Gennyzsákszem nappalija (nyitott, bárki bejöhet)
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

A téma leírása

A nappali egy medvebőrről szól, ahol egyesek dugnak, egyesek beszélgetnek, egyesek sütit esznek, egyesek alkoholt isznak, egyesek elmesélik örömüket, egyesek elmondják bánatukat, egyesek kérdéseket tesznek fel, egyesek válaszolnak, és egyesek csak úgy véletlenül betévednek...és egyesek felfedezik életük leszbi oldalát :)

Az eddigi hozzászólások

... 1644 1645 1646 1647 1648 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal
#14816   2007. 11. 11. vasárnap 10:34
tom1019 tom1019 VIP Admin


A Márton-nap és a libák!

Márton, 316-ban született egy római tribunus fiaként. 18 éves korában apja kívánságára a légió katonája lett, s a legenda szerint 18 éves volt, amikor palástját odaadta egy didergő koldusnak. Nem sokkal később Amiens-ben megkeresztelkedett, otthagyta a sereget és misszionárius lett, majd 371-ben a Loire menti Torus püspökévé választották. A hagyomány szerint Márton elbújt a nagy megtiszteltetés elől a libák között, de a nagy gágogás elárulta. A katonák, utazók, foglyok, rabok, parasztok, pásztorok pártfogója, patrónusa volt.

Úgy tudni, meggyőző és hiteles püspök volt, aki az imádságot és a lelkészséget össze tudta egyeztetni a jótékonysággal. Időszámításunk után 397-ben hunyt el.

Régen ezt a napot tartották az emberek a télkezdetnek. Ezen a napon fejezték be a mag és a szőlőszüretelést és elkezdődik a disznóvágások ideje. A 6. században ettől a naptól kezdődött a karácsonyig tartó ádvent. Ma már csak egy kis fényecske az ádvent előtt a nagy téli sötétségben. Az ünnepi étel a sült liba volt.

Ki volt Szent Márton?

Márton Savaria külvárosában született 316-ban vagy 317-ben A legenda szerint besorozták a római hadseregbe. Nemcsak vitézségével tűnt ki, hanem jóságával, a betegek és a szegények iránti részvétével is.

A legenda szerint egyszer Amiens városkapujánál télen megpillantott egy didergő koldust, s annyira megszánta, hogy köpönyegét levéve kettéhasította, s felét odavetette a szűkölködőnek. Ezután éjjel álmában megjelent neki Jézus, és tudomására hozta, hogy koldus alakjában vele tett jót.

A látomás hatására tizennyolc éves korában megkeresztelkedett, s húszévesen elhagyta a katonai pályát. Poitiers püspökéhez, Szent Hilariushoz csatlakozott, aki rövidesen kisebb egyházi méltósággá nevezte ki. Ezután hazatért, hogy a keresztény hitet terjessze. Később visszatért a franciaországi Poitiers-be, ahol kolostort alapított. 371 körül a nép és a papság Tours püspökévé választotta. Mint püspök továbbra is szigorú, önmegtartóztató életet élt, ő építette a város első keresztény kápolnáit, s a hagyományok szerint emberszeretete, jósága, irgalmassága, egyszerűsége, igazságossága, és kiváló szónoki képességei nagyon népszerűvé tették. Tours-hoz közel, Candes-ban halt meg 397 és 401 között.


Libák Márton napon

Márton nem vágyott a püspöki rangra. Inkább elbújt rajongói elől, remete szeretett volna lenni. A polgárok azonban mindenfelé keresték. Végül a libák közé menekült az istállóba. Ahogyan azonban a libák meghallották az emberek közeledését, gágogni kezdtek. Erre az emberek kinyitották az istállóajtót, a libák pedig elárulták Márton rejtekhelyét. Így ő is belenyugodott a közakaratba, s a libák közbenjárásával elfogadta a püspöki széket.


Klikkelj a normál/tömörített mérethez


(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 11. 11. vasárnap 09:36), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (94621)
2007. 11. 11. vasárnap 09:36
Ma van Márton napja.
Szent Márton Gallia nemzeti szentje, Pannóniában Sabaria városában született 316-ban vagy 317-ben. A középkor legnépszerübb szentje volt, kultusza hazánkban is virágzott. Emlékét helységnevek, imák és oltárképek egyaránt őrzik. A krónikák szerint Szent Márton napja a fizetés, tisztújítás, jobbágytartozás leróvásának napja volt. Az erdélyi pásztorok e-napon kérték járandóságukat. Sorra járták a házakat, köszöntőt mondtak, nyírfavesszőt ajándékoztak a gazdának, aki megőrizte és tavasszal az állatok kihajtására használta. A régiek a Márton napi időjárásból következtettek a télre, mondván: Ha Márton fehér lovon jön enyhe tél, ha barnán, kemény tél várható.
Eleink úgy tartották, aki Márton napján libát nem eszik, egész évben éhezik. Dobos C. József 1881-ben megjelent szakácskönyve szerint a lúd gazdasági szempontból tekintve a legszükségesebb háziállatokhoz tartozik, mert nemcsak a húsa hasznos, de zsírja finom ízénél fogva sokkal értékesebb a sertésénél, tolla pedig majdnem nélkülözhetetlen. Ami a máját illeti-az a legkényesebb inyencek által is méltányoltatik. Márton az újbor bírája, tartja a hiedelem, azaz ilyenkor már iható az újbor.

#14815   2007. 11. 11. vasárnap 09:59
MmePrune MmePrune VIP Admin
mijarossebbbb volt itt éjszaka???
átmegyünk a hálóba, erre a komáromiak elfoglalják a nappalit? nem elég, hogy elfoglalják, de még szét is chatelik??? ez vért kíván...vagy valami más testnedvet wink ...gondolkozom valami erős büntin...úgyis paprikás hangulatban vagyok...el kéne raknom 30 könyvet 3 könyvnyi helyre mf3 boxer

a másik...hipp megint vip??? nekem ez gyanús...vagy hipp nő vagy tom meleg hehe nyes
#14814   2007. 11. 11. vasárnap 09:52
X Törölt felhasználó (24620)
(wip=work in progress hehe )
(Ez egy válasz gazosgyuri üzenetére (2007. 11. 11. vasárnap 09:26), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 11. 11. vasárnap 09:26
Reggelt! wink

Meg wagyok elégedwe... eljen ...Hipp a wip...Moncy reggelit szerwíroz...Tom fönöx adakozik... wink

Nah...szép reggel ez kérem...csak ne kéne menni dógózóba...pfff...ez wan zavart1
#14813   2007. 11. 11. vasárnap 09:44
X Törölt felhasználó (24620)
de basszus, NÁLAD VAN VÍRUS, ha szexoldalt hoz be neked, mert nekem baromira nem.
(ne b-bosszatnsá' már)
Milyen szexoldal egyáltalán?! Hogy jön ide a szexoldal linkelése?!
(Ez egy válasz tom1019 üzenetére (2007. 11. 10. szombat 22:40), amit ide kattintva olvashatsz)
tom1019 VIP Admin
2007. 11. 10. szombat 22:40
ezért nem érdemes / szabad idegen, vagy kevésbé ismert és biztonságos szexoldalról belinkelni semmit, mert könnyen vírust is be lehet szopni vele!
#14812   2007. 11. 11. vasárnap 09:36
X Törölt felhasználó (94621)
Ma van Márton napja.
Szent Márton Gallia nemzeti szentje, Pannóniában Sabaria városában született 316-ban vagy 317-ben. A középkor legnépszerübb szentje volt, kultusza hazánkban is virágzott. Emlékét helységnevek, imák és oltárképek egyaránt őrzik. A krónikák szerint Szent Márton napja a fizetés, tisztújítás, jobbágytartozás leróvásának napja volt. Az erdélyi pásztorok e-napon kérték járandóságukat. Sorra járták a házakat, köszöntőt mondtak, nyírfavesszőt ajándékoztak a gazdának, aki megőrizte és tavasszal az állatok kihajtására használta. A régiek a Márton napi időjárásból következtettek a télre, mondván: Ha Márton fehér lovon jön enyhe tél, ha barnán, kemény tél várható.
Eleink úgy tartották, aki Márton napján libát nem eszik, egész évben éhezik. Dobos C. József 1881-ben megjelent szakácskönyve szerint a lúd gazdasági szempontból tekintve a legszükségesebb háziállatokhoz tartozik, mert nemcsak a húsa hasznos, de zsírja finom ízénél fogva sokkal értékesebb a sertésénél, tolla pedig majdnem nélkülözhetetlen. Ami a máját illeti-az a legkényesebb inyencek által is méltányoltatik. Márton az újbor bírája, tartja a hiedelem, azaz ilyenkor már iható az újbor.

#14811   2007. 11. 11. vasárnap 09:26
gazosgyuri gazosgyuri
Reggelt! wink

Meg wagyok elégedwe... eljen ...Hipp a wip...Moncy reggelit szerwíroz...Tom fönöx adakozik... wink

Nah...szép reggel ez kérem...csak ne kéne menni dógózóba...pfff...ez wan zavart1
#14810   2007. 11. 11. vasárnap 09:21
tom1019 tom1019 VIP Admin
Klikkelj a normál/tömörített mérethez




(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 11. 11. vasárnap 07:51), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (94621)
2007. 11. 11. vasárnap 07:51
Szia Moncy!
Hát ez van. Egyébként a megyeiek, Jenó, és Joel úriemberek voltak, hogy "kelenföldnél" kiszálltak, meghagyták a sikert egy "echte" nappalisnak. Itt jön be a képbe, Gyuri barátom, aki szintén nem orozta el a 15000.-ik hszt, pedig ő igazán megillette volna. Erre jön a macskásembör és jót röhög a csapaton, lenyúlja a kerek hsz-t. Wazzze hová szegődtem?
Találjatok ki csajok valami jó büntetést Tomnak, ne legyen olyan megelégedett képe.....
#14809   2007. 11. 11. vasárnap 09:16
tom1019 tom1019 VIP Admin
nem-nem,
semmi bunda nem volt (ha bezárnám, azt mások észreveszik... és törlés sem volt, mert biztosíthatlak rólla, hogy egy fatális véletlen "áldozata" lettem, ugyanis munka miatt telefonon felébresztettek, és fel kellett mennem a netre...különben topicot bezárni csak megfelelő jelzéssel/beírással lehet még az Adminkáknak is...)

ha "utálsz", az azt jelenti nálam, hogy nagyon is szeretsz...lásd Katicik példáját, aki folyamatosan könyörög, hogy vegyem el a szüzességét... eplus2 ...és vegyem feleségül...de nincs szerencséje, mert már foglalt vagyok (de most itt nem sorolnám a neveket, nem is mindegyiket ismered...de természetesen köztük vagy Te is... hehe )

Én is hoztam reggelit, mert a változatosság gyönyörködtet, mint a szexben:

(Ez egy válasz Moncy üzenetére (2007. 11. 11. vasárnap 07:37), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 11. 11. vasárnap 07:37
Ilyen nincs ....
Apa... mondtam már h. mennyire utállak???? mf1 nyes


Gondoltam... ááá elindítom a mosómasát és megcsípem a 15.000-iket...

tuti h. Apa bezárta a nappali ajtaját nyes nyes wink
#14808   2007. 11. 11. vasárnap 09:06
tom1019 tom1019 VIP Admin
A VIP tagság megint a Tied, mert az Adminok nem számítanak (hivatalosan nem vehetnek részt a "versenyekben", csak az amatőr kép v. videókban)!
Hétfőn intézem neked smile worship wave
(mondtam, hogy ki korán kell, VIP-et nyer! nyes )
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 11. 11. vasárnap 07:09), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (94621)
2007. 11. 11. vasárnap 07:09
Szép reggelt mindenkinek!
TOM megint elcsórta a kerek számot, gondolom csak azért, hogy ne kelljen ingyen VIP tagságot adni.
Wazze, ha előbb kelek fel.....

#14807   2007. 11. 11. vasárnap 08:17
Moncy Moncy VIP
Áááá hipp bátyám... béke van...

Bááár ha jól meggondolom...
Bünti?
Apa nem kap reggelit nyes Kicsit vigyázunk a vonalaira wink wave


(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 11. 11. vasárnap 07:51), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (94621)
2007. 11. 11. vasárnap 07:51
Szia Moncy!
Hát ez van. Egyébként a megyeiek, Jenó, és Joel úriemberek voltak, hogy "kelenföldnél" kiszálltak, meghagyták a sikert egy "echte" nappalisnak. Itt jön be a képbe, Gyuri barátom, aki szintén nem orozta el a 15000.-ik hszt, pedig ő igazán megillette volna. Erre jön a macskásembör és jót röhög a csapaton, lenyúlja a kerek hsz-t. Wazzze hová szegődtem?
Találjatok ki csajok valami jó büntetést Tomnak, ne legyen olyan megelégedett képe.....
#14806   2007. 11. 11. vasárnap 07:51
X Törölt felhasználó (94621)
Szia Moncy!
Hát ez van. Egyébként a megyeiek, Jenó, és Joel úriemberek voltak, hogy "kelenföldnél" kiszálltak, meghagyták a sikert egy "echte" nappalisnak. Itt jön be a képbe, Gyuri barátom, aki szintén nem orozta el a 15000.-ik hszt, pedig ő igazán megillette volna. Erre jön a macskásembör és jót röhög a csapaton, lenyúlja a kerek hsz-t. Wazzze hová szegődtem?
Találjatok ki csajok valami jó büntetést Tomnak, ne legyen olyan megelégedett képe.....
(Ez egy válasz Moncy üzenetére (2007. 11. 11. vasárnap 07:37), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 11. 11. vasárnap 07:37
Ilyen nincs ....
Apa... mondtam már h. mennyire utállak???? mf1 nyes


Gondoltam... ááá elindítom a mosómasát és megcsípem a 15.000-iket...

tuti h. Apa bezárta a nappali ajtaját nyes nyes wink
#14805   2007. 11. 11. vasárnap 07:37
Moncy Moncy VIP
Ilyen nincs ....
Apa... mondtam már h. mennyire utállak???? mf1 nyes


Gondoltam... ááá elindítom a mosómasát és megcsípem a 15.000-iket...

tuti h. Apa bezárta a nappali ajtaját nyes nyes wink
#14804   2007. 11. 11. vasárnap 07:09
X Törölt felhasználó (94621)
Szép reggelt mindenkinek!
TOM megint elcsórta a kerek számot, gondolom csak azért, hogy ne kelljen ingyen VIP tagságot adni.
Wazze, ha előbb kelek fel.....

#14803   2007. 11. 11. vasárnap 06:53
tom1019 tom1019 VIP Admin
Jó reggelt!
Ki korán kell "aranyat" lel! (de mi legyen a beigért VIP tagsággal?)
És ebben semmi bunda nem volt, lásd az előző hsz-t! eplus2


Klikkelj a normál/tömörített mérethez
#14802   2007. 11. 11. vasárnap 00:23
Jenó Jenó
A kővetkező 15.000 !!! Kiszálltam...

Egy echte nappalis jobban megérdemli...
#14801   2007. 11. 11. vasárnap 00:21
Joel_Fleischman Joel_Fleischman
Nya...s..gem! A megyében ott vagyok! mf1
(Ez egy válasz Jenó üzenetére (2007. 11. 11. vasárnap 00:13), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 11. 11. vasárnap 00:13
Múltkor is ezt mondtad, aztán csak sikerült !


Mondd csak nyugodtan, hogy álmos vagy... eplus2
#14800   2007. 11. 11. vasárnap 00:20
gazosgyuri gazosgyuri
Abba nm wersenyzek...ammá tutti...wesztenék ellened... crazya
(Ez egy válasz Jenó üzenetére (2007. 11. 11. vasárnap 00:18), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 11. 11. vasárnap 00:18
Délutános vagy ???? nyes eplus2

Következő verseny : ki kell fel reggel korábban ??
#14799   2007. 11. 11. vasárnap 00:18
Jenó Jenó
Délutános vagy ???? nyes eplus2

Következő verseny : ki kell fel reggel korábban ??
(Ez egy válasz gazosgyuri üzenetére (2007. 11. 11. vasárnap 00:15), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 11. 11. vasárnap 00:15
Én is megyek ma dógózóba...hallod tata... hehe
#14798   2007. 11. 11. vasárnap 00:15
gazosgyuri gazosgyuri
Én is megyek ma dógózóba...hallod tata... hehe
(Ez egy válasz Jenó üzenetére (2007. 11. 11. vasárnap 00:14), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 11. 11. vasárnap 00:14
Puhányok...pedig én még ma megyek dógozni is !!!
#14797   2007. 11. 11. vasárnap 00:14
Jenó Jenó
Puhányok...pedig én még ma megyek dógozni is !!!
(Ez egy válasz gazosgyuri üzenetére (2007. 11. 11. vasárnap 00:12), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 11. 11. vasárnap 00:12
Nah...akkor itten jóccakát... wave
 
... 1644 1645 1646 1647 1648 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal

A téma adatai

Nyitotta: iNfeSter iNfeSter
Nyitás ideje: 2007. 03. 30. péntek
Üzenetek: 47716db
Utolsó üzenet: 2024. 05. 13. hétfő
 

Hírek

2024. 04. 16. kedd 17:41
Lesbian College Coeds 13 Koleszos csajok akik a fasz helyett most egymás nyelvét, és a mindig megbízható keménységű és állóképességű felcsatolhatóst választják. Nagy nyalakodások, egymás vibrizése, és a felcsatolhatóssal való baszása. Letöltés - Lesbian College Coeds 13 Tovább
2024. 03. 25. hétfő 18:57
Meglátogatta egy angyal Meglátogatta egy angyal, aki azt mondta, a felnőtt tartalmak gyártása lesz a helyes út neki Nehéz, de jó döntést hozott, elmondása szerint. A 24 éves kanadai Alice Irving a Daily Starnak nyilatkozott arról, hogy egy álma késztette rá, hogy felnőttipari... Tovább
2024. 03. 05. kedd 19:46
Tényleg a méret a lényeg? Hatalmas tabu dőlt meg: ezt a legtöbb férfi rosszul tudja! Az embert, főként a fiatalokat nem hagyja nyugodni az örök kérdés: Tényleg a méret a lényeg? A téma leginkább a párválasztás kapcsán kerül elő és általában az idősebbek véleménye, hogy a... Tovább

Válts VIP tagságot! VIP infó

Válassz az alábbi csomagok közül:
Alap
30 nap
2688 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
Bronz
90 nap
6144 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
Ezüst
180 nap
9984 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
A legjobb ár/érték arány!
Arany
365 nap
14592 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
2 hónap
* 384 EUR/Huf árfolyammal számolva
 

GG Live magyar ÉLŐ chat!

Rosszlanyok.hu - Vidéki szexpartner kereső. Vidéki lányok. Csak valódi képek!
videkilany.hu
Erotikus Tartalom!
A GoldenGate oldalon található információk, linkek, képek és videók erotikus tartalmúak, az oldal a szexualitás témáját nyíltan, egyesek számára sértően kezeli. Amennyiben nem múltál el 18 éves, vagy a térségedben az oldal használata tilos, azaz jogszabályba vagy kötelező erejű előírásba ütközik, kérlek hagyd el az oldalt az [ MÉG NEM VAGYOK 18 ÉVES ] gombra kattintva.

Az oldalra történő belépés előtt figyelmesen olvasd el az alábbiakat, mert az [ ELMÚLTAM 18 ÉVES, ELFOGADOM ] gombra történő kattintással elfogadod a következő feltételeket:

1. Elmúltál 18 éves.
2. Semmilyen formában nem teszed lehetővé 18 évnél fiatalabb személynek a hozzáférést jelen oldal tartalmához.
3. A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban. (További információk)
4. Elfogadod az oldal felhasználási feltételeit és az adatkezelési tájékoztatót.
5. Nem tekinted meg vagy használod az oldalt olyan helyen, ahol ezzel a tevékenységgel törvényt, szabályozást, előírást, vagy helyi normát szegsz meg.
6. Az oldalt teljes mértékben saját felelősségedre látogatod.




Ez a weboldal és médiatartalmai kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük használjon szűrőprogramot!
Szűrőprogram letöltése és további információk itt!