Kinek mi a perverz a szexben és merjük e vállalni?
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

A téma leírása

"A perverzió az emberi viselkedés azon formáira vonatkozó kifejezés, amelyek eltérnek a hagyományostól és normálisnak tekintettől. Eredeti definíciója szerint "elhajlás az eredeti jelentéstől vagy tantól", szó szerint elfordulás a normáktól. A perverz szót többnyire pejoratív értelemben használjuk az ilyen viselkedést követő személyekre."

Élmények és eszmecsere.

Az eddigi hozzászólások

... 10 11 12 13 14 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal
#113   2015. 08. 24. hétfő 14:16
shámán shámán VIP
én a végén szeretem rá verni a csaj arcára a gecit. izgato a látvány.... nemtudom ez menyire számit perverzionak smile ???
#112   2015. 08. 24. hétfő 12:41
Gabriel_Grey Gabriel_Grey VIP Admin
Pedig ugyanarra gondolunk. Amíg valakiben gátlásokba ütközik a fantáziák megélése, és a mi társadalmunkban ez sajnos gyakori, addig nem is lesz képes azt igazán önfeledten élvezni. És amíg egy nyilvános fórumon sem lehet teljesen felvállalni, mert előítéletekkel és minősítgetésekkel kell megküzdeni, berögzült dogmákkal, addig ezekhez a fantáziákhoz partnert találni is nehezebb. Ezért az ideális partner az, aki ezeken már túllépett.
(Ez egy válasz X üzenetére (2015. 08. 24. hétfő 10:27), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (1129772)
2015. 08. 24. hétfő 10:27
...az van, hogy baromi egzakt megfogalmazással írtad meg azt, ami sokunkban "tüske a köröm alatt" és, hogy mennyire az, hogy mennyire lenyelni de kiköpni se tudjuk a témát, itt a példa: "nem csinál ügyet a vágyak kiéléséből" - így írja valaki, akinek - úgy néz ki - fingja sincs arról, amiről írtál -Vadócka- smile
#111   2015. 08. 24. hétfő 10:27
X Törölt felhasználó (1129772)
...az van, hogy baromi egzakt megfogalmazással írtad meg azt, ami sokunkban "tüske a köröm alatt" és, hogy mennyire az, hogy mennyire lenyelni de kiköpni se tudjuk a témát, itt a példa: "nem csinál ügyet a vágyak kiéléséből" - így írja valaki, akinek - úgy néz ki - fingja sincs arról, amiről írtál -Vadócka- smile
(Ez egy válasz X üzenetére (2015. 08. 23. vasárnap 17:30), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (805295) VIP
2015. 08. 23. vasárnap 17:30
Nekem az egyik ilyen már megírt "perverzióm".. hogy szeretkezés közben férfiak néznek... és nem is feltétlen élveznek rám.. de magukhoz nyúlnak és felizgulnak... Ez mondjuk egy nem olyan "túl extra" dolog lenne ugye? De mégis azt tapasztalom.. mikor akárcsak párban keresünk skype játékhoz partnereket.. hogy még úgy is elég nehéz kifogni azokat akiket valóban elképzelünk.. nem is tudom élőben hogyan lehet ennek kulturált módja.. Magyarországon valahogy még mindig gyerekcipőben jár ez a dolog a szexualitás és a vágyak kiélését illetően.. sok dolog ami mondjuk Hollandiában vagy a németeknél már ősidők óta nem egy nagy különlegesség és nem is tekintenek rá perverzióként, csak emberi.. testi vágyak természetes kiéléseként.. az nálunk még mindig nagy vaszizdasz.. és igazából nincs meg a megfelelő "fóruma" sem ahol nem csak beszólogatással találkozik az ember.. és legfőképp nincsenek meg a fizikai helyszínei sem a dolognak.. És ne mondja nekem senki a szexmozikat.. meg a kétes swinger klubokat.. ahova többnyire már csak olyan (mondjuk úgy finoman) nem túl ápolt és nőt ezer éve látott férfihordák járnak.. akik másol már nem jutnának szexhez (tisztelet a kivételeknek, mert talán akadnak azért ilyenek).. Szóval érdekes dolog.. hogy valójában mi is a perverzió. Az igazi perverzió az.. hogy valaki másnak beszólogatok és név nélkül arctalanul bírálom és ócsárolom a vágyait.. és ez még el is szórakoztat... Sajnos rengetegen vannak ilyenek. Sajnos nincs még meg a megfelelő hozzáállás és érettség az emberekben itthon ehhez!
#110   2015. 08. 24. hétfő 09:39
Gabriel_Grey Gabriel_Grey VIP Admin
Élőben úgy lehet ennek kultúrált módja, ha megismerkedtek egy olyan harmadik féllel, aki nemcsak szimpatikus, de kellően nyitott és "laza" is ebben a témában. Aki - ahogy írtad is - nem csinál ügyet a vágyak kiéléséből, és aki mellett nem azon kell rágódni, "vajon mit szól hozzá". Akinek nem okoz gátlást, hogy titeket néz, és közben magához nyúl. Vagy bármi is a vágy, annak kiélése szimpla élvezet és nem valamiféle menekülés vagy próbálkozás. Aki nem bizonyítani akar (magának, nektek), hanem tisztán és kultúráltan képes élvezni az élvezni valót. Na, ha ilyen emberrel találkozok, akkor ti sem fogtok rágódni a továbbiakon. smile

És ahogy előttem is írták, amit minden résztvevő élvez, és sem nekik, sem másoknak nem okoz kárt, problémát, az onnantól kezdve nem perverz, legyen az bármi.
(Ez egy válasz X üzenetére (2015. 08. 23. vasárnap 17:30), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (805295) VIP
2015. 08. 23. vasárnap 17:30
Nekem az egyik ilyen már megírt "perverzióm".. hogy szeretkezés közben férfiak néznek... és nem is feltétlen élveznek rám.. de magukhoz nyúlnak és felizgulnak... Ez mondjuk egy nem olyan "túl extra" dolog lenne ugye? De mégis azt tapasztalom.. mikor akárcsak párban keresünk skype játékhoz partnereket.. hogy még úgy is elég nehéz kifogni azokat akiket valóban elképzelünk.. nem is tudom élőben hogyan lehet ennek kulturált módja.. Magyarországon valahogy még mindig gyerekcipőben jár ez a dolog a szexualitás és a vágyak kiélését illetően.. sok dolog ami mondjuk Hollandiában vagy a németeknél már ősidők óta nem egy nagy különlegesség és nem is tekintenek rá perverzióként, csak emberi.. testi vágyak természetes kiéléseként.. az nálunk még mindig nagy vaszizdasz.. és igazából nincs meg a megfelelő "fóruma" sem ahol nem csak beszólogatással találkozik az ember.. és legfőképp nincsenek meg a fizikai helyszínei sem a dolognak.. És ne mondja nekem senki a szexmozikat.. meg a kétes swinger klubokat.. ahova többnyire már csak olyan (mondjuk úgy finoman) nem túl ápolt és nőt ezer éve látott férfihordák járnak.. akik másol már nem jutnának szexhez (tisztelet a kivételeknek, mert talán akadnak azért ilyenek).. Szóval érdekes dolog.. hogy valójában mi is a perverzió. Az igazi perverzió az.. hogy valaki másnak beszólogatok és név nélkül arctalanul bírálom és ócsárolom a vágyait.. és ez még el is szórakoztat... Sajnos rengetegen vannak ilyenek. Sajnos nincs még meg a megfelelő hozzáállás és érettség az emberekben itthon ehhez!
#109   2015. 08. 23. vasárnap 22:08
Caracas79 Caracas79
Leírtad a lényeget!Elutasítás vagy elfogadás.Akik elutasítanak,azok pejoratív értelemben használják a perverz kifejezést.De visszakanyarodva a topik tematikájához,nekem kedvencem a kikötözés és a szerepjáték. wink
(Ez egy válasz plasticman64 üzenetére (2015. 08. 23. vasárnap 21:12), amit ide kattintva olvashatsz)
2015. 08. 23. vasárnap 21:12
Az én véleményem szerint semmi sem perverzió azoknak, akik azt élvezik. Akik valamit elutasítanak, megvetnek, azoknak bármi lehet perverz. Ha 2 (vagy több) ember élvezi, akkor az nem perverz. Tehát az sem perverz, ha néznek szex közben és maszturbálnak.
#108   2015. 08. 23. vasárnap 21:12
plasticman64 plasticman64
Az én véleményem szerint semmi sem perverzió azoknak, akik azt élvezik. Akik valamit elutasítanak, megvetnek, azoknak bármi lehet perverz. Ha 2 (vagy több) ember élvezi, akkor az nem perverz. Tehát az sem perverz, ha néznek szex közben és maszturbálnak.
(Ez egy válasz X üzenetére (2015. 08. 23. vasárnap 17:30), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (805295) VIP
2015. 08. 23. vasárnap 17:30
Nekem az egyik ilyen már megírt "perverzióm".. hogy szeretkezés közben férfiak néznek... és nem is feltétlen élveznek rám.. de magukhoz nyúlnak és felizgulnak... Ez mondjuk egy nem olyan "túl extra" dolog lenne ugye? De mégis azt tapasztalom.. mikor akárcsak párban keresünk skype játékhoz partnereket.. hogy még úgy is elég nehéz kifogni azokat akiket valóban elképzelünk.. nem is tudom élőben hogyan lehet ennek kulturált módja.. Magyarországon valahogy még mindig gyerekcipőben jár ez a dolog a szexualitás és a vágyak kiélését illetően.. sok dolog ami mondjuk Hollandiában vagy a németeknél már ősidők óta nem egy nagy különlegesség és nem is tekintenek rá perverzióként, csak emberi.. testi vágyak természetes kiéléseként.. az nálunk még mindig nagy vaszizdasz.. és igazából nincs meg a megfelelő "fóruma" sem ahol nem csak beszólogatással találkozik az ember.. és legfőképp nincsenek meg a fizikai helyszínei sem a dolognak.. És ne mondja nekem senki a szexmozikat.. meg a kétes swinger klubokat.. ahova többnyire már csak olyan (mondjuk úgy finoman) nem túl ápolt és nőt ezer éve látott férfihordák járnak.. akik másol már nem jutnának szexhez (tisztelet a kivételeknek, mert talán akadnak azért ilyenek).. Szóval érdekes dolog.. hogy valójában mi is a perverzió. Az igazi perverzió az.. hogy valaki másnak beszólogatok és név nélkül arctalanul bírálom és ócsárolom a vágyait.. és ez még el is szórakoztat... Sajnos rengetegen vannak ilyenek. Sajnos nincs még meg a megfelelő hozzáállás és érettség az emberekben itthon ehhez!
#107   2015. 08. 23. vasárnap 20:13
Caracas79 Caracas79
Tisztelt Hölgyem!Tökéletes meglátásról tett tanúbizonyságot a hozzászólásában!Sajnos egy olyan országban élünk,ami bár jobb sorsra érdemes lenne,de az itt élők politikai,etnikai,nemi orientálságbéli identitástól függetlenül nagyrészt mind intellektuálisan,mind emocionálisan finoman szólva is alulfejlettek!Ha diszkrét módon,figyelembe véve a másik akaratát,és felelősséget érezve egymás irányába védekezve élik vágyaikat,legyen az párcsere,gang-bang,szado-mazo,kikötözés,vagy bármi más akár hetero,akár homo,vagy ép biszex alapon,az engem nem zavar,nem háborít fel!További erotikus örömökben gazdag szép napot kívánok! wink
(Ez egy válasz X üzenetére (2015. 08. 23. vasárnap 17:30), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (805295) VIP
2015. 08. 23. vasárnap 17:30
Nekem az egyik ilyen már megírt "perverzióm".. hogy szeretkezés közben férfiak néznek... és nem is feltétlen élveznek rám.. de magukhoz nyúlnak és felizgulnak... Ez mondjuk egy nem olyan "túl extra" dolog lenne ugye? De mégis azt tapasztalom.. mikor akárcsak párban keresünk skype játékhoz partnereket.. hogy még úgy is elég nehéz kifogni azokat akiket valóban elképzelünk.. nem is tudom élőben hogyan lehet ennek kulturált módja.. Magyarországon valahogy még mindig gyerekcipőben jár ez a dolog a szexualitás és a vágyak kiélését illetően.. sok dolog ami mondjuk Hollandiában vagy a németeknél már ősidők óta nem egy nagy különlegesség és nem is tekintenek rá perverzióként, csak emberi.. testi vágyak természetes kiéléseként.. az nálunk még mindig nagy vaszizdasz.. és igazából nincs meg a megfelelő "fóruma" sem ahol nem csak beszólogatással találkozik az ember.. és legfőképp nincsenek meg a fizikai helyszínei sem a dolognak.. És ne mondja nekem senki a szexmozikat.. meg a kétes swinger klubokat.. ahova többnyire már csak olyan (mondjuk úgy finoman) nem túl ápolt és nőt ezer éve látott férfihordák járnak.. akik másol már nem jutnának szexhez (tisztelet a kivételeknek, mert talán akadnak azért ilyenek).. Szóval érdekes dolog.. hogy valójában mi is a perverzió. Az igazi perverzió az.. hogy valaki másnak beszólogatok és név nélkül arctalanul bírálom és ócsárolom a vágyait.. és ez még el is szórakoztat... Sajnos rengetegen vannak ilyenek. Sajnos nincs még meg a megfelelő hozzáállás és érettség az emberekben itthon ehhez!
#106   2015. 08. 23. vasárnap 19:03
cickosfiu cickosfiu
Kiragadtam Vadocka írásából egy mondatott
"Szóval érdekes dolog.. hogy valójában mi is a perverzió"
...............
kb 42 éves koromig heteroként éltem az életem
aztán történt valami megvilágosultam vagy megzakkkkantam
mindegy hogy minek nevezzük vigyor2
de a mostani állapot úgy néz ki

44 évesen FIUKÉNT mellekkel (imádom ö-ket ) nöies vonásokkal nöi és férfi vágyakkal élem a mindennapokat viszont az életem résztvevői ugyan azok........ akik nem teljesen értik a változást
viszont én igy érzem teljesebbnek az életem ezzel a perverz szexuális vággyal
#105   2015. 08. 23. vasárnap 17:30
X Törölt felhasználó (805295) VIP
Nekem az egyik ilyen már megírt "perverzióm".. hogy szeretkezés közben férfiak néznek... és nem is feltétlen élveznek rám.. de magukhoz nyúlnak és felizgulnak... Ez mondjuk egy nem olyan "túl extra" dolog lenne ugye? De mégis azt tapasztalom.. mikor akárcsak párban keresünk skype játékhoz partnereket.. hogy még úgy is elég nehéz kifogni azokat akiket valóban elképzelünk.. nem is tudom élőben hogyan lehet ennek kulturált módja.. Magyarországon valahogy még mindig gyerekcipőben jár ez a dolog a szexualitás és a vágyak kiélését illetően.. sok dolog ami mondjuk Hollandiában vagy a németeknél már ősidők óta nem egy nagy különlegesség és nem is tekintenek rá perverzióként, csak emberi.. testi vágyak természetes kiéléseként.. az nálunk még mindig nagy vaszizdasz.. és igazából nincs meg a megfelelő "fóruma" sem ahol nem csak beszólogatással találkozik az ember.. és legfőképp nincsenek meg a fizikai helyszínei sem a dolognak.. És ne mondja nekem senki a szexmozikat.. meg a kétes swinger klubokat.. ahova többnyire már csak olyan (mondjuk úgy finoman) nem túl ápolt és nőt ezer éve látott férfihordák járnak.. akik másol már nem jutnának szexhez (tisztelet a kivételeknek, mert talán akadnak azért ilyenek).. Szóval érdekes dolog.. hogy valójában mi is a perverzió. Az igazi perverzió az.. hogy valaki másnak beszólogatok és név nélkül arctalanul bírálom és ócsárolom a vágyait.. és ez még el is szórakoztat... Sajnos rengetegen vannak ilyenek. Sajnos nincs még meg a megfelelő hozzáállás és érettség az emberekben itthon ehhez!
#104   2013. 09. 17. kedd 18:52
Nyúlmedve Nyúlmedve
Bármi, amit túlzásba visznek, ami függőséget okoz az hosszú távon jellemtorzító és káros lehet. Ezt nem vonom kétségbe. Ám nem véletlenül van ott a "lehet" szócska. smile
Bármi, ami örömforrás, és tudják a helyén kezelni azt, illetve nem csak együtt tudnak élni vele elfogadón, de még alakítani, formálni, kezelni is tudják a vele előtörő, illetve a reá vonatkozó vágyat, az nagy valószínűséggel inkább épülésére válik a gondolkodó embereknek, és nem kárukra.
(Ez egy válasz X üzenetére (2013. 09. 17. kedd 06:30), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (857830)
2013. 09. 17. kedd 06:30
Értem, hogy extraxl mire gondolt, szerintem azért is jó az ő definíciója, mert egyértelműbben húz határvonalat.
Pusztán attól, hogy valami örömforrás (akár egyedül, akár többedmagaddal) még korántsem biztos, hogy hosszabb távon nem lesz problémák forrása. Hülye párhuzammal (a destruktivitásból és a függőségből adódóan): a drog is örömforrás pedig bizonyos keretek között (eleinte) másokat nem zavar, nem veszélyeztet. A teljes folyamatot tekintve viszont... a szexben is lehetne ilyesmit találni. Eleinte izgalmas, különleges, aztán fokozatosan monomániává alakul, eltávolít a 'normális' élvezetektől. Megváltoztatja a személyiséget.
Ne egy-egy adott alkalmat nézz, hanem egy hosszabb időszakot, a folyamatot, a tendenciát.
#103   2013. 09. 17. kedd 08:33
X Törölt felhasználó (745787)
Jó lenne tudatosítani a "perverzió" szó két jelentését.

1., A sokszor monomániássá, destruktívvá váló, résztvevő felek egyikét vagy mindegyikét testi vagy lelki értelemben károsító viselkedés forma, ami társadalmi értelemben deviancia, de sokszor minősített bűncslekmény.

2., Az általánosságban elfogadott szexuális viselkedés határait tágító, a felek mindegyikének belegyezésével történő, vágyak kontrollált megélése.

A 2.ból lehet 1. ha az monomániává, vagy egyéb módon rombolóvá válik. Másik esetben a 2. tipusból egy bizonyos idő alatt társadalmilag teljesen elfogadott, sőt megkívànt szexuális viselkedés is lehet. Nézzük pl. az orális szexet, vagy az őt néhány évvel követő anál szexet. Rengeteg példa lehet még.
#102   2013. 09. 17. kedd 08:00
X Törölt felhasználó (857830)
A tudatosság fontos. Szerinted felpörgetett állapotban sikerül-e mindig tudatosnak maradni? (Most lényegtelen, hogy kell-e vagy sem) Egyébként jó, hogy felmerült az asphyxia. Na, ez pont az a terület, ahol esélyes, hogy előb-utóbb egyszeri kalandba keveredik az ember. Nyilván sok értelme nincs a dogmatikus tiltásoknak, sokaknál pont úgy sikerül értelmezni, hogy meg akarják fosztani valamitől és már csak azért is ki kell próbálni. Mégis úgy érzem, a korlátok nélküli szabadság vezethet oda sokszor, hogy végképp bezáródsz egy világba. Csak ábránd, a korlátlan szabadság, hiszen az idő és az evolúció nem ismer kegyelmet.
(Ez egy válasz ravenna üzenetére (2013. 09. 17. kedd 07:38), amit ide kattintva olvashatsz)
ravenna VIP Admin
2013. 09. 17. kedd 07:38
winger fórumozó társunk jól feszíti a dolgokat.
Számomra mi a perverz. Hos, ahogy megfogalmazta winger, van az a bizonyos határ. Számomra nem a határon állás a szélsőség, ameddig elmennék, hanem a határ előtt állok meg. Ha valaki tudatosan a határokat feszíti, nekem az perverz. Így tudom hogy a szexben mi vonz, és mi nem és ha érzem, tudom hogy arrafelé járunk, még előbb jelzem hogy állj.
Az emberi elme valóban végtelen, de aki a határon jár, átélhet olyat, hogy nem veszi észre a jelet hogy elég, és könnyen visszafordíthatatlanná válik minden!
#101   2013. 09. 17. kedd 07:38
ravenna ravenna VIP Admin
winger fórumozó társunk jól feszíti a dolgokat.
Számomra mi a perverz. Hos, ahogy megfogalmazta winger, van az a bizonyos határ. Számomra nem a határon állás a szélsőség, ameddig elmennék, hanem a határ előtt állok meg. Ha valaki tudatosan a határokat feszíti, nekem az perverz. Így tudom hogy a szexben mi vonz, és mi nem és ha érzem, tudom hogy arrafelé járunk, még előbb jelzem hogy állj.
Az emberi elme valóban végtelen, de aki a határon jár, átélhet olyat, hogy nem veszi észre a jelet hogy elég, és könnyen visszafordíthatatlanná válik minden!
#100   2013. 09. 17. kedd 07:26
X Törölt felhasználó (857484)
Milyen teóriákat gyártanak itt az emberek. Fantáziáltok a jó szexről? Perverzió: minden olyan, amit egy kapcsolaton kívül álló nem tud tolerálni! Tehát, ha egy volt csajom azt élvezte, hogy mikor masztizott, én szájba hugyoztam, elmondva elég perverz, de átélni gyönyörű. Vagy mikor könyörgött egy másik, hogy fojtogassam, mert azt élvezi, és addig csináljam, amíg érzem az ujjaimon a szívverését, ahogy az életéért küzd, ez sem hétköznapi. nincs határ, hisz az emberi elme végtelen. Egy dologra kell figyelni: senki ne sérüljön! Legyen egy jel, ami felold minden élvezetet, és visszalök a valóságba! Szóval írogassatok hozzászólásokat, de azok elméleti síkon mozognak. "örömélmény" - látszik, hogy ha már hátulról tolja a párját, és a kolléganőjére fantáziál közben, az már perverzió. Mindenkinél más a határ! - de ez így jó crazya
#99   2013. 09. 17. kedd 06:30
X Törölt felhasználó (857830)
Értem, hogy extraxl mire gondolt, szerintem azért is jó az ő definíciója, mert egyértelműbben húz határvonalat.
Pusztán attól, hogy valami örömforrás (akár egyedül, akár többedmagaddal) még korántsem biztos, hogy hosszabb távon nem lesz problémák forrása. Hülye párhuzammal (a destruktivitásból és a függőségből adódóan): a drog is örömforrás pedig bizonyos keretek között (eleinte) másokat nem zavar, nem veszélyeztet. A teljes folyamatot tekintve viszont... a szexben is lehetne ilyesmit találni. Eleinte izgalmas, különleges, aztán fokozatosan monomániává alakul, eltávolít a 'normális' élvezetektől. Megváltoztatja a személyiséget.
Ne egy-egy adott alkalmat nézz, hanem egy hosszabb időszakot, a folyamatot, a tendenciát.
(Ez egy válasz Nyúlmedve üzenetére (2013. 09. 16. hétfő 21:25), amit ide kattintva olvashatsz)
2013. 09. 16. hétfő 21:25
"A szexuális viselkedés akkor egészséges (és „normális”), ha örömélményt nyújt és nem ártalmas; a közös szexuális viselkedést pedig megértésen alapuló egyetértés vezérli.."

Ez így igaz. De ez nem zárja ki azt, hogy a perverzió örömélményt nyújthat mindkét fél számára, és azt sem zárja ki, hogy ártalmatlan lehet mindenki számára.
Ám tény, bármi, ami sérülést okozhat, árthat, akarata ellenére lehet a másiknak, az káros, nem kívánatos. De nem okvetlenül perverzió. Hogy egy sarkított (bár sajnos létező) példát is hadd mondjak ez utóbbira... vannak férfiak, akik annyira önzőek, hogy nem foglalkoznak a nőkkel, csak saját magukkal. Nem foglalkoznak az előjátékkal, a nő kívánós hangulatba hozásával. Bedug, reszel, élvez, lefordul, slicc felhúz. A nő meg majd megoldja... Ez nem perverzió, de nem hogy élvezetet nem nyújt a másiknak, de még fájdalmat, sőt akár (testi és lelki) sérülést is okozhat.
#98   2013. 09. 16. hétfő 21:25
Nyúlmedve Nyúlmedve
"A szexuális viselkedés akkor egészséges (és „normális”), ha örömélményt nyújt és nem ártalmas; a közös szexuális viselkedést pedig megértésen alapuló egyetértés vezérli.."

Ez így igaz. De ez nem zárja ki azt, hogy a perverzió örömélményt nyújthat mindkét fél számára, és azt sem zárja ki, hogy ártalmatlan lehet mindenki számára.
Ám tény, bármi, ami sérülést okozhat, árthat, akarata ellenére lehet a másiknak, az káros, nem kívánatos. De nem okvetlenül perverzió. Hogy egy sarkított (bár sajnos létező) példát is hadd mondjak ez utóbbira... vannak férfiak, akik annyira önzőek, hogy nem foglalkoznak a nőkkel, csak saját magukkal. Nem foglalkoznak az előjátékkal, a nő kívánós hangulatba hozásával. Bedug, reszel, élvez, lefordul, slicc felhúz. A nő meg majd megoldja... Ez nem perverzió, de nem hogy élvezetet nem nyújt a másiknak, de még fájdalmat, sőt akár (testi és lelki) sérülést is okozhat.
(Ez egy válasz Demona üzenetére (2013. 09. 16. hétfő 19:57), amit ide kattintva olvashatsz)
Demona VIP Admin
2013. 09. 16. hétfő 19:57
A szexuális viselkedés akkor egészséges (és „normális”), ha örömélményt nyújt és nem ártalmas; a közös szexuális viselkedést pedig megértésen alapuló egyetértés vezérli..
Perverzió pedig, ha a szexualitás nem örömforrás, hanem veszélyforrás, ha kényszeres jellegű, destruktiv, megterhelő és függőségben tart vagy alig befolyásolható.
#97   2013. 09. 16. hétfő 19:57
Demona Demona VIP Admin
A szexuális viselkedés akkor egészséges (és „normális”), ha örömélményt nyújt és nem ártalmas; a közös szexuális viselkedést pedig megértésen alapuló egyetértés vezérli..
Perverzió pedig, ha a szexualitás nem örömforrás, hanem veszélyforrás, ha kényszeres jellegű, destruktiv, megterhelő és függőségben tart vagy alig befolyásolható.
#96   2013. 09. 16. hétfő 17:29
Nyúlmedve Nyúlmedve
Igazándiból lehetne a kurvázás is perverzió az "aszerinti" definíció szerint.

Szerintem az a perverzió, ami ellentétes az ösztöni viselkedéssel, és mindez mellett vagy azt támogatva nem harmonizál a (többségi) társadalom (tehát a többség) nézeteivel, viselkedésmintáival.

Hímbivaly. Amúgy szerintem a perverzió és a deviancia kéz a kézben járnak. Egyikből következhet a másik. smile
"A deviancia olyan magatartás, mely megszegi a közösség vagy társadalom nagy része által elfogadott normákat. Fogalma meglehetősen tág."
"A perverzió az emberi viselkedés azon formáira vonatkozó kifejezés, amelyek eltérnek a hagyományostól és normálisnak tekintettől. Eredeti definíciója szerint "elhajlás az eredeti jelentéstől vagy tantól", szó szerint elfordulás a normáktól. A perverz szót többnyire pejoratív értelemben használjuk az ilyen viselkedést követő személyekre. A perverzió különbözik a deviáns viselkedéstől, ami a társadalmi szabályok szándékos felrúgását jelenti (bár a kettő vonatkozhat egyazon fajta viselkedésre)."
(Ez egy válasz X üzenetére (2013. 09. 16. hétfő 11:51), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (857830)
2013. 09. 16. hétfő 11:51
... Ami a két vagy több fél szabad akaratából történik, mindenki beleegyezésével és élvezetére az NEM perverzió...

No igen, de ennek alapján a kurvázás is perverziónak minősíthető...mert a beleegyezés és az akarat még megvan, de a kölcsönös öröm ritkán. A többi, általad írt dologgal egyetértek.

...Ok, de nem a végletekre céloztam...

Persze, gondoltam, de te kérdezted, miért negatív egy perverzió megítélése, és szerintem azért, mert a fogalom nagyon sokmindenre ráhúzható és ebbe a halmazba a szélsőségek is beleférnek. Talán valóban lehetne külön csoportba gyűjteni és külön névvel illetni a jelenleg károsnak és elítélendőnek tartottakat gyűjteni.
#95   2013. 09. 16. hétfő 12:28
X Törölt felhasználó (745787)
Méghogy nem élvezik!? smile

Amikor megkapják a pénzt akkor van egy fajta orgazmus! nyes

Szóval az is egy deviáns szexuális magatartás, de semmiképp nem perverzió, hogy bonyolult legyen az élet. smile
(Ez egy válasz X üzenetére (2013. 09. 16. hétfő 11:51), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (857830)
2013. 09. 16. hétfő 11:51
... Ami a két vagy több fél szabad akaratából történik, mindenki beleegyezésével és élvezetére az NEM perverzió...

No igen, de ennek alapján a kurvázás is perverziónak minősíthető...mert a beleegyezés és az akarat még megvan, de a kölcsönös öröm ritkán. A többi, általad írt dologgal egyetértek.

...Ok, de nem a végletekre céloztam...

Persze, gondoltam, de te kérdezted, miért negatív egy perverzió megítélése, és szerintem azért, mert a fogalom nagyon sokmindenre ráhúzható és ebbe a halmazba a szélsőségek is beleférnek. Talán valóban lehetne külön csoportba gyűjteni és külön névvel illetni a jelenleg károsnak és elítélendőnek tartottakat gyűjteni.
#94   2013. 09. 16. hétfő 11:51
X Törölt felhasználó (857830)
... Ami a két vagy több fél szabad akaratából történik, mindenki beleegyezésével és élvezetére az NEM perverzió...

No igen, de ennek alapján a kurvázás is perverziónak minősíthető...mert a beleegyezés és az akarat még megvan, de a kölcsönös öröm ritkán. A többi, általad írt dologgal egyetértek.

...Ok, de nem a végletekre céloztam...

Persze, gondoltam, de te kérdezted, miért negatív egy perverzió megítélése, és szerintem azért, mert a fogalom nagyon sokmindenre ráhúzható és ebbe a halmazba a szélsőségek is beleférnek. Talán valóban lehetne külön csoportba gyűjteni és külön névvel illetni a jelenleg károsnak és elítélendőnek tartottakat gyűjteni.
(Ez egy válasz X üzenetére (2013. 09. 16. hétfő 11:12), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (745787)
2013. 09. 16. hétfő 11:12
A perverzió szónak két jelentése van. Az eredeti a szűkebb jelentés valamiféle deviáns szexuális magatartást jelent. Adott esetben mi számít deviánsnak az kultúra és társadalom fűggő. Időben változhat a perverzió halmaz tartalma...

Ma ebbe a szűkebb jelentésbe olyan dolog tartozik, ahol az egyik félnek nincs meg a beleegyezése. Ami a két vagy több fél szabad akaratából történik, mindenki beleegyezésével és élvezetére az NEM perverzió.

A tágabb jelentés valami olyan szokásostól eltérő szexuális viselkedést jelentheti, ami valamilyen irányban tágítja a szex lehetőségét.

A két dolog között nagyon kicsi a valódi átfedés, még akkor sem, ha eredetükben van közös.
 
... 10 11 12 13 14 ...
Sorrend: Legújabb előreLegrégebbi előre hozzászólás / oldal

A téma adatai

Nyitás ideje: 2008. 07. 05. szombat
Üzenetek: 333db
Utolsó üzenet: 2022. 02. 09. szerda
 

Hírek

2024. 03. 25. hétfő 18:57
Meglátogatta egy angyal Meglátogatta egy angyal, aki azt mondta, a felnőtt tartalmak gyártása lesz a helyes út neki Nehéz, de jó döntést hozott, elmondása szerint. A 24 éves kanadai Alice Irving a Daily Starnak nyilatkozott arról, hogy egy álma késztette rá, hogy felnőttipari... Tovább
2024. 03. 05. kedd 19:46
Tényleg a méret a lényeg? Hatalmas tabu dőlt meg: ezt a legtöbb férfi rosszul tudja! Az embert, főként a fiatalokat nem hagyja nyugodni az örök kérdés: Tényleg a méret a lényeg? A téma leginkább a párválasztás kapcsán kerül elő és általában az idősebbek véleménye, hogy a... Tovább
2024. 03. 04. hétfő 12:58
Póló alatti titkok: Hogyan változtasd meg a mellény-edet nyárra? A nyár közeledtével, amikor a hőmérő higanyszála és a nappalok hossza egyaránt az egekbe szökik, sokan közülünk kezdünk pánikszerűen a szekrény mélyére rejtett pólók után kutatni. De mi van akkor, ha a póló alatt nem a várt "beach body",... Tovább

Válts VIP tagságot! VIP infó

Válassz az alábbi csomagok közül:
Alap
30 nap
2688 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
Bronz
90 nap
6144 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
Ezüst
180 nap
9984 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
1 hónap
A legjobb ár/érték arány!
Arany
365 nap
14592 Ft *
VIP-et váltok!
 Bankkártyás, egyszeri díj
megtakarítás:
2 hónap
* 384 EUR/Huf árfolyammal számolva
 

GG Live magyar ÉLŐ chat!

Rosszlanyok.hu - Az országos szexpartner és masszázs kereső. Gyönyörű lányok. Csak valódi képek!
Erotikus Tartalom!
A GoldenGate oldalon található információk, linkek, képek és videók erotikus tartalmúak, az oldal a szexualitás témáját nyíltan, egyesek számára sértően kezeli. Amennyiben nem múltál el 18 éves, vagy a térségedben az oldal használata tilos, azaz jogszabályba vagy kötelező erejű előírásba ütközik, kérlek hagyd el az oldalt az [ MÉG NEM VAGYOK 18 ÉVES ] gombra kattintva.

Az oldalra történő belépés előtt figyelmesen olvasd el az alábbiakat, mert az [ ELMÚLTAM 18 ÉVES, ELFOGADOM ] gombra történő kattintással elfogadod a következő feltételeket:

1. Elmúltál 18 éves.
2. Semmilyen formában nem teszed lehetővé 18 évnél fiatalabb személynek a hozzáférést jelen oldal tartalmához.
3. A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban. (További információk)
4. Elfogadod az oldal felhasználási feltételeit és az adatkezelési tájékoztatót.
5. Nem tekinted meg vagy használod az oldalt olyan helyen, ahol ezzel a tevékenységgel törvényt, szabályozást, előírást, vagy helyi normát szegsz meg.
6. Az oldalt teljes mértékben saját felelősségedre látogatod.




Ez a weboldal és médiatartalmai kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük használjon szűrőprogramot!
Szűrőprogram letöltése és további információk itt!