partner bekapcsolódását egy stabil párkapcsolatba.
Veszélyekre nem térnék ki, de nem mellékesen megjegyezném csak stabil, harmonikus párkapcsolatban ajánlott recept a többes szex, csak mint változatosság és nem mint gyógymód.
Én körülbelül így látom a folyamat kialakulását..
#7   2013. 02. 12. kedd 20:51
Kanellos Kanellos
Sajnos most nincs sok időm és hát elég sok olvasni valót adtál , wave
Egyenlőre ez az alfa hímes birtoklás nem passzol az elméletbe még ha neked szimpatikus is nálunk embereknél ez nem működik.
Én egy kooperáló közösségi és együttműködő evolúciós folyamatot jobban eltudok képzelni mint egymással harcoló és az erősebb kiválasztódást . Nem olyan egyszerű ez mint ahogy Darwin leírta.
Nekem Robin Baker Spermaháború c. könyve és elmélete keltette fel az érdeklődésemet a témába.
NA de addig is itt egy link. Háttértudomány - Spermaháború

"Kiderült a fajok többségénél rendszeres a párkapcsolaton kívüli párosodás újra kell hát hogy fogalmazzuk a monogámiáról alkotott elképzelésünket. - Létezik monogámia ?
-Néhány ember vágyakozik utána de az állatok többnyire megvannak nélküle.
Miután a DNS térképezéssel lehetővé vált,az utód apjának egyértelmű azonosítása, a családfa kutató biológusok megdöbbenve szembesültek a ténnyel, hogy a hűséget megtestesítő madaraknál az utódok felének genetikai apja más !"
(Ez egy válasz X üzenetére (2013. 02. 12. kedd 12:57), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (857830)
2013. 02. 12. kedd 12:57
Hurráhurrá!!!
Akkor megragadnám az alkalmat és a téma iránt érdeklődőknek belinkelnék kettő+egy könyvet, ami ontopic lehet. Érdemes beleolvasni, mert elég közérthetően és logikusan felépítve taglalja a témát. (Képeket nem tartalmaznak) Talán lesz, aki érdeklődéssel olvassa és talán a ********** is elnézőek lesznek ezesetben.
Szexuálpszichológia
Miért élvezet a szex?
Szexuális funkciózavarok
Utóbbi nem szorosan kapcsolódik a témához, de biztos más is talál benne érdekességet, újdonságot, meghökkentőt, vagy éppen saját tapasztalataival egybevágót.

Ne feledjük: a tudás hatalom. wave

(moderálva)
#6   2013. 02. 12. kedd 14:30
X Törölt felhasználó (857830)
Akkor mi az ami miatt sokadjára is részt vesz az ember ilyesmiben?

A szex utáni vágy egyértelműen a DNS mézesmadzagja: sok szex>sok kicsi új DNS (hahhá! csak az ember ravasz) Viszont a szex jó, a jó szex mégjobb... az agy tocsog a boldogság-hormonokban > drogfüggőség.
A DNS csak lelök a lejtőn, a többi már jön magától. A többes szex utáni vágy sem biztos, hogy nem íródik felül valami újjal, vagy egészítődik ki valamivel (a változatosság gyönyörködtet) ha az ingerküszöb feljebb emelkedik. Én magamon is tapasztalom ennek bizonyos jeleit. Ha rákapsz valami ütősebb 'szerre' akkor azt fogod keresni, mert több örömmel, több stimuláló pszichoaktív anyag felszabadulásával jár. Biztos te is pontosan látod az első hármas és a legutolsó közötti különbségeket. Csak most még egyelőre elég amit ez adhat, de ez nem biztos, hogy örökké tart.
A vágy (pongyolán megfogalmazva) a vágy megélése közben és után felszabaduló, az idegrendszert stimuláló anyagoktól való függésből táplálkozik. Amíg elegendő anyag szabadul fel, addig jó. Ha már kevés, akkor újítani szükségeltetik. Határ a csillagos ég, ötlet van bőven, az internet szerintem iszonyatosan intenzívé tette az információ áramlást ezen a téren is. A többes szex nagyon sokaknál csak egy mérföldkő, vagy éppen csak egy elágazás az úton.

Egyébként nekem is inkább kérdéseim vannak, mint válaszaim.
(Ez egy válasz Ron79 üzenetére (2013. 02. 12. kedd 13:31), amit ide kattintva olvashatsz)
2013. 02. 12. kedd 13:31
Oké, írhatok még, de az én elméletem, nem egy kész elmélet. Én, ha úgy tetszik még keresem az álltalam elfogadhatónak tartott elméletet.
Tehát én úgy gondolom, hogy mindenféle társas érintkezés alapvető mozgató rugója az egyéni érdek, az ego. Így saját kielégülésemet keresem abban is, amikor többes szexben a párommal résztveszünk. Nem hiszek az önfeláldozó, neki jó akkor nekem jó szövegekben, mert az csak egy tudat állapot, amiről elmozdulva teljesen más képet kapunk.
A beleegyező, nem akarom, hogy mással legyél, de mivel te szeretnéd, hát megengedem típusú hozzá állás valamilyen kisebbrendűségi komplexusból vagy félelemből születőnek tartom. Egyik sem egy egészséges, hosszú távon fenntartható állapot.
A szexuális izgalom hatására meghozott döntések, még ha hosszútávra szólnak is ritkán átgondolt döntések, vagyis szinte biztosan másképp döntene az egyén ennek a beszűkült tudatállapotnak az elmúlása után, de!
A kérdés, milyen szövevényes lelki háttér vezet valakit/kiket a többes szexhez, hogyan élik meg, ha tetszik hogyan dolgozzák fel?
Kíváncsiság? Jó dolog, de az elmúlik az első pár alkalom után. Ösztön? Kizárt, mivel nem így vagyunk kódolva, ez evolúciós törvény!
Akkor mi az ami miatt sokadjára is részt vesz az ember ilyesmiben? Az élvezet, amit a vágyaink kielégítése okoz. De akkor miből táplálkozik ez a vágy? Mitől jött létre és miért nem lehet teljesen kielégíteni?
Az őskori emberhez kár visszamenni, mert őket jobbára ösztönlényekként kell elképzelni. Bár vitathatatlanul él bennük ebből a korból nem kevés ösztön. Evolúciós ugrással az Ókori görögöknél pedig már orgiákat találunk. Az álltalunk ma ismert romantikus szerelemről pedig a középkorig senki nem is beszélt.
Így és ilyen gondolatok vannak a felyemben a témával kapcsolatban. Választ keresek, ha úgy tetszik...
#5   2013. 02. 12. kedd 13:39
Ron79 Ron79
Szuper, mindkettőt olvastam, ill a Szexuálpszichológia volt a tankönyv amit használtunk, annak az irodalom listája tényleg használható! A miért élvezet a szex, hát ott sajnos totál nem értek egyett a szerzővel, ahogy a Szilágyi Vilmos sem. Szerintem nem lehet elkülöníteni a szociológiai hatásokat a ma emberében, ha csak nem egy elszigetelt, szinte őskori törzsközösségben élő csoportot vizsgálunk. De még ott is működnek különböző vallási és egyébb szabályok. De a Szilágyi könyv tényleg nagyon jó!
(Ez egy válasz X üzenetére (2013. 02. 12. kedd 12:57), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (857830)
2013. 02. 12. kedd 12:57
Hurráhurrá!!!
Akkor megragadnám az alkalmat és a téma iránt érdeklődőknek belinkelnék kettő+egy könyvet, ami ontopic lehet. Érdemes beleolvasni, mert elég közérthetően és logikusan felépítve taglalja a témát. (Képeket nem tartalmaznak) Talán lesz, aki érdeklődéssel olvassa és talán a ********** is elnézőek lesznek ezesetben.
Szexuálpszichológia
Miért élvezet a szex?
Szexuális funkciózavarok
Utóbbi nem szorosan kapcsolódik a témához, de biztos más is talál benne érdekességet, újdonságot, meghökkentőt, vagy éppen saját tapasztalataival egybevágót.

Ne feledjük: a tudás hatalom. wave

(moderálva)
#4   2013. 02. 12. kedd 13:31
Ron79 Ron79
Oké, írhatok még, de az én elméletem, nem egy kész elmélet. Én, ha úgy tetszik még keresem az álltalam elfogadhatónak tartott elméletet.
Tehát én úgy gondolom, hogy mindenféle társas érintkezés alapvető mozgató rugója az egyéni érdek, az ego. Így saját kielégülésemet keresem abban is, amikor többes szexben a párommal résztveszünk. Nem hiszek az önfeláldozó, neki jó akkor nekem jó szövegekben, mert az csak egy tudat állapot, amiről elmozdulva teljesen más képet kapunk.
A beleegyező, nem akarom, hogy mással legyél, de mivel te szeretnéd, hát megengedem típusú hozzá állás valamilyen kisebbrendűségi komplexusból vagy félelemből születőnek tartom. Egyik sem egy egészséges, hosszú távon fenntartható állapot.
A szexuális izgalom hatására meghozott döntések, még ha hosszútávra szólnak is ritkán átgondolt döntések, vagyis szinte biztosan másképp döntene az egyén ennek a beszűkült tudatállapotnak az elmúlása után, de!
A kérdés, milyen szövevényes lelki háttér vezet valakit/kiket a többes szexhez, hogyan élik meg, ha tetszik hogyan dolgozzák fel?
Kíváncsiság? Jó dolog, de az elmúlik az első pár alkalom után. Ösztön? Kizárt, mivel nem így vagyunk kódolva, ez evolúciós törvény!
Akkor mi az ami miatt sokadjára is részt vesz az ember ilyesmiben? Az élvezet, amit a vágyaink kielégítése okoz. De akkor miből táplálkozik ez a vágy? Mitől jött létre és miért nem lehet teljesen kielégíteni?
Az őskori emberhez kár visszamenni, mert őket jobbára ösztönlényekként kell elképzelni. Bár vitathatatlanul él bennük ebből a korból nem kevés ösztön. Evolúciós ugrással az Ókori görögöknél pedig már orgiákat találunk. Az álltalunk ma ismert romantikus szerelemről pedig a középkorig senki nem is beszélt.
Így és ilyen gondolatok vannak a felyemben a témával kapcsolatban. Választ keresek, ha úgy tetszik...
(Ez egy válasz ravenna üzenetére (2013. 02. 12. kedd 12:07), amit ide kattintva olvashatsz)
ravenna VIP Admin
2013. 02. 12. kedd 12:07
Lehet hogy nálam magasabb adminok ezt a beszélgetést átterik majd máshova.... de lássuk!

De lássuk. ha indítottad a vitát, fórumot akkor olvassuk először a Te gondolataid a témában!
#3   2013. 02. 12. kedd 12:57
X Törölt felhasználó (857830)
Hurráhurrá!!!
Akkor megragadnám az alkalmat és a téma iránt érdeklődőknek belinkelnék kettő+egy könyvet, ami ontopic lehet. Érdemes beleolvasni, mert elég közérthetően és logikusan felépítve taglalja a témát. (Képeket nem tartalmaznak) Talán lesz, aki érdeklődéssel olvassa és talán a ********** is elnézőek lesznek ezesetben.
Szexuálpszichológia
Miért élvezet a szex?
Szexuális funkciózavarok
Utóbbi nem szorosan kapcsolódik a témához, de biztos más is talál benne érdekességet, újdonságot, meghökkentőt, vagy éppen saját tapasztalataival egybevágót.

Ne feledjük: a tudás hatalom. wave

(moderálva)
#2   2013. 02. 12. kedd 12:07
ravenna ravenna VIP Admin
Lehet hogy nálam magasabb adminok ezt a beszélgetést átterik majd máshova.... de lássuk!

De lássuk. ha indítottad a vitát, fórumot akkor olvassuk először a Te gondolataid a témában!
#1   2013. 02. 12. kedd 11:51
Ron79 Ron79
Az "Izgat, ha megdugják a feleségemet" fórumban elhangzott utolsó pár bejegyzés és az ottani reakciók indították ezt a témát. Van már hasonló próbálkozás, bár ott csak az érzelmekről szól a téma.
Itt én, és remélhetőleg még páran a szexuális viselkedés nemekre jellemző sajátosságait és a nemek viszonyát, különösen a viselkedést meghatározó testi és lelki szükségleteket szeretnénk taglalni. Ezeknek a szükségleteknek a kielégítéséhez szükséges feltételekről is jó lenne beszélni, mint a tájékozódás, a választás, a megvalósítás lehetőségei és képességei! Mert valljuk be vannak páran akik különböző okokból, de már a tájokozódás alapvető kéességét is egy egy soros fórum bejegyzéssel el is intézik, mint " Segítsetek, hogyan vegyem rá az asszonyt egy hármasra."
Alapvetően azt vegyétek figyelembe mig megalkotjátok elméleteteket, hogy a sxexológia három fő területre osztja a szexuális viselkedést, mégpedig a nemi szerep-viselkedés (férfi-férfiként, nő-nőként viselkedik, illetve ennek a társadalmi elvárásokhoz való megfelelése), az erotikus viselkedés (ez gyakorlatilag a szűkebb értelemben vett szexuális viselkedés) és a fajfenntartó viselkedés (ez az amit jobbára a hormonok/ösztönök szabályoznak).

Mielőtt valaki úgy gondolja, hogy nálam van a bölcsek köve, nem, de vettem a fáradtságot és előkotortam a régi szexuálpszichológia tankönyvemet smile Így korrektebbül tudom felidézni a tanúltakat.

Szóval, hozza bátran mindenki az elméletét, beszéljük meg, de mindenkit kérek, hogy tartsuk egymást tiszteletben és az esetlegesen dúrva hangnemre is ésszerű válaszokat igyekezzünk adni.
 
... 9 10 11
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal

A téma adatai

Nyitotta: Ron79 Ron79
Nyitás ideje: 2013. 02. 12. kedd
Üzenetek: 211db
Utolsó üzenet: 2021. 04. 29. csütörtök
 

Hírek

2024. 04. 16. kedd 17:41
Lesbian College Coeds 13 Koleszos csajok akik a fasz helyett most egymás nyelvét, és a mindig megbízható keménységű és állóképességű felcsatolhatóst választják. Nagy nyalakodások, egymás vibrizése, és a felcsatolhatóssal való baszása. Letöltés - Lesbian College Coeds 13 Tovább
2024. 03. 25. hétfő 18:57
Meglátogatta egy angyal Meglátogatta egy angyal, aki azt mondta, a felnőtt tartalmak gyártása lesz a helyes út neki Nehéz, de jó döntést hozott, elmondása szerint. A 24 éves kanadai Alice Irving a Daily Starnak nyilatkozott arról, hogy egy álma késztette rá, hogy felnőttipari... Tovább
2024. 03. 05. kedd 19:46
Tényleg a méret a lényeg? Hatalmas tabu dőlt meg: ezt a legtöbb férfi rosszul tudja! Az embert, főként a fiatalokat nem hagyja nyugodni az örök kérdés: Tényleg a méret a lényeg? A téma leginkább a párválasztás kapcsán kerül elő és általában az idősebbek véleménye, hogy a... Tovább

Válts VIP tagságot! VIP infó

Válassz az alábbi csomagok közül:
Alap
30 nap
2688 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
Bronz
90 nap
6144 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
Ezüst
180 nap
9984 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
A legjobb ár/érték arány!
Arany
365 nap
14592 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
2 hónap
* 384 EUR/Huf árfolyammal számolva
 

GG Live magyar ÉLŐ chat!

Rosszlanyok.hu - Az országos szexpartner és masszázs kereső. Gyönyörű lányok. Csak valódi képek!
videkilany.hu
Erotikus Tartalom!
A GoldenGate oldalon található információk, linkek, képek és videók erotikus tartalmúak, az oldal a szexualitás témáját nyíltan, egyesek számára sértően kezeli. Amennyiben nem múltál el 18 éves, vagy a térségedben az oldal használata tilos, azaz jogszabályba vagy kötelező erejű előírásba ütközik, kérlek hagyd el az oldalt az [ MÉG NEM VAGYOK 18 ÉVES ] gombra kattintva.

Az oldalra történő belépés előtt figyelmesen olvasd el az alábbiakat, mert az [ ELMÚLTAM 18 ÉVES, ELFOGADOM ] gombra történő kattintással elfogadod a következő feltételeket:

1. Elmúltál 18 éves.
2. Semmilyen formában nem teszed lehetővé 18 évnél fiatalabb személynek a hozzáférést jelen oldal tartalmához.
3. A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban. (További információk)
4. Elfogadod az oldal felhasználási feltételeit és az adatkezelési tájékoztatót.
5. Nem tekinted meg vagy használod az oldalt olyan helyen, ahol ezzel a tevékenységgel törvényt, szabályozást, előírást, vagy helyi normát szegsz meg.
6. Az oldalt teljes mértékben saját felelősségedre látogatod.




Ez a weboldal és médiatartalmai kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük használjon szűrőprogramot!
Szűrőprogram letöltése és további információk itt!